AktywnyTED UEWadium

Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej i kosztorysów dla prac objętych projektem

Wartość szacunkowa1 209 558,54 PLNmediana w kategorii: 167 144,05 PLN
Wadium2 000,00 PLNwnieś przed terminem ofert
Termin składania ofert28.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,4 średnia75% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaKomenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
MiastoRzeszów
WojewództwoPodkarpackie
NIP8131289353

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Rzeszów). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)71220000 — Architektura i inżynieria
Numer ogłoszenia585200-2026
Data publikacji25.08.2026

Kody CPV

71220000Architektura i inżynieria

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje wykonanie pełnej dokumentacji technicznej wraz z kosztorysami dla prac objętych projektem w dziesięciu jednostkach Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa podkarpackiego. Zakres prac dotyczy komend powiatowych i wojewódzkiej, wymagane będą niezbędne opinie i uzgodnienia techniczne.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w projektowaniu dla jednostek sektora publicznego lub infrastruktury
  • Uprawnienia projektanta do opracowywania dokumentacji technicznej
  • Zdolność do opracowania kosztorysów zgodnie z obowiązującymi normami
  • Doświadczenie w pozyskiwaniu opinii i uzgodnień dla inwestycji budowlanych

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Architektura i inżynieria

W kategorii Architektura i inżynieria rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,4 oferty (konkurencja średnia); 75% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 167 144,05 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 68 880,00 PLN do 309 960,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 167 144,05 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,4 (średnia konkurencja)

Wartość tego przetargu (1 209 558,54 PLN) wypada powyżej górnego kwartyla — to jeden z większych budżetów w kategorii+624% względem mediany.

Na podstawie 36 735 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Architektura i inżynieria.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Ustawy, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny ( t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 795).

2. Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dt.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm) zwaną dalej „Ustawą”, pn.: „Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem”.

część 1 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Dębicy.

część 2 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Lesku.

część 3 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku.

część 4 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

część 5 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie.

część 6 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Mielcu.

część 7 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Nisku.

część 8 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Przeworsku.

część 9 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Powiatowa PSP w Ropczycach.

część 10 - Usługa wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej wraz

z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami - wykonanie dokumentacji technicznej

i kosztorysów dla prac objętych projektem dla lokalizacji: Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu.

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak
Kwota2 000,00 PLN

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL