AktywnyBZP

Zakup tkaniny mundurowej całorocznej

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 241 510,50 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert15.09.2026 10:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,8 średnia68% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaKomenda Główna Straży Granicznej
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5212921032
AdresAl. Niepodległości 100, 02-585 Warszawa

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)19211100-9 — Tkaniny z włókien mieszanych
Numer ogłoszenia2026/BZP 00423828
Data publikacji04.09.2026 14:45

Kody CPV

19211100-9Tkaniny z włókien mieszanych

Analiza rynkowa i konkurencja

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny

W kategorii tej kategorii rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,8 oferty (konkurencja średnia); 68% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 241 510,50 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 121 700,00 PLN do 430 987,88 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 241 510,50 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,8 (średnia konkurencja)

Na podstawie 671 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup tkaniny mundurowej całorocznej. Zamówienie podzielone jest na nw. części zamówienia: Część 1 zamówienia 6 900 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze khaki, w tym: 5 000 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu podstawowym i maksymalnie 1 900 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu opcjonalnym. 2. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej nie obowiązuje. 4. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 60 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. 5. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną ilość przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 6. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym.

Termin realizacji: 60 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny
Nazwa zamawiającego
Komenda Główna Straży Granicznej
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 013008431
Ulica
Al. Niepodległości 100
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
02-585
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Adres poczty elektronicznej
zp.bf.kg@strazgraniczna.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.strazgraniczna.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
Przedmiot działalności zamawiającego
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Zakup tkaniny mundurowej całorocznej
Identyfikator postępowania
ocds-148610-8abea448-00c6-4bec-b524-2ea5a74def8b
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00423828
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-04
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Nie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8abea448-00c6-4bec-b524-2ea5a74def8b
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym i Wykonawcami odbywać się będzie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy dostępnej pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Na podstawie art. 19 ust. 1 PZP w związku z art. art. 13 ust. 1-3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1.1. administratorem Państwa danych osobowych jest Komenda Główna Straży Granicznej 1.2. administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych – Dyrektora Biura Ochrony Informacji KGSG, tel. 22 500 40 35, adres email: boi.kg@strazgraniczna.pl ; 1.3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, które jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego; 1.4. odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 PZP; 1.5. Państwa dane osobowe będą przechowywane, przez okres 5 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 5 lat, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 1.6. obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio dotyczących Państwa jest wymogiem określonym w przepisach PZP, związanym z udziałem w niniejszym postępowaniu; 1.7. w odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do postanowień art. 22 RODO; 1.8. posiadają Państwo: 1. 8.1. zgodnie z art. 15 RODO - prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących (z zastrzeżeniem, że w sytuacji, gdyskorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku, mogą Państwo zostać zobowiązani do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo sprecyzowania nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia); 1. 8.2. zgodnie z art. 16 RODO - prawo do sprostowania Państwa danych osobowych (z tym, że skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowieńumowy w zakresie niezgodnym z PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu z postępowania oraz załączników do niego); 1. 8.3. zgodnie z art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnieniakorzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego); 1. 8.4. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO;
RODO (ograniczenia stosowania)
1.9 nie przysługuje Państwu: 1. 9.1. zgodnie z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO - prawo do usunięcia danych osobowych; 1. 9.2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; 1. 9.3. zgodnie z art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
68/BF/BTi Z/26
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Tak
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Tak
Liczba części
3
Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup tkaniny mundurowej całorocznej. Zamówienie podzielone jest na nw. części zamówienia: Część 1 zamówienia 6 900 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze khaki, w tym: 5 000 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu podstawowym i maksymalnie 1 900 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu opcjonalnym. 2. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej nie obowiązuje. 4. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 60 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. 5. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną ilość przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 6. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym.
Główny kod CPV
19211100-9 - Tkaniny z włókien mieszanych
Zamówienie obejmuje opcje
Tak
Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
Do 1 900 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze khaki w zamówieniu opcjonalnym. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
Termin realizacji zamówienia
Waga
30
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
okres udzielonej gwarancji
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup tkaniny mundurowej całorocznej. Zamówienie podzielone jest na nw. części zamówienia: Część 2 zamówienia 900 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze granatowym, w tym: 500 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu podstawowym i maksymalnie 400 m.b. ww. tkaniny w zamówieniu opcjonalnym. 2. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej nie obowiązuje. 4. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 60 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. 5. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną ilość przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 6. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym.
Główny kod CPV
19211100-9 - Tkaniny z włókien mieszanych
Zamówienie obejmuje opcje
Tak
Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
Do 400 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze granatowym w zamówieniu opcjonalnym. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
Termin realizacji zamówienia
Waga
30
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
Okres udzielanej gwarancji
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup tkaniny mundurowej całorocznej. Zamówienie podzielone jest na nw. części zamówienia: Część 3 zamówienia 100 m.b. tkaniny mundurowej całorocznej w kolorze stalowym w zamówieniu podstawowym. 2. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej nie obowiązuje. 4. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 60 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zrealizuje zamówienie w ramach opcji w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do 16 grudnia 2026r. 5. W razie skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną ilość przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 6. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym.
Główny kod CPV
19211100-9 - Tkaniny z włókien mieszanych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
Termin realizacji zamówienia
Waga
30
Rodzaj kryterium
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
Nazwa kryterium
Okres udzielanej gwarancji
Waga
10
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczące posiadania zdolności technicznej lub zawodowej: Minimalny poziom wymaganych zdolności: Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne/zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał należycie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje należycie w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie przynajmniej 1 dostawę, obejmującą swym zakresem co najmniej 1 300 m.b. tkaniny mundurowej typu gabardyna. Spełnienie warunku postawionego przez Zamawiającego będzie miało miejsce jedynie w sytuacji, gdy Wykonawca udowodni, że do dnia składania ofert dostarczył w ramach 1 dostawy co najmniej 1 300 m.b. tkaniny mundurowej typu gabardyna, niezależnie od tego, czy ww. dostawa była wykonana w ramach zrealizowanej już umowy, czy też w ramach umowy, która jest jeszcze aktualnie realizowana przez Wykonawcę. przy czym: zgodnie z treścią §9 ust. 2 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.) okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 2 i 9 ww. rozporządzenia liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
Zamawiający wezwie na podstawie art. 274 ust. 1 Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej (o którym mowa w rozdziale VIII SWZ): wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, wokresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniemdowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowapowyżej, są:− referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadkuświadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane,a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy;− w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ichnależyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w dostawach wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dostawprzedstawiony przez Wykonawcę musi dotyczyć dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy; wzór ww. dokumentu zostanie przekazany przez Zamawiającego wraz z wezwaniem do złożenia dokumentów.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia: − Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcja, spółki cywilne) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, − oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie, − wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Nie
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-15 10:00
Miejsce składania ofert
https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Termin otwarcia ofert
2026-09-15 10:15
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-8abea448-00c6-4bec-b524-2ea5a74def8b