AktywnyTED UE

dostawy obłożeń chirurgicznych na okres 24 miesięcy - znak sprawy: Z/87/PN/26

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 233 164,80 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert11.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~1,5 niska34% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaRegionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego
WojewództwoKujawsko-Pomorskie
NIP8762008352

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Grudziądz). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)33141100 — Medycyna i laboratorium
Numer ogłoszenia603521-2026
Data publikacji02.09.2026

Kody CPV

33141100Medycyna i laboratorium

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Przetarg obejmuje sukcesywne dostawy sześciu rodzajów obłożeń chirurgicznych przez 24 miesiące: gazy jałowej, podkładów podgipsowych, tamponów donosowych, kompresów jałowych, opatrunków chłonnych i zestawów do szycia poporodowego. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub więcej zadań. Zamawiający gwarantuje minimalną wartość zamówień na poziomie 70% wynagrodzenia dla zakresu podstawowego.

Kluczowe wymagania

  • Dostawa gazy jałowej bawełnianej w określonych ilościach i parametrach
  • Dostarczanie podkładów podgipsowych zgodnie z formularzem cenowym
  • Tampony donosowe z gazą hemostatyczną spełniające wymagane normy jakości
  • Kompres jałowe z nitką rentgenowską w zakresie i terminie wymaganym
  • Opatrunki z wkładem chłonnym odpowiadające standardom medycznym
  • Zestawy do szycia poporodowego w pełnym wyposażeniu
  • Możliwość realizacji zamówienia jako część dostaw lub wszystkie zadania naraz

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Medycyna i laboratorium

W kategorii Medycyna i laboratorium rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 1,5 oferty (konkurencja niska); 34% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 233 164,80 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 83 560,03 PLN do 501 623,59 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 233 164,80 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~1,5 (niska konkurencja)

Na podstawie 69 474 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Medycyna i laboratorium.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy obłożeń chirurgicznych użytku w rodzaju i w ilościach podanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ, tj. wg zadań następująco:

Zadanie 1: Dostawy gazy jałowej bawełnianej

Zadanie 2: Dostawy podkładów podgipsowych

Zadanie 3: Dostawy tamponów donosowych z gazą hemostatyczną

Zadanie 4: Dostawy kompresów jałowych z nitką rtg

Zadanie 5: Dostawy opatrunków z wkładem chłonnych

Zadanie 6: Dostawy zestawów do szycia poporodowego

zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia zawartym w treści Formularza cenowego stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ.

Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części. W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający będzie rozpatrywał każde zadanie oddzielnie.

2. W przypadku braku zapotrzebowania na asortyment objęty przedmiotem umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo niezamówienia części asortymentu określonego

w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy, z zastrzeżeniem

ust. 4. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia odszkodowawcze ani roszczenia oparte na innej podstawie prawnej, na co Wykonawca wyraża zgodę.

3. Zamawiający gwarantuje, że minimalna wartość zamówień udzielonych Wykonawcy

w okresie obowiązywania umowy w zakresie podstawowym wyniesie 70% wartości wynagrodzenia Wykonawcy dla danego zadania w zakresie podstawowym, określonej w Formularzu Cenowym stanowiącym Załącznik nr 1 do umowy.

4. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej jako: „prawo opcji”) tj.: opcji ilościowej polegającej na możliwości zwiększenia ilości towaru objętego przedmiotem umowy względem ilości podanych w Załączniku nr 1 do umowy (formularzu cenowym)

w kolumnie „Ilość szt. (zakres podstawowy)” maksymalnie o ilości określone

w Załączniku nr 1 do umowy (formularzu cenowym) w kolumnie „Ilość szt. (prawo opcji)”

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.

1. Zamawiający żąda od Wykonawców składających ofertę wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości:

Na zadanie nr 1: 10.500,00 zł

Na zadanie nr 2: 500,00 zł

Na zadanie nr 3: 4.100,00 zł

Na zadanie nr 4: 38.500,00 zł

Na zadanie nr 5: 1.200,00 zł

Na zadanie nr 6: 1.500,00 zł

2. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na cały okres związania ofertą określony w treści niniejszej SWZ.

3. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy p. z.p., zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14) Ustawy.

4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu;

b) gwarancjach bankowych;

c) gwarancjach ubezpieczeniowych;

d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98).

5. W przypadku wniesienia wadium w formie określonej w ust. 4 pkt. 2-4 SWZ, z jej treści powinno wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego (w terminie związania ofertą) zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium

w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 Ustawy.

6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:

Bank Millennium S. A. O/Grudziądz:

78 1160 2202 0000 0000 6088 6979

Wadium powinno być oznaczone w następujący sposób: WADIUM – znak sprawy Z/87/PN/26 – nazwa postępowania i nr zadania lub w inny sposób umożliwiający identyfikację postępowania, którego dotyczy. Skuteczne wniesienie wadium

w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).

7. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeniach, o których mowa w ust. 4 pkt. 2-4, należy przekazać wraz z ofertą za pośrednictwem platformy zakupowej.

Dokument winien być wniesiony w oryginale w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta.

8. Przy wnoszeniu wadium Wykonawca winien podać: numer sprawy oraz numer rachunku (dotyczy formy pieniężnej), na który należy zwrócić wadium.

9. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni

w okolicznościach opisanych w art. 98 ust. 1 i 2 Ustawy.

10. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 98 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

11. Szczegółowe zasady zwrotu oraz zatrzymania wadium określa art. 98 Ustawy Pzp.

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL