AktywnyTED UEWadium

Świadczenie kompleksowej usługi pralniczej wraz z wdrożeniem systemu identyfikacji RFID-HF oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej- znak sprawy Z/91/PN/26

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 298 225,81 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert06.10.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,1 średnia49% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaRegionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego
WojewództwoKujawsko-Pomorskie
NIP8762008352

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Grudziądz). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)98310000 — Inne usługi
Numer ogłoszenia600830-2026
Data publikacji01.09.2026

Kody CPV

98310000Inne usługi

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Usługa pralnicza dla bielizny ogólnoszpitalnej obejmująca pranie, pielęgnację i zarządzanie asortymentem. Wykonawca wdraża system identyfikacji RFID-HF umożliwiający śledzenie bielizny. Zakres obejmuje obsługę własnego asortymentu zamawiającego oraz asortymentu dzierżawionego od wykonawcy. Świadczenie usług realizowane w pralni głównej i zapasowej.

Kluczowe wymagania

  • Posiadanie pralni własnej z certyfikatami jakości i spełniającą normy sanitarne dla pralni…
  • Doświadczenie w świadczeniu usług pralniczych dla placówek medycznych i szpitalnych
  • Wdrożenie i obsługa systemu identyfikacji RFID-HF zgodnie z wymaganiami zamawiającego
  • Posiadanie pralni zapasowej zapewniającej ciągłość usług
  • Gwarancja spełnienia wymagań jakościowych określonych dla bielizny medycznej

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Inne usługi

W kategorii Inne usługi rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,1 oferty (konkurencja średnia); 49% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 298 225,81 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 177 149,52 PLN do 600 000,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 298 225,81 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,1 (średnia konkurencja)

Na podstawie 3 610 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Inne usługi.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowych usług wraz z wdrożeniem przez Wykonawcę systemu identyfikacji RFID-HF zgodnie z Formularzem Cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ i Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ.

2. Usługa będzie świadczona przez Wykonawcę w odniesieniu do:

1) asortymentu pralniczego stanowiącego własność Zamawiającego, określonego w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy – Tabela 1,

2) asortymentu pralniczego dzierżawionego przez Zamawiającego od Wykonawcy w ramach prawa opcji, na zasadach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ i Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz cenowy –Tabela 2.

3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ adresu pralni Wykonawcy oraz adresu pralni zapasowej, w której świadczone będą usługi pralnicze.

4. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ i Załączniku nr 6 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia.

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona

w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL