Zakup agregatów prądotwórczych do zabezpieczenia budynków użyteczności publicznej Gminy Stupsk
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Stupsk). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
W skrócie
Zamówienie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie czterech kompletnych systemów zasilania awaryjnego z agregatami prądotwórczymi, układami samoczynnego załączania rezerwy oraz dostosowaniem instalacji elektrycznych. Moc systemów: 20 kW, 16 kW, 16 kW i 50 kW. Każdy system musi być gotowy do użytku.
Kluczowe wymagania
- Dostawa i montaż agregatów z mocami nie mniejszymi niż 20 kW, 16 kW, 16 kW i 50 kW
- Pełne wyposażenie w układy samoczynnego załączania rezerwy SZR
- Podłączenie i uruchomienie wszystkich systemów zasilania awaryjnego
- Dostosowanie instalacji elektrycznych do wymagań bezpiecznej eksploatacji
- Przekazanie każdego systemu jako kompletnego i gotowego do użytkowania
Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).
Zapytaj o ten przetarg
Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.
Konkurencja i ceny — Sprzęt elektryczny
W kategorii Sprzęt elektryczny rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,9 oferty (konkurencja średnia); 65% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 240 926,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 123 750,00 PLN do 467 095,97 PLN.
Na podstawie 6 199 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Sprzęt elektryczny.
Sprawdź opłacalność startu
Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, montaż, podłączenie i uruchomienie czterech kompletnych systemów zasilania awaryjnego, obejmujących agregaty prądotwórcze, układy samoczynnego załączania rezerwy „SZR” oraz niezbędne dostosowanie instalacji elektrycznych. Każdy system ma zostać przekazany jako kompletny i gotowy do użytkowania. Lokalizacja oraz minimalna moc czynna przedmiotu zamówienia:- Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Morawach – moc nie mniejsza niż 20 k W- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stupsku – moc nie mniejsza niż 16 k W- Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych - moc nie mniejsza niż 16 k W- Gminny Ośrodek Kultury w Konopkach – moc nie mniejsza niż 50 k W
2. Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Termin realizacji: do 2026-12-15
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- Gmina Stupsk
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 130378456
- Ulica
- Henryka Sienkiewicza 10
- Miejscowość
- Stupsk
- Kod pocztowy
- 06-561
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL922 - Ciechanowski
- Numer telefonu
- 23/653-12-54
- Numer faksu
- 23/653-10-16
- Adres poczty elektronicznej
- sekretariat@stupsk.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- https://stupsk.bipgmina.pl/
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Ogólne usługi publiczne
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Zakup agregatów prądotwórczych do zabezpieczenia budynków użyteczności publicznej Gminy Stupsk
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-45a01cef-54a6-4076-bac0-195d931871e2
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00423073
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-09-04
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2026/BZP 00115031/04/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 1. 2.1 Zakup agregatów prądotwórczych do zabezpieczenia budynków użyteczności publicznej Gminy Stupsk
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://stupsk.ezamawiajacy.pl
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- https://stupsk.ezamawiajacy.pl
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej e Zamawiający - https://stupsk.ezamawiajacy.pl. Pytania do SWZ należy zadawać za pośrednictwem platformy zakupowej zamawiającego przez link: https://stupsk.ezamawiajacy.pl. Instrukcja korzystania z systemu jest dostępna pod wyżej wskazanym adresem. Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://stupsk.ezamawiajacy.pl. Za datę złożenia oferty, przekazania wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformę zakupową zamawiającego, opisane zostały w Instrukcji dla wykonawców która jest udostępniana na platformie zakupowej zamawiającego. Rozdział VIII. SWZ
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
- RODO (obowiązek informacyjny)
- 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Gminy Stupsk jest: Wójt Gminy Stupsk, ul. H. Sienkiewicza 10, 06-561 Stupsk. 2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Gminy Stupsk: iod@stupsk.pl3. Administrator danych osobowych – Wójt Gminy Stupsk - przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie art.6 ust.1 lit. c RODO.4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu związanym z przeprowadzeniem przetargu nieograniczonego.5. W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 4 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być: 1) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa; 2) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Wójt Gminy Stupsk.6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 4, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia: prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych; prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych; prawo do żądania usunięcia danych osobowych; prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych; prawo do przenoszenia; prawo sprzeciwu wobec przetwarzania. Uprawnienia te przysługują na zasadach określonych w Art. 15-23 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych „RODO”.8. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. 9. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.10. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych Administratorowi ma charakter dobrowolny.11. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.12. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- GKI. 271. 7.2026. MO
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Nie
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, montaż, podłączenie i uruchomienie czterech kompletnych systemów zasilania awaryjnego, obejmujących agregaty prądotwórcze, układy samoczynnego załączania rezerwy „SZR” oraz niezbędne dostosowanie instalacji elektrycznych. Każdy system ma zostać przekazany jako kompletny i gotowy do użytkowania. Lokalizacja oraz minimalna moc czynna przedmiotu zamówienia:- Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Morawach – moc nie mniejsza niż 20 k W- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stupsku – moc nie mniejsza niż 16 k W- Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych - moc nie mniejsza niż 16 k W- Gminny Ośrodek Kultury w Konopkach – moc nie mniejsza niż 50 k W2. Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
- Główny kod CPV
- 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- do 2026-12-15
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Tak
- Fakultatywne podstawy wykluczenia
- Art. 109 ust. 1 pkt 4
- Warunki udziału w postępowaniu
- Nie
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
- Określono w rozdziale XXII SWZ
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
- Określono w rozdziale XXII SWZ
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Tak
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie uregulowanym w art. 455 Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym załącznik do SWZ. Zmiana postanowień umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-09-15 10:00
- Miejsce składania ofert
- https://stupsk.ezamawiajacy.pl
- Termin otwarcia ofert
- 2026-09-15 10:30
- Termin związania ofertą
- 30 dni
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe