Obsługi serwisowe w zakresie: przeglądu technicznego, napraw, wzorcowania/kalibracji oraz legalizacji urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego użytkowanych przez jednostki Policji garnizonu dolnośląskiego (1364237)
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Wrocław). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
W skrócie
Obsługi serwisowe obejmujące przegląd techniczny, naprawę, wzorcowanie, kalibrację i legalizację laserowych mierników prędkości (LTI 20-20 w różnych wersjach) oraz wideorejestratorów (POL-CAM i VIDEORAPID 2A) używanych w kontroli ruchu drogowego. Zamówienie podzielone na dwie części — oferent może złożyć ofertę na wybraną ilość części. Wymagane świadectwa legalizacji wydane przez Okręgowy Urząd Miar.
Kluczowe wymagania
- Doświadczenie w serwisie urządzeń pomiarowych do kontroli ruchu drogowego
- Uprawnienia do wydawania świadectw legalizacji przez Okręgowy Urząd Miar
- Możliwość obsługi laserowych mierników prędkości LTI 20-20 (TruCam I/II, Ultralyte, TruSpe…
- Możliwość obsługi wideorejestratorów POL-CAM i VIDEORAPID 2A
- Zdolność do przeprowadzenia kalibracji, wzorcowania i przeglądu technicznego
- Brak produktów ICT o negatywnym wpływie na bezpieczeństwo państwa (rekomendacja art. 33 us…
- Złożenie wykazu elementów ICT wykorzystywanych przy realizacji zamówienia
Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).
Zapytaj o ten przetarg
Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.
Konkurencja i ceny — Naprawy i konserwacja
W kategorii Naprawy i konserwacja rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 1,8 oferty (konkurencja niska); 41% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 243 902,44 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 105 818,40 PLN do 512 172,00 PLN.
Na podstawie 15 426 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Naprawy i konserwacja.
Sprawdź opłacalność startu
Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są obsługi serwisowe w zakresie: przeglądu technicznego, napraw, wzorcowania/kalibracji oraz legalizacji urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego użytkowanych przez jednostki Policji garnizonu dolnośląskiego.
2. Zamówienie jest podzielone na 2 części (zadania) i Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części postępowania (zadań):
2.1. Część 1 postępowania obejmuje wykonanie obsług serwisowych w zakresie przeglądu technicznego, naprawy, wzorcowania/kalibracji oraz legalizacji urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego typu: Laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 Tru Cam I (46 szt.), laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 Tru Cam II (83 szt.), laserowe mierniki prędkości LTI 20-20 Ultralyte (30 szt.) i laserowe mierniki prędkości LTI 20-20 Tru Speed (5 szt.).
2.
1.1. Usługa podstawowa obejmuje wykonanie wszelkich czynności serwisowych obejmujących: przegląd techniczny, naprawę, wzorcowanie/kalibrację oraz legalizację wraz z wydaniem świadectwa dla przyrządów pomiarowych typu: Laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 Tru Cam I (46 szt.), laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 Tru Cam II (83 szt.), laserowe mierniki prędkości LTI 20-20 Ultralyte (30 szt.) i laserowe mierniki prędkości LTI 20-20 Tru Speed (5 szt.).
2.
1.2. Świadectwo legalizacji musi być wystawione przez organ administracji miar (Okręgowy Urząd Miar).
2.2. Część 2 postępowania obejmuje wykonanie obsług serwisowych w zakresie: przeglądu technicznego, naprawy, wzorcowania/kalibracji oraz legalizacji urządzeń do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego typu: Videorejestrator POL-CAM (3 szt.) i Videorejestrator VIDEORAPID 2 A (28 szt.).
2.
2.1. Usługa podstawowa obejmuje wykonanie wszelkich czynności serwisowych obejmujących: przegląd techniczny, naprawę, wzorcowanie/kalibrację oraz legalizację wraz z wydaniem świadectwa dla przyrządów pomiarowych typu: Videorejestrator POL-CAM (3 szt.) i Videorejestrator VIDEORAPID 2 A (28 szt.).
2.
2.2. Usługa podstawowa obejmuje wykonanie wszelkich czynności mających na celu przygotowanie urządzenia do legalizacji (np. czyszczenie, przegląd, kalibrację/wzorcowanie) oraz legalizację wraz z wydaniem świadectwa legalizacji dla przyrządów pomiarowych typu: Videorejestrator POL-CAM (3 szt.) i Videorejestrator VIDEORAPID 2 A (28 szt.).
2.
2.3. Świadectwo legalizacji musi być wystawione przez organ administracji miar (Okręgowy Urząd Miar).
3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie (sprzęt), w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało na dzień składania ofert:
3.1. Produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
3.2. Produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
4. Jeżeli z treści oferty, oświadczenia lub dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień Wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązania, o których mowa powyżej w punktach
3.1 - 3.2, to oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
4.1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej w punktach
3.1 – 3.2, Wykonawca składa wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy, tj. oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr
1.1 do SWZ - Wykaz elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia.
4.2. Wykonawca w ww. wykazie zobowiązany jest jednoznacznie zidentyfikować każde oferowane rozwiązanie ICT, poprzez wskazanie wymaganych w tabeli informacji.
5. Zamawiający wymaga, aby dla każdego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego, w ramach każdej części postępowania, zagwarantowane były podstawowe usługi serwisowe w zakresie przeglądów serwisowych, tj. czyszczenia, konserwacji, kalibracji, legalizacji, naprawy oraz dodatkowo montażu i demontażu videorejstratorów.
6. Wszystkie czynności serwisowe muszą być wykonywane zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r. poz. 2063 ze zm.) i przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz postanowieniami SWZ.
7. Zakres przeprowadzonych sprawdzeń przyrządów pomiarowych musi być przeprowadzony zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r. poz. 2063 ze zm.), w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych (Dz. U. z 2019 r. poz.759) oraz obwieszczeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (Dz. U. 2019 poz. 1081).
8. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia obsługi serwisowej, konserwacji i wzorcowania (kalibracji) zgodnie z wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi producenta oraz instrukcjami obsługi przyrządów pomiarowych.
9. Legalizacja przyrządów pomiarowych zostanie przeprowadzona zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r. poz. 2063 ze zm.) i przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.
- Rozdział VI SWZ
Warunki i informacje dodatkowe
Wadium
Informacje dodatkowe