AktywnyBZP

Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą 4 analizatorów parametrów krytycznych oraz ich podłączenie do posiadanego przez Zamawiającego informatycznego systemu nadzorującego

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 233 280,00 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert10.09.2026 09:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~1,5 niska34% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaZespół Zakładów Opieki Zdrowotnej W Ostrowie Wielkopolskim
WojewództwoWielkopolskie
NIP6222256387
AdresLimanowskiego 20/22, 63-400 Ostrów Wielkopolski

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Ostrów Wielkopolski). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)33696500-0 — Odczynniki laboratoryjne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00418647
Data publikacji02.09.2026 13:37

Kody CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
38434000-6Analizatory

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje dostawę odczynników i materiałów zużywalnych oraz dzierżawę 4 analizatorów parametrów krytycznych z ich podłączeniem do posiadanego systemu informatycznego zamawiającego. Realizacja przez 24 miesiące.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w dzierżawie i integracji analizatorów parametrów krytycznych
  • Zdolność do podłączenia urządzeń do istniejących systemów informatycznych
  • Dostęp do pełnego zakresu odczynników i materiałów zużywalnych do analizatorów
  • Serwis techniczny i wsparcie przez okres trwania umowy

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Medycyna i laboratorium

W kategorii Medycyna i laboratorium rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 1,5 oferty (konkurencja niska); 34% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 233 280,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 83 566,08 PLN do 501 792,91 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 233 280,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~1,5 (niska konkurencja)

Na podstawie 69 492 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Medycyna i laboratorium.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą 4 analizatorów parametrów krytycznych oraz ich podłączenie do posiadanego przez Zamawiającego informatycznego systemu nadzorującego

Termin realizacji: 24 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej W Ostrowie Wielkopolskim
Oddział zamawiającego
Dział Zakupów
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 000314187
Ulica
Limanowskiego 20/22
Miejscowość
Ostrów Wielkopolski
Kod pocztowy
63-400
Województwo
wielkopolskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL416 - Kaliski
Adres poczty elektronicznej
zamowienie@szpital.osw.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.szpital.osw.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
Przedmiot działalności zamawiającego
Zdrowie
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą 4 analizatorów parametrów krytycznych oraz ich podłączenie do posiadanego przez Zamawiającego informatycznego systemu nadzorującego
Identyfikator postępowania
ocds-148610-e0e8bda1-75c8-424d-b5e9-01ae45c01670
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00418647
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-02
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00170796/04/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
2. 2.2 Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą 4 analizatorów do równowagi kwasowo- zasadowej i parametrów krytycznych z informatycznym systemem.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366048
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366048
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Ofertę oraz inne dokumenty luboświadczenia składa się w formie elektronicznej opatrzone podpisem kwalifikowanym lub w postaci elektronicznej opatrzonej(elektronicznym) podpisem zaufanym lub (elektronicznym)podpisem osobistym. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z „OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”1) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf2) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip .7 Z3) Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.4) Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10 MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji e Do App służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5 MB.5) Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAd ES. 6) Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAd ES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.7) Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików. 8) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możliwość prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty.9) Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. 10) Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików. 11) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu.12) Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia ofert w postępowaniu.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
zgodnie z dokumentami zamówienia
RODO (ograniczenia stosowania)
zgodnie z dokumentami zamówienia
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
FDZP. 226. 48.2026
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą 4 analizatorów parametrów krytycznych oraz ich podłączenie do posiadanego przez Zamawiającego informatycznego systemu nadzorującego
Główny kod CPV
33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
Dodatkowy kod CPV
38434000-6 - Analizatory
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
24 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników
Nazwa kryterium
Objętość próbki do 50 mikrolitrów.
Waga
20
Rodzaj kryterium
jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników
Nazwa kryterium
Łączny czas wymaganych kalibracji i kontroli jakości maksymalnie 30 minut na dobę
Waga
20
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Nie
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
Zamawiający nie wymaga
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
Zamawiający nie wymaga
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
Deklaracje CE dla analizatora, odczynników, kalibratorów i materiałów kontrolnych
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
Deklaracje CE dla analizatora, odczynników, kalibratorów i materiałów kontrolnych
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ WRAZ Z OFERTĄ 1. FORMULARZ OFERTY wypełniony i sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ, który winien być złożony w formie oryginału podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 2. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (ZESTAWIENIE PARAMETRÓW WYMAGANYCH) ORAZ PARAMETRY JAKOŚCIOWE OCENIANE - wypełniony Załącznik nr 1 A do SWZ, który winien być złożony w formie oryginału podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym - w celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Załącznik nr 1 A nie podlega procedurze uzupełnienia i z tego względu niezłożenie opisu oferowanego przedmiotu spowoduje odrzucenie oferty. Parametry graniczne stanowią wymagania, których niespełnienie spowoduje odrzucenie oferty 3. FORMULARZ ASORTYMENTOWO-CENOWY- wypełniony Załącznik nr 1 B do SWZ, który winien być złożony w formie oryginału podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Załącznik nr 1 B nie podlega procedurze uzupełnienia i z tego względu niezłożenie opisu oferowanego przedmiotu spowoduje odrzucenie oferty 3. OŚWIADCZENIE. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie (załącznik nr 3 do SWZ) o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego. 4. PEŁNOMOCNICTWO do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców (jeśli dotyczy) 5. INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ LUB INNEGO WŁAŚCIWEGO REJESTRU
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Informacja zawarta we wzorze umowy dostawy i dzierżawy- zał. nr 2 i 2a paragraf 9.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-10 09:00
Miejsce składania ofert
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366048
Termin otwarcia ofert
2026-09-10 09:30
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-e0e8bda1-75c8-424d-b5e9-01ae45c01670