AktywnyBZP

Pielęgnacja drzewostanu w pasach drogowych dróg miejskich oraz na terenach zieleni - etap III.

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 279 153,53 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert10.09.2026 08:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,9 średnia64% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaZarząd Dróg Miejskich w Puławach
MiastoPuławy
WojewództwoLubelskie
NIP7162469877
Adresul. Skowieszyńska 51, 24-100 Puławy

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Puławy). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)77211500-7 — Usługi pielęgnacji drzew
Numer ogłoszenia2026/BZP 00416283
Data publikacji01.09.2026 12:46

Kody CPV

77211500-7Usługi pielęgnacji drzew

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Usługa pielęgnacji gminnego drzewostanu na terenie Puławy, obejmująca cięcia sanitarne, redukcyjne i korygujące 85 sztuk drzew rosnących w pasach drogowych i terenach zieleni. Zakres obejmuje wykonanie specjalistycznych zabiegów arborystycznych na wyznaczonym terenie Bulwaru nad Wisłą.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w pielęgnacji i cięciach drzew miejskich
  • Uprawnienia do prowadzenia prac na terenach zieleni publicznej
  • Pracownicy z kwalifikacjami arborystycznymi
  • Sprzęt i maszyny do cięcia i usuwania drzew
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Ogrodnictwo i rolnictwo

W kategorii Ogrodnictwo i rolnictwo rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,9 oferty (konkurencja średnia); 64% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 279 153,53 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 128 695,94 PLN do 718 119,19 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 279 153,53 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,9 (średnia konkurencja)

Na podstawie 9 784 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Ogrodnictwo i rolnictwo.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest pielęgnacja gminnego drzewostanu, zlokalizowanego na terenie Miasta Puławy, obejmująca cięcia sanitarne, redukcyjne i korygujące w odniesieniu do 85 sztuk drzew rosnących na terenie Bulwaru nad Wisłą.

Termin realizacji: 50 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Zarząd Dróg Miejskich w Puławach
Krajowy Numer Identyfikacyjny
NIP 7162469877
Ulica
ul. Skowieszyńska 51
Miejscowość
Puławy
Kod pocztowy
24-100
Województwo
lubelskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL815 - Puławski
Adres poczty elektronicznej
sekretariat@zdm.pulawy.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.zdmpulawy.bip.lubelskie.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
Przedmiot działalności zamawiającego
Ogólne usługi publiczne
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Pielęgnacja drzewostanu w pasach drogowych dróg miejskich oraz na terenach zieleni - etap III.
Identyfikator postępowania
ocds-148610-399614bf-7a1a-4b4d-96d6-05ec06fbc2d1
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00416283
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-01
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00026045/08/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 3.5 Pielęgnacja drzewostanu w pasach drogowych dróg miejskich oraz na terenach zieleni.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://pulawy.ezamawiajacy.pl
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcamiodbywa się w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. oświadczeniu usług drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej, dostępnej pod adresem: https://pulawy.ezamawiajacy.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Wymagania techniczne i organizacyjnedot. korespondencji elektronicznej zostały opisane w SWZ - Rozdział I pkt II.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnegoprzepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”,Zamawiający informuje, że:1. Administratorem danych osobowych jest: Zarząd Dróg Miejskich w Puławach z siedzibą przy ul. Skowieszyńska 51, 24 – 100 Puławy, e - mail: sekretariat@zdm.pulawy.pl2. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest: Ogłoszenie nr 2023/BZP 00565506/01 z dnia 2023-12-202023-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym napodstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane Ogłoszenie nr 2023/BZP 00565466/01 z dnia 2023-12-202023-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym napodstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane1) art. 6 ust. 1 lit. c RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze wzakresie: a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie w tym wszczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych orazinnych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia,b) wskazanym w art. 5 ust. 1 w zw. z art. 6 ust. 1 i 2b ustawy z dnia 14 lipca 1983 r . o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.2) art. 10 RODO w zakresie informacji dotyczących podstaw wykluczenia z postępowania określonego w art. 108 ust. 1 ustawy zdnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.3. Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania zgodnie zprzepisami Ustawy Pzp.4. Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania oudzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.5. Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Ustawy Pzp, wiązanym z udziałemw postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy Pzp.6. W odniesieniu do danych osobowych, decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.7. Podmiotowi, którego dane osobowe dotyczą, przysługuje:− na podstawie art. 15 RODO - prawo dostępu do danych osobowych,− na podstawie art. 16 RODO - prawo do sprostowania danych osobowych,− na podstawie art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniemprzypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO,− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych jejdotyczących narusza przepisy RODO.8. Podmiotowi, którego dane osobowe dotyczą nie przysługuje:− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzaniadanych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
ZDM. 421. 17.2026. DM
Rodzaj zamówienia
Usługi
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Tak
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest pielęgnacja gminnego drzewostanu, zlokalizowanego na terenie Miasta Puławy, obejmująca cięcia sanitarne, redukcyjne i korygujące w odniesieniu do 85 sztuk drzew rosnących na terenie Bulwaru nad Wisłą.
Główny kod CPV
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
50 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
termin wykonania
Waga
40
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonuje lub wykonał: - minimum 3 usługi o wartości minimum 30.000,00 zł brutto każda, polegające na pielęgnacji zieleni wysokiej na terenie zieleni publicznej, typu miejskie pasy drogowe, skwery, parki. b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże osoby skierowane do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami, tj.: a) Kierownikiem robót, posiadającym uprawnienia arborystyczne – certyfikat „European Tree Worker” lub równoważne, oraz doświadczenie w kierowaniu pracami pielęgnacyjnymi – minimum 2 tego typu usługi. b) minimum 2 osoby, posiadające uprawnienia arborystyczne – certyfikat „European Tree Worker”, który zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług w zakresie pielęgnacji drzew z uwagi na wymagania, zakres i tematykę wykładów i uzyskanych kwalifikacji lub równoważne. UWAGA! Zamawiający dopuszcza równoważny certyfikat, w ramach którego osoba z podobnymi uprawnieniami powinna przejść przeszkolenie (co należy udokumentować) w następującym zakresie: - ukończenie kursu ścinki sekcyjnej drzew, - ukończenie kursu pilarza, drwala lub operatora pilarki, - ukończenie kursu ratownictwa z korony lub kursu dostępu linowego do pracy na drzewach z elementami ratownictwa z korony, - min. rok pracy na drzewach z zastosowaniem technik linowych (potwierdzony zaświadczeniem od pracodawcy lub zleceniodawców). - posiadanie aktualnego zaświadczenia lekarskiego, dopuszczające do pracy na wysokościach, - ukończenie kursu pierwszej pomocy, jak również posiadanie własnego sprzętu: pilarka, sprzęt wspinaczkowy, ochronny, narzędzia ręczne (wszystko z atestami).
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z postępowania, Zamawiający wzywa do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w postaci.:1) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp, wskazanych przez Zamawiającego, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, dotyczących wydania prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. dotyczących zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej, w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia,e) art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, w postaci: 1) wykazu usług (Załącznik Nr 6 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa, są: a) referencje bądź inne dokumenty - sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane,b) oświadczenie wykonawcy - jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.2) wykazu osób (Załącznik Nr 7 do SWZ), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
Od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Tak
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Oprócz przypadków, o których mowa w art. 454 i 455 ustawy – Prawo zamówień publicznych, strony dopuszczają możliwość wprowadzania zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia okoliczności opisanych w § 12 umowy – Rozdział III SWZ.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-10 08:00
Miejsce składania ofert
platforma zakupowa dostępna pod nazwą: https://pulawy.ezamawiajacy.pl
Termin otwarcia ofert
2026-09-10 08:15
Termin związania ofertą
do 2026-10-09

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Typ zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-399614bf-7a1a-4b4d-96d6-05ec06fbc2d1