AktywnyBZP

Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 233 222,77 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert11.09.2026 09:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~1,5 niska34% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaSAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KATOWICACH IM.SIERŻANTA GRZEGORZA ZAŁOGI
MiastoKatowice
WojewództwoŚląskie
NIP6342309181
Adresul. Wita Stwosza 39-41, 40-042 Katowice

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Katowice). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)33696500-0 — Odczynniki laboratoryjne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00420967
Data publikacji03.09.2026 13:16

Kody CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje dostawę odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli do badań laboratoryjnych, wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora przeznaczonego do oceny właściwości fizykochemicznych i elementów upostaciowanych moczu. W skład wyposażenia wchodzi także czytnik typu backup. Oferta wymaga wypełnienia formularza asortymentowo-cenowego zgodnie z załącznikami do specyfikacji.

Kluczowe wymagania

  • Dostawca must dostarczać odczynniki i materiały zużywalne w zgodzie z wymogami laboratoryj…
  • Hybrydowy analizator musi umożliwiać ocenę właściwości fizykochemicznych i elementów moczu
  • Wymagane dostarczenie czytnika typu backup wraz z analizatorem
  • Wypełnienie formularza asortymentowo-cenowego jest warunkiem obligatoryjnym przyjęcia ofer…

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Medycyna i laboratorium

W kategorii Medycyna i laboratorium rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 1,5 oferty (konkurencja niska); 34% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 233 222,77 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 83 496,79 PLN do 501 792,91 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 233 222,77 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~1,5 (niska konkurencja)

Na podstawie 69 550 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Medycyna i laboratorium.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

5.

1. Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora do oceny właściwości fizykochemicznych i oceny elementów upostaciowanych moczu wraz z czytnikiem typu backup 5.

2. CPV: 33696500-0 Odczynniki laboratoryjne 5.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: 5. 3.

1. Opis przedmiotu zamówienia - formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 1 do SWZ 5. 3.

2. Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ 5.

4. Formularz asortymentowo – cenowy stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Niezłożenie formularza asortymentowo - cenowego wywiedzie negatywne skutki dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 5.

5. Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 5 SWZ.

Termin realizacji: 36 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KATOWICACH IM. SIERŻANTA GRZEGORZA ZAŁOGI
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 271241038
Ulica
ul. Wita Stwosza 39-41
Miejscowość
Katowice
Kod pocztowy
40-042
Województwo
śląskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL22 A - Katowicki
Adres poczty elektronicznej
zampub@zozmswia.katowice.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.zozmswia.katowice.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Przedmiot działalności zamawiającego
Zdrowie
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora
Identyfikator postępowania
ocds-148610-94d97ff5-412d-499f-bc3a-c4bc2f004398
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00420967
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-03
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00108351/04/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 2.2 DOSTAWA ODCZYNNIKÓW WRAZ Z DZIERŻAWĄ AUTOMATYCZNEGO SYSTEMU DO ANALIZY MOCZU NA OKRES 36 MIESIĘCY
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 11.6. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. 11.7. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip, .7 Z. 11.8. Wśród formatów powszechnych a nie występujących w rozporządzeniu występuje: „rar”. Dokumenty złożone za pomocą tego formatu zostaną uznane za złożone prawidłowo. 11.9. Instrukcja dla wykonawców dotycząca korzystania z Platformy Zakupowej . Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 11 SWZ.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04 maja 2016 r., str. 1 – dalej „RODO”). Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Grzegorza Załogi w Katowicach, 40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 39-41; Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - e-mail: iodo@zozmswia.katowice.pl; Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 20 SWZ.
RODO (ograniczenia stosowania)
Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04 maja 2016 r., str. 1 – dalej „RODO”). Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Grzegorza Załogi w Katowicach, 40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 39-41; Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - e-mail: iodo@zozmswia.katowice.pl; Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 20 SWZ.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
21/ZP/TP/2026
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora do oceny właściwości fizykochemicznych i oceny elementów upostaciowanych moczu wraz z czytnikiem typu backup 5.2. CPV: 33696500-0 Odczynniki laboratoryjne 5.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: 5. 3.1. Opis przedmiotu zamówienia - formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 1 do SWZ 5. 3.2. Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ 5.4. Formularz asortymentowo – cenowy stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Niezłożenie formularza asortymentowo - cenowego wywiedzie negatywne skutki dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 5.5. Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 5 SWZ.
Główny kod CPV
33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
36 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Sposób oceny ofert
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnienie kryteriów: 1. CENA - 60% - 60 pkt2. Jakość - 40% - 40 pkt CENA Sposób obliczenia punktów badanej oferty PC=Cmin/Cof x 60 PC – liczba punktów za kryterium ceny Cmin – cena najniższa spośród ocenianych ofert Cof – cena ocenianej oferty Maksymalna liczba punktów przyznana w kryterium cena wynosi 60 pkt JAKOŚĆ Zamawiający wymaga spełnienia minimalnych wymagań określonych w SWZ. Dodatkowe małe punkty za niżej wymienione parametry zostaną przyznane na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ – formularz asortymentowo – cenowy. W przypadku braku potwierdzenia parametrów dodatkowo punktowanych lub niewypełnienia wymagań dodatkowo punktowanych zamawiający nie przyzna dodatkowych punktów. Podajnik testów paskowych z możliwością ciągłego uzupełniania, bez konieczności zatrzymywania analizatora. Tak – 25 pkt Nie – 0 pkt Wyświetlanie alarmów o hematurii i infekcji dróg moczowych Tak– 25 pkt. Nie- 0 pkt. Możliwość oznaczenia osmolalności moczu jako dodatkowego parametru diagnostycznego. Tak – 50 pkt Nie – 0 pkt PJ-Jof/Jmax x 40 Jof – suma małych punktów przyznana za jakość w ocenianej ofercie Jmax – suma małych punktów przyznana za jakość w najwyżej ocenionej ofercie PJ – liczba punktów za kryterium jakość Brak dołączenia do oferty dokumentów potwierdzających dodatkowo oceniane parametry będzie skutkowało brakiem przyznania dodatkowych punktów. Maksymalna ilość punktów przyznana w kryterium jakość PJ wynosi 40 pkt Łączna liczba punktów (Pof) = liczba punktów za kryterium ceny (PC maks. 60) + liczba punktów za kryterium jakość (PJ maks. 40)Pof=PC + PJ
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60,00
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Jakość
Waga
40,00
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Warunki udziału w postępowaniu
Nie
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
10.1. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie potwierdzające, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – załącznik nr 4 do SWZ10.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 10.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ dotyczące tych podmiotów. 10.4. Zgodnie z art. 274 ust. 1 Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 10. 4.1. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy – załącznik nr 6 do SWZ10.5. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1235), w zakresie objętym certyfikacją. W zakresie nieobjętym certyfikatem wykonawca składa wymagane podmiotowe środki dowodowe.
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
Zamawiający wymaga złożenia do oferty, zgodnie z art. 107 ust. 1 następujących przedmiotowych środków dowodowych: 6.1. Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu i posiadanych dokumentach - Załącznik nr 7 do SWZ 6.2. Oryginalne: foldery, katalogi w języku polskim potwierdzające wymagane w opisie przedmiotu zamówienia parametry dla automatycznego systemu analitycznego do badania ogólnego moczu i elementów upostaciowanych moczu. Z dołączonego folderu/katalogu musi jednoznacznie wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymogi określone w SWZ. Jeżeli przedstawiony dokument nie zawiera wszystkich informacji potwierdzających wszystkie wymagane parametry, Zamawiający żąda dołączenia do oferty oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela potwierdzającego wymagane parametry. Zamawiający dopuszcza możliwość potwierdzenia parametrów w innych dokumentach niż dokumentacja foldery, katalogi natomiast nie zezwala na samodzielne dopisywanie w ich treści informacji, których wcześniej nie posiadały. Zamawiający wymaga zatem oryginalnych ulotek sporządzonych przez producenta albo jego autoryzowanego przedstawiciela. W przypadku niezłożenia przedmiotowych środków dowodowych lub złożenia niekompletnych przedmiotowych środków dowodowych Wykonawca zostanie wezwany do ich złożenia lub uzupełnienia zgodnie z art. 107 ust 2 ustawy Pzp chyba, że przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu kryteriów oceny oferty.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
6.1. Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu i posiadanych dokumentach - Załącznik nr 7 do SWZ 6.2. Oryginalne: foldery, katalogi w języku polskim potwierdzające wymagane w opisie przedmiotu zamówienia parametry dla automatycznego systemu analitycznego do badania ogólnego moczu i elementów upostaciowanych moczu. Z dołączonego folderu/katalogu musi jednoznacznie wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymogi określone w SWZ. Jeżeli przedstawiony dokument nie zawiera wszystkich informacji potwierdzających wszystkie wymagane parametry, Zamawiający żąda dołączenia do oferty oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela potwierdzającego wymagane parametry. Zamawiający dopuszcza możliwość potwierdzenia parametrów w innych dokumentach niż dokumentacja foldery, katalogi natomiast nie zezwala na samodzielne dopisywanie w ich treści informacji, których wcześniej nie posiadały. Zamawiający wymaga zatem oryginalnych ulotek sporządzonych przez producenta albo jego autoryzowanego przedstawiciela.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
10.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 10.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ dotyczące tych podmiotów.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Zakres zmian umowy został określony w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik do SWZ.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-11 09:00
Miejsce składania ofert
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582
Termin otwarcia ofert
2026-09-11 09:05
Termin związania ofertą
do 2026-10-10

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-94d97ff5-412d-499f-bc3a-c4bc2f004398