AktywnyTED UEWadium

Dostawa aparatury medycznej - robotycznego ramienia ortopedycznego, jako realizacja dotacji celowej zadania polegającego na wdrożeniu najnowocześniejszych technik operacyjnych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w tym technologii robotycznej w procedurach endoprotezoplastyki (...).

Wartość szacunkowa2 620 370,37 PLNmediana w kategorii: 233 164,80 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert17.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~1,5 niska34% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaDolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
MiastoWrocław
WojewództwoDolnośląskie
NIP8992228560

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Wrocław). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)33162000 — Medycyna i laboratorium
Numer ogłoszenia610484-2026
Data publikacji04.09.2026

Kody CPV

33162000Medycyna i laboratorium

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje dostawę nowego robotycznego ramienia ortopedycznego przeznaczonego do procedur endoprotezoplastyki w ortopedii i traumatologii. Sprzęt musi być fabrycznie nowy, roku produkcji minimum 2025. Szczegółowe parametry i wymagania znajdują się w Karcie Parametrów stanowiącej część specyfikacji warunków zamówienia.

Kluczowe wymagania

  • Robotic arm ortopedic — fabrycznie nowy, rok produkcji minimum 2025
  • Zgodność z parametrami zawartymi w Karcie Parametrów (załącznik nr 3)
  • Możliwość zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Medycyna i laboratorium

W kategorii Medycyna i laboratorium rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 1,5 oferty (konkurencja niska); 34% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 233 164,80 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 83 286,00 PLN do 501 954,06 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 233 164,80 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~1,5 (niska konkurencja)

Wartość tego przetargu (2 620 370,37 PLN) wypada powyżej górnego kwartyla — to jeden z większych budżetów w kategorii+1024% względem mediany.

Na podstawie 69 654 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Medycyna i laboratorium.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i następnych ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej także „Pzp”. Postępowanie o wartości zamówienia powyżej progów unijnych określonych w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanego na podstawie art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji min. 2025) aparatury medycznej - robotycznego ramienia ortopedycznego, jako realizacja dotacji celowej zadania polegającego na wdrożeniu najnowocześniejszych technik operacyjnych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w tym technologii robotycznej w procedurach endoprotezoplastyki, na podstawie Uchwały nr XXIX/804/26 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 9 lipca 2026r.w sprawie zmian w budżecie Województw Dolnośląskiego na rok 2026 i Uchwały nr 4670/VII/26 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 17 lipca 2026r. Zamówienie realizowane jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach udzielonej dotacji celowej na realizację zadania polegającego na wdrożeniu najnowocześniejszych technik operacyjnych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w tym technologii robotycznej w procedurach endoprotezo plastyki, na podstawie Uchwały nr XXIX/804/26 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 9 lipca 2026r.w sprawie zmian w budżecie Województw Dolnośląskiego na rok 2026 i Uchwały nr 4670/VII/26 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 17 lipca 2026r. w sprawie zmiany Uchwały nr 1458/VII/25 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 27 stycznia 2026r. w sprawie udzielenia Dolnośląskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu w latach 2025-2026, dotacji na realizację zadania pn.: „Poprawa bazy leczniczej”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla ww. części został wykazany i opisany w: „Formularzu cenowym” (załącznik nr 2), „Karcie Parametrów” (załącznik nr 3), „Projektowanych postanowieniach umowy” (załącznik nr 4), stanowiących integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawierają „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiące integralną część SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych wraz z zawarciem umowy (zgodnie z załącznikiem nr 12 do SWZ).

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL