ZakończonyBZPWadium

Sukcesywne dostawy naturalnej niegazowanej wody źródlanej w butlach 18,9-19-litrowych na potrzeby Uniwersytetu Warszawskiego

Wartość szacunkowaNie podano
Wadium6 000,00 PLNwnieś przed terminem ofert
Termin składania ofert26.05.2026 09:00Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wybrany wykonawcauniewaznienie
Liczba złożonych ofert2Niska konkurencja
Najtańsza oferta1 045 500,00 PLN
Najdroższa oferta1 045 500,00 PLN

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaUniwersytet Warszawski
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5250011266
AdresKrakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)41110000-3 — Woda pitna
Numer ogłoszenia2026/BZP 00245473
Data publikacji15.05.2026 09:08

Kody CPV

41110000-3Woda pitna
41100000-0Woda naturalna

Analiza rynkowa i konkurencja

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)15.05.2026

    Termin ofert: 26.05.2026 09:00

  2. Liczba ofert: 2 · Zwycięzca: uniewaznienie

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy naturalnej niegazowanej wody źródlanej w butlach 18,9-19-litrowych wykonanych z materiału wolnego od Bisfenolu A na potrzeby jednostek Uniwersytetu Warszawskiego.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.

Termin realizacji: 24 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Uniwersytet Warszawski
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 000001258
Ulica
Krakowskie Przedmieście 26/28
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
00-927
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Adres poczty elektronicznej
dzp@adm.uw.edu.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
Przedmiot działalności zamawiającego
Edukacja
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Sukcesywne dostawy naturalnej niegazowanej wody źródlanej w butlach 18,9-19-litrowych na potrzeby Uniwersytetu Warszawskiego
Identyfikator postępowania
ocds-148610-e9bfc8b7-bdbd-4f1c-b562-aed52ce61a00
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00245473
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-05-15
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Nie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e9bfc8b7-bdbd-4f1c-b562-aed52ce61a00
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 4. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.5. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).7. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”.8. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 9. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: izabela.galinska@adm.uw.edu.pl oraz dzp@adm.uw.edu.pl z zastrzeżeniem, że bezwzględnie nie dotyczy to składania ofert.10. We wszelkich kontaktach z Zamawiającym Wykonawcy powinni powoływać się na numer postępowania podany na stronie tytułowej SWZ.11. Zamawiający pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni określonych w Zarządzeniu nr 167 Rektora UW z dnia z dnia 27 października 2025 r. opublikowanym pod adresem: https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Attachments/7594/M. 2025.384. Zarz.167.pdf
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L127/2018 z dnia 23. 05.2018 r.), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Warszawski ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa; 2) inspektorem ochrony danych osobowych w Uniwersytecie Warszawskim jest Pan Dominik Ferenc, kontakt: iod@adm.uw.edu.pl tel: 22 55 22 042;3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego o numerze podanym na stronie tytułowej SWZ;4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy Pzp;5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;8) posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych <Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników>;c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO <Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego>; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;9) nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
POUZ-361/100/2026/DZP
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy naturalnej niegazowanej wody źródlanej w butlach 18,9-19-litrowych wykonanych z materiału wolnego od Bisfenolu A na potrzeby jednostek Uniwersytetu Warszawskiego.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
Główny kod CPV
41110000-3 - Woda pitna
Dodatkowy kod CPV
41100000-0 - Woda naturalna
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
24 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
kryteria oceny ofert
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone przez Zamawiającego dotyczące: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie dostawy lub dwie sukcesywne dostawy niegazowanej, naturalnej wody źródlanej. Każda z wykazanych dostaw musi być na kwotę brutto nie niższą niż 300.000,00 zł. W przypadku dostaw wykonywanych (niezakończonych), Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykazane dostawy na dzień składania ofert zostały wykonane na kwotę brutto nie niższą niż 300 000,00 zł (każda z wykazanych dostaw). Uwaga! W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagana liczba „dostaw” nie sumuje się, tzn. co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi spełnić warunek samodzielnie, tj. musi wykonać dwie dostawy określone powyżej. Ta sama zasada dotyczy podmiotu udostępniającego zasoby.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający będzie wymagał złożenia WYKAZU DOSTAW – wykonanych a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 (trzech) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Treść oświadczenia - „Wykaz dostaw”, zgodny z wymaganiami określonymi w art. 5 § 1 pkt 4 SWZ.
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą niezbędnych do przeprowadzenia postępowania przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, tj.: 1) Aktualnej oceny i kwalifikacji rodzajowej, wydanej przez Państwowy Zakład Higieny na podstawie dużej analizy fizykochemicznej wody, wykonanej przez akredytowane laboratorium, przy czym od momentu przeprowadzania badań wody i wydania świadectwa oceny i kwalifikacji nie może upłynąć więcej niż 5 lat, 2) Aktualnych, nie starszych niż 21 dni od daty złożenia oferty, badań mikrobiologicznych wody, produktu gotowego w butli o pojemności 18,9 – 19l, wykluczających obecność: a) bakterii z grupy coli w 250 ml wody, b) bakterii Escherichia coli w 250 ml wody, c) enterokoków (paciorkowców kałowych) w 250 ml wody, d) beztlenowców redukujących siarczyny (clostridia) w 50 ml wody, e) bakterii Pseudomonas aeruginosa w 250 ml wody 3) Aktualnego świadectwa wdrożenia certyfikowanego systemu analiz zagrożeń i krytycznych punktów kontroli czyli wdrożony system HACCP dla producenta wody zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia (Dz. U z 2011 r. nr 63 poz. 634 z późn. zmianami) i Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie wewnętrznej kontroli jakości zdrowej żywności i przestrzegania zasad higieny (Dz. U nr 85 poz. 466) według dyrektywy Unii Europejskiej nr 93/43/EWG – wystawionego przez akredytowaną jednostkę certyfikacyjną. 4) Aktualnego certyfikatu CE na dystrybutory wody, 5) Aktualnego certyfikatu CE na butle do wody - wystawionego przez producenta, 6) Aktualnego certyfikatu CE na korki/kapsle zamykające butle - wystawionego przez producenta, 2. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 3. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
1. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Wykazie przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej, lub przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
Wraz z ofertą przygotowaną przy pomocy „Formularza ofertowego” Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1. Informacje na temat podwykonawstwa, sporządzone zgodnie z treścią Załącznika nr 4 do SWZ (w przypadku, gdy Wykonawca nie będzie korzystał z podwykonawców, nie składa tego formularza). 2. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, potwierdzające, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określające w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępniania Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; zgodnie z treścią załącznika nr 6 do SWZ. (Ww. zobowiązanie składa Wykonawca polegający na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby). 3. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu i zawarcia umowy (o ile nie wynika z dokumentów rejestracyjnych). 4. Formularz cenowy sporządzony zgodnie z treścią załącznika nr 5 do SWZ. 5. Dowód wniesienia wadium. Do „Formularza ofertowego” należy załączyć wszystkie oświadczenia oraz dokumenty wymagane postanowieniami SWZ – w formie określonej w SWZ.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Tak
Informacje dotyczące wadium
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą, w wysokości: 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych zero groszy). Zamawiający nie przewiduje wnoszenia wadium w walucie innej niż PLN. 2. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299 oraz z 2022 r. poz. 807 i 1079). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr: 12 1160 2202 0000 0001 5249 4191. 4. W tytule przelewu należy wpisać „Wadium” i numer postępowania (na przelewach nr rachunku należy pisać w sposób ciągły - bez spacji). 5. Wadium w pieniądzu uznane będzie za wniesione w terminie, jeżeli przed upływem terminu składania ofert rachunek bankowy Zamawiającego będzie uznany kwotą wadium. 6. Wykonawca wnoszący wadium w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt. 2 ppkt 2-4 przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej razem z ofertą. 7. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium, płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. 8. Zamawiający zwróci lub zatrzyma wadium w okolicznościach opisanych w art. 98 ustawy Pzp.
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Tak
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Do oferty wspólnej należy dołączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego zgodnie z ust.1. Konsorcjum dołącza ww. pełnomocnictwo lub umowę regulującą współpracę konsorcjum, z której wynika ustanowione pełnomocnictwo. Spółka cywilna dołącza ww. pełnomocnictwo lub dokument, z którego wynika ustanowione pełnomocnictwo. 3. Formularz oferty podpisuje pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub wszyscy Wykonawcy. Na pierwszej stronie Formularza oferty należy wpisać informacje dotyczące wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian w Umowie w przypadkach określonych w Umowie, a także w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących sytuacji: 1) zmiany danych identyfikacyjnych Wykonawcy (adres siedziby, Regon, NIP, nr rachunku bankowego), Zamawiającego/Wykonawcy, wskazanych w § 4 Umowy, 3) zmiany przepisów prawa mających wpływ na warunki realizacji Umowy, 4) zmiany okresu obowiązywania Umowy maksymalnie o kolejne 6 miesięcy, jeżeli w okresie określonym w § 1 ust. 9 Umowy nie zostanie wyczerpana kwota wskazana w § 3 ust. 1 Umowy przeznaczona na jej realizację. 2. Poza przypadkami opisanymi w ust. 1, Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień Umowy, w pozostałych sytuacjach przewidzianych w art. 455 Ustawy. 3. Wszelkie zmiany Umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem § 4 ust. 5 Umowy. 4. Niedopuszczalna jest pod rygorem nieważności istotna zmiana postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-05-26 09:00
Miejsce składania ofert
Oferta musi zostać złożona za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Termin otwarcia ofert
2026-05-26 10:00
Termin związania ofertą
do 2026-06-24

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak
Kwota6 000,00 PLN

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-e9bfc8b7-bdbd-4f1c-b562-aed52ce61a00