AktywnyBZP

Dostawa i wdrożenie oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” realizowanego przez MWiK Sp. z o.o. Ostrowiec Św.

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 279 210,00 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert10.09.2026 11:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,1 średnia47% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaMiejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o.
WojewództwoŚwiętokrzyskie
NIP6610000438
AdresHenryka Sienkiewicza 91, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Telefon412661200

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Ostrowiec Świętokrzyski). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)48710000-8 — Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
Numer ogłoszenia2026/BZP 00417621
Data publikacji02.09.2026 10:12

Kody CPV

48710000-8Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
80500000-9Usługi szkoleniowe
72315000-6Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające
72263000-6Usługi wdrażania oprogramowania
72220000-3Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne
48820000-2Serwery
72000000-5Informatyka
48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
48732000-8Pakiety oprogramowania do zabezpieczania danych
80510000-2Usługi szkolenia specjalistycznego
79417000-0Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa
79714000-2Usługi w zakresie nadzoru
72600000-6Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego
32420000-3Urządzenia sieciowe
48730000-4Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje dostawę i wdrożenie oprogramowania w ramach projektu modernizacji bezpieczeństwa cybernetycznego systemów wodociągowych. Zakres obejmuje infrastrukturę wirtualizacyjną z systemem backupu i monitoringu. Oferent będzie odpowiedzialny za wdrożenie i utrzymanie systemu.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w wdrażaniu infrastruktury wirtualizacyjnej
  • Kompetencje w zakresie systemów backupu i monitoringu IT
  • Wiedza na temat cyberbezpieczeństwa systemów infrastruktury krytycznej
  • Umiejętność integracji rozwiązań z istniejącymi systemami
  • Zdolność do świadczenia usług wsparcia i utrzymania post-wdrożeniowego

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Oprogramowanie

W kategorii Oprogramowanie rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,1 oferty (konkurencja średnia); 47% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 279 210,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 127 623,57 PLN do 554 640,94 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 279 210,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,1 (średnia konkurencja)

Na podstawie 11 591 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Oprogramowanie.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Wdrożenie infrastruktury wirtualizacyjnej z systemem backupu i monitoringu wraz z utrzymaniem

Termin realizacji: 60 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o.
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 290513358
Ulica
Henryka Sienkiewicza 91
Miejscowość
Ostrowiec Świętokrzyski
Kod pocztowy
27-400
Województwo
świętokrzyskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL721 - Kielecki
Numer telefonu
412661200
Adres poczty elektronicznej
biuro@mwikostrowiec.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.mwikostrowiec.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna
Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Dostawa i wdrożenie oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi” realizowanego przez MWi K Sp. z o.o. Ostrowiec Św.
Identyfikator postępowania
ocds-148610-8d1fd0d9-caf9-4924-8882-c6fbc093d7c8
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00417621
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-02
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Nie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak
Nazwa projektu lub programu
Inwestycja C3. 1.1 „Cyberbezpieczeństwo – Cyber PL” – Cyberbezpieczne Wodociągi
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mo-client/notices/edit/ko/Contract Notice/08df08c0-6d55-ced7-68d1-7000014f35fe#page=3
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
www.mwikostrowiec.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Szczegółowe wymagania zawarte w SWZ
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Szczegołówe zapisy dot. RODO zawarte w SWZ
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
20 Zp/2026
Rodzaj zamówienia
Usługi
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Tak
Liczba części
5
Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wdrożenie infrastruktury wirtualizacyjnej z systemem backupu i monitoringu wraz z utrzymaniem
Główny kod CPV
48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
Dodatkowy kod CPV
80500000-9 - Usługi szkoleniowe 72315000-6 - Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania 72220000-3 - Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne 48820000-2 - Serwery
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
4. Przy ocenie ofert w kryterium „Cena” (C) punkty zostaną przyznane w poniższy sposób:• Cena – znaczenie 90% (maksymalnie do 90 pkt)• Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.• Punkty w kryterium „Cena” będą obliczane na podstawie wzoru: C = CC min/ CC of x 90gdzie: C – punkty przyznane Wykonawcy w ramach kryterium „Cena”CC min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert CC of – cena brutto badanej ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny i kosztu
Nazwa kryterium
Cena
Waga
90
Nazwa kryterium
Koszt
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i wdrożenie oprogramowania do zarządzania stacjami roboczymi oraz menedżera haseł
Główny kod CPV
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
Dodatkowy kod CPV
72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48732000-8 - Pakiety oprogramowania do zabezpieczania danych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
4. Przy ocenie ofert w kryterium „Cena” (C) punkty zostaną przyznane w poniższy sposób:• Cena – znaczenie 100% (maksymalnie do 100 pkt)• Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.• Punkty w kryterium „Cena” będą obliczane na podstawie wzoru: C = CC min/ CC of x 100gdzie: C – punkty przyznane Wykonawcy w ramach kryterium „Cena”CC min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert CC of – cena brutto badanej ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny i kosztu
Nazwa kryterium
Cena
Waga
90
Nazwa kryterium
Koszt
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szkolenia, testy socjotechniczne oraz wdrożenie dokumentacji SZBI z utrzymaniem systemów
Główny kod CPV
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
Dodatkowy kod CPV
80500000-9 - Usługi szkoleniowe 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego 79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
4. Przy ocenie ofert w kryterium „Cena” (C) punkty zostaną przyznane w poniższy sposób:• Cena – znaczenie 90% (maksymalnie do 90 pkt)• Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.• Punkty w kryterium „Cena” będą obliczane na podstawie wzoru: C = CC min/ CC of x 90gdzie: C – punkty przyznane Wykonawcy w ramach kryterium „Cena”CC min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert CC of – cena brutto badanej ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny i kosztu
Nazwa kryterium
Cena
Waga
90
Nazwa kryterium
Koszt
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa SOC
Główny kod CPV
79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru
Dodatkowy kod CPV
72315000-6 - Usługi zarządzania siecią danych oraz usługi wspierające 72600000-6 - Usługi doradcze i dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego 79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
4. Przy ocenie ofert w kryterium „Cena” (C) punkty zostaną przyznane w poniższy sposób:• Cena – znaczenie 90% (maksymalnie do 90 pkt)• Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.• Punkty w kryterium „Cena” będą obliczane na podstawie wzoru: C = CC min/ CC of x 90gdzie: C – punkty przyznane Wykonawcy w ramach kryterium „Cena”CC min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert CC of – cena brutto badanej ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny i kosztu
Nazwa kryterium
Cena
Waga
90
Nazwa kryterium
Koszt
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wdrożenie systemu monitorowania sieci przemysłowej
Główny kod CPV
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Dodatkowy kod CPV
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
4. Przy ocenie ofert w kryterium „Cena” (C) punkty zostaną przyznane w poniższy sposób:• Cena – znaczenie 90% (maksymalnie do 90 pkt)• Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto podanej przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.• Punkty w kryterium „Cena” będą obliczane na podstawie wzoru: C = CC min/ CC of x 90gdzie: C – punkty przyznane Wykonawcy w ramach kryterium „Cena”CC min – najniższa cena brutto spośród badanych ofert CC of – cena brutto badanej ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny i kosztu
Nazwa kryterium
Cena
Waga
90
Nazwa kryterium
Koszt
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Szczegółowe warunki udziału znajdują się w SWZ.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
Szczegółowy wykaz podmiotowych środków dowodowych znajduje się w SWZ.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
Szczegółowy wykaz podmiotowych środków dowodowych znajduje się w SWZ.
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
Szczegółowy wykaz przedmiotowych środków dowodowych znajduje się w SWZ.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp przewiduje, że w sytuacji, w której Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
3. Oferta powinna zawierać: • Formularz oferty; • Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, w tym podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony; • Wyjaśnienia uzasadniające zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy); • Oświadczenia i dokumenty o których mowa w treści niniejszej SWZ. Uwaga: w celu skrócenia procedury przetargowej Zamawiający zaleca dołączenie do oferty dokumentów, o których mowa w punkcie X.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Zamawiający przewiduje zmiany w zakresie Podwykonawców, szczegółowy we wzorze umowy dla części V.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-10 11:00
Miejsce składania ofert
Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem E-doręczenia: AE: PL-19102-15320-SJBFR-18 lub za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia Publiczne
Termin otwarcia ofert
2026-09-10 12:00
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-8d1fd0d9-caf9-4924-8882-c6fbc093d7c8