AktywnyBZP

Remont instalacji wentylacyjnej w pawilonie małpiarni nr 2 na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego".

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 558 990,00 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert17.09.2026 10:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,8 średnia79% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaGdański Ogród Zoologiczny
MiastoGdańsk
WojewództwoPomorskie
NIP5842383932
AdresKarwieńska 3, 80-328 Gdańsk
Strona WWWwww.zoo.gda.pl

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Gdańsk). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)45331210-1 — Instalowanie wentylacji
Numer ogłoszenia2026/BZP 00418866
Data publikacji02.09.2026 14:17

Kody CPV

45331210-1Instalowanie wentylacji
45331200-8Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45223110-0Instalowanie konstrukcji metalowych

Analiza rynkowa i konkurencja

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Roboty budowlane

W kategorii Roboty budowlane rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,8 oferty (konkurencja średnia); 79% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 558 990,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 249 690,00 PLN do 1 760 000,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 558 990,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,8 (średnia konkurencja)

Na podstawie 206 171 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Roboty budowlane.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w za.a nr 4 do SWZ

Termin realizacji: do 2026-11-30

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Gdański Ogród Zoologiczny
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 190560361
Ulica
Karwieńska 3
Miejscowość
Gdańsk
Kod pocztowy
80-328
Województwo
pomorskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL633 - Trójmiejski
Adres poczty elektronicznej
jolanta.barton@gdansk.gda.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.zoo.gda.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
Przedmiot działalności zamawiającego
Edukacja
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Remont instalacji wentylacyjnej w pawilonie małpiarni nr 2 na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego".
Identyfikator postępowania
ocds-148610-c293197d-8e44-4130-a394-7ea6debf6982
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00418866
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-02
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2025/BZP 00609663/07/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 1.6 Remont instalacji wentylacyjnej w pawilonie małpiarni nr 2 na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego".
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
opisuje szczegółowo pkt. 13 SWZ13.1 Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda 13.2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda 13.3. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem www.platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do Zmawiającego” po których pojawi się komunikat ,że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. 13.4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem www.platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji „Komunikaty”. 13.5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości przesłanych przez Zamawiającego bezpośrednio na: https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda , gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 13.6. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z www.platformazakupowa.pl , w szczególności za sytuację, gdy Wykonawca zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Pzp. 13.7. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: - akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej platformy zakupowej w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący, - zapoznał i stosuje się do instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na platformie zakupowej. 13.8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia i wycofania oferty oraz do komunikacji wynosi 150 MB. 13.9. Za datę złożenia oferty przyjmuje się datę jej przekazania w systemie (platformie) w drugim kroku składania oferty poprzez kliknięcie przycisku “Złóż ofertę” i wyświetlenie się komunikatu, że oferta została zaszyfrowana i złożona. 13.10. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres email goz-zpubliczne@gdansk.gda.pl Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452)13.11. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. 13.12. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09. 11.2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych 13.13. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg)
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
pkt. 25 SWZ
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
ZP. RB. 271. 15.2026r
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w za.a nr 4 do SWZ
Główny kod CPV
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
Dodatkowy kod CPV
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
do 2026-11-30
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
20.2. Dokonując oceny złożonych ofert Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium i ich znaczeniem dla wszystkich części. Wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu oceniane będą na podstawie kryteriów
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
okres udzielonej gwarancji
Waga
40
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 5 Art. 109 ust. 1 pkt 7
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane, polegające na budowie lub rozbudowie instalacji i wentylacji , o wartości minimum 150 000 zł brutto każda. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ten warunek musi spełnić co najmniej jeden z wykonawców. b) skieruje do realizacji robót następujące osoby: – kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń i posiadającego doświadczenie w kierowaniu co najmniej 2 robotami budowlanymi o wartości minimum 150 000 zł każda, – kierownika robót sanitarnych posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami sanitarnymi w specjalności cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń i posiadającego doświadczenie w kierowaniu co najmniej 2 robotami budowlanymi w branży sanitarnej o wartości minimum 150 000 zł każda. – Wyżej wymieniony kierownik musi posiadać minimum 5-letnie doświadczenie przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dla danej specjalności, w której będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. – W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przedmiotową robotę realizować będą Ci wykonawcy, których personel posiada wymagane kwalifikacje zawodowe i doświadczenie. Przez uprawnienia należy rozumieć: uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (rozdz. 2 Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie) oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej a także muszą posiadać kwalifikacje zgodnie z art. 37 ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( Dz. U z 2020 r. poz. 282 ze zm.)
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Nie
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Tak
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
12.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 12.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. 10.1, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 12.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy. 12.4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
23.1. Umowa zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz z treści oferty. 23.2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. 23.3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy oraz wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do specyfikacji.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-17 10:00
Miejsce składania ofert
https://platformazakupowa.pl/pn/zoo_gda/
Termin otwarcia ofert
2026-09-17 10:30
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-c293197d-8e44-4130-a394-7ea6debf6982