AktywnyTED UEWadium

Kompleksowa rewitalizacja terenu Starego Szpitala w Nowym Targu poprzez wykonanie prac budowlanych, rozbiórkowych wraz z zagospodarowaniem terenu

Wartość szacunkowa24 631 605,93 PLNmediana w kategorii: 558 869,31 PLN
Wadium250 000,00 PLNwnieś przed terminem ofert
Termin składania ofert08.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,8 średnia79% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaAKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W NOWYM TARGU
MiastoNowy Targ
WojewództwoMałopolskie
NIP7352432038

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Nowy Targ). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)45200000 — Roboty budowlane
Numer ogłoszenia597247-2026
Data publikacji31.08.2026

Kody CPV

45200000Roboty budowlane

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku Starego Szpitala w Nowym Targu wraz z pracami rozbiorkowymi i zagospodarowaniem terenu. Zadanie realizowane jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Małopolski. Wykonawca uzyska również ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w realizacji kompleksowych prac budowlanych na budynkach użyteczności public…
  • Doświadczenie w pracach rozbiórkowych i dekonstrukcji budynków
  • Posiadanie uprawnień do prowadzenia robót budowlanych
  • Możliwość realizacji w procedurze odwróconej (koszty najpierw, następnie ocena)
  • Zdolność do uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Roboty budowlane

W kategorii Roboty budowlane rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,8 oferty (konkurencja średnia); 79% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 558 869,31 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 249 582,05 PLN do 1 760 433,25 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 558 869,31 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,8 (średnia konkurencja)

Wartość tego przetargu (24 631 605,93 PLN) wypada powyżej górnego kwartyla — to jeden z większych budżetów w kategorii+4307% względem mediany.

Na podstawie 205 756 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Roboty budowlane.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego

na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) oraz art. 132-139, ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp.

2. Wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych

na podstawie art. 3 ust.1 ustawy Pzp, oraz zgodnie z wymogami określonymi

w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”.

3. Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. odwróconej,

tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy.

4. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu

o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy powołanej ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1071

z poźn. zm.).

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku Starego Szpitala

w Nowym Targu przy ul. Szpitalnej na działkach 4509/9; 4523/3; 4526/3; 4532; 4533; 4541; 4542; 4543; 4549; 4548/2; 4551; 4550; 4525/1, jednostka ewidencyjna: 121101_1 Nowy Targ ,obręb ewidencyjny: 0001 Nowy Targ zgodnie z warunkami decyzji Starosty Nowotarskiego nr 1340/19 z dnia 12.

11.2019 ( znak BA. 6740. 1.

645.2019. EJ) zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, decyzjami zmieniającymi : nr 1123/22 z dnia 20.

09.2022 (znak BA. 6740.

695.2022. EJ) oraz 1222/2025 z dnia 25.

11.2025 (znak BA. 6740. 1.

845.2025. EJ) oraz dokumentacją projektową i projektowanymi postanowieniami umowy.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn.: „Kompleksowa rewitalizacja terenu Starego Szpitala poprzez wykonanie prac budowlanych, rozbiórkowych wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Akademii Nauk Stosowanych

w Nowym Targu oraz mieszkańców Nowego Targu”, na który Zamawiający otrzymał dofinansowanie w ramach naboru nr FEMP. 07.04-IZ.00-028/25 programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (dalej: Fem, Program, Fem 2021-2027).

Zadanie obejmuje również uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji

o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak
Kwota250 000,00 PLN

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL