AktywnyBZP

Całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania i transport wartości pieniężnych

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 249 635,88 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert09.09.2026 10:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,9 średnia73% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaSąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju
WojewództwoŚląskie
NIP6331938855
AdresStaszica 3, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
Telefon(32)4787404

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Jastrzębie-Zdrój). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)79710000-4 — Usługi ochroniarskie
Numer ogłoszenia2026/BZP 00417093
Data publikacji01.09.2026 23:43

Kody CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie

Analiza rynkowa i konkurencja

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Usługi biznesowe i prawne

W kategorii Usługi biznesowe i prawne rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,9 oferty (konkurencja średnia); 73% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 249 635,88 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 93 600,00 PLN do 571 950,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 249 635,88 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,9 (średnia konkurencja)

Na podstawie 20 688 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Usługi biznesowe i prawne.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania wartości pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych . Szczegółowy zakres zamówienia oraz wymagania jakościowe określone są w SWZ i załączniku nr 1 do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia

Termin realizacji: 12 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 001213270
Ulica
Staszica 3
Miejscowość
Jastrzębie-Zdrój
Kod pocztowy
44-330
Województwo
śląskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL227 - Rybnicki
Numer telefonu
(32)4787404
Adres poczty elektronicznej
dyrektor@jastrzebie.sr.gov.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.jastrzebie.sr.gov.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Tak
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania i transport wartości pieniężnych
Identyfikator postępowania
ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417093
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-01
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00136553/01/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 3.2 Całodobowa ochrona osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zroju przxy ul Staszica 3 oraz transport wartości pienieżnych
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
//ezamowienia.gov.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
W postępowaniu o udzieleniezamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia,która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądajpostępowania/konkursy”).4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunkikorzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowejhttps://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówieniaani logowania.6. Sposób sporządzenia i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopiąelektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi wrozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji orazwymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzieleniezamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020 poz. 2452), zwane dalej rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w sprawiewymagań dla dokumentów elektronicznych. Szczegółowe informacje o środkach technicznych i wymaganiach zostały zamieszczone w dziale X SWZ
Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne
//ezamowienia.gov.pl/mo-client/notices/edit/ko/Contract Notice/08df0864-afbf-c239-68d1-7000014f33e3/ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Jak w rozdziale XIX SWZ
RODO (ograniczenia stosowania)
Jak w rozdziale XIX SWZ
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
D. 261. 3.2026
Rodzaj zamówienia
Usługi
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania wartości pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych . Szczegółowy zakres zamówienia oraz wymagania jakościowe określone są w SWZ i załączniku nr 1 do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia
Główny kod CPV
79710000-4 - Usługi ochroniarskie
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
80
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Własna grupa interwencyjna wykonawcy
Waga
20
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunki udziału w postępowaniu zostały określone w dziale VII SWZ tj. Treść oferty - Załącznik Nr 2 do SWZ - musi odpowiadać treści specyfikacji warunków zamówienia. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w punkcie VII SWZ. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów poprzez wykazanie, że Wykonawca posiada ważną koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydaną na podstawie ustawy z dnia 24 marca 2025 r. ( Dz. U. z 2025r. poz. 532 ) o ochronie osób i mienia . W przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia, tj: koncesję MS Wi A na prowadzoną działalność gospodarczą i realizuje usługi ochrony osób i mienia. b) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej - poprzez wykazanie przez Wykonawcę posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 500.000,00 zł. Przed podpisaniem umowy, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczenia wraz z dowodami opłacenia składek, a w przypadku gdyby po lisa obejmowała okres krótszy niż okres realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu (bez wezwania) nowej lub wydłużonej polisy, nie później niż w terminie 7 dni od daty jej zawarcia. W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymaganą polisę. Wysokości ubezpieczenia nie można sumować przedstawiając kilka ubezpieczeń o mniejszych wartościach Jeżeli wartość ubezpieczenia wyrażona będzie w innej walucie niż PLN, dla potrzeb sprawdzenia spełnienia warunku, Zamawiający przeliczy podaną przez Wykonawcę wartość według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP, obowiązującego na dzień, w którym zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu Biuletynie Zamówień Publicznych Zdolności technicznej lub zawodowej poprzez wykazanie, że: Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonywał (lub wykonuje) co najmniej dwie usługi całodobowej ochrony osób i mienia. Każda wykazana usługa musi spełniać łącznie następujące warunki: 1) ochrona obiektów odbywała się na zasadach określonych ustawą o ochronie osób i mienia, 2) ochrona dotyczyła budynku użyteczności publicznej, zdefiniowanego w § 3 pkt. 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2019 poz. 1065) 3) wartość usługi minimum: 300.000,00 zł brutto (jeżeli usługa jest nadal wykonywana, to podana wartość odnosi się do już wykonanej części), 4) okres wykonywania w sposób ciągły co najmniej 12 miesięcy (lub od co najmniej 12 miesięcy). W przypadku usług trwających i niezakończonych, wartość oraz okres dotyczyć musi wykonanych dotychczas usług. 5) usługa świadczona jest na podstawie odrębnej umowy, 6) usługa wykonana była należycie. W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada powyższe doświadczenie. ii. dysponują osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia tj. minimum 6 osobami. Każda wykazana osoba musi spełniać łącznie następujące warunki: 1. będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia jako obsada na stanowisku pracownika ochrony, 2. posiada kwalifikację zawodowe: tj: wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2025 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 532) 3. jest zatrudniona na umowę o pracę, w ramach której wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie lub minimalne wynagrodzenie za godzinę pracy, 4. posiada zaświadczenie o niekaralności, 5. wykonawca dysponuje lub będzie dysponować grupą interwencyjną zdolną do interwencji z czasem dojazdu do obiektu zamawiającego nie dłuższym niż 10 minut.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
Wykaz środków został określony jak w dziale IX SWZ
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
Wykaz środków został określony jak w dziale IX SWZ
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Jak w dziale VII i VIII SWZ
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Tak
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty na podstawie kryteriów określnych w postanowieniach umowy , której wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-09 10:00
Miejsce składania ofert
https://ezamowienia.gov.pl
Termin otwarcia ofert
2026-09-09 12:00
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd