ZakończonyBZP

Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358

Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert24.06.2026 09:00Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wartość umowy291 248,42 PLN
Liczba złożonych ofert8Wysoka konkurencja
Najtańsza oferta291 248,42 PLN
Najdroższa oferta462 996,80 PLN
Taniej od najdroższej171 748,38 PLN37% poniżej
Rozpiętość cenowa ofert+59%
291 248,42 PLN
najtańsza · wybrana
462 996,80 PLN
najdroższa

Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.

Data zawarcia umowy: 06.08.2026

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaGmina Wilków
MiastoWilków
WojewództwoLubelskie
NIP7171801762
AdresWilków 62A, 24-313 Wilków

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Wilków). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)45233000-9 — Roboty budowlane
Numer ogłoszenia2026/BZP 00280485
Data publikacji09.06.2026 11:03

Kody CPV

45233000-9Roboty budowlane
45111200-0Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233140-2Roboty drogowe
45000000-7Roboty budowlane
45111000-8Roboty budowlane
45233290-8Instalowanie znaków drogowych

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Modernizacja drogi dojazdowej o długości 358 metrów obejmuje całkowitą przebudowę istniejącej nawierzchni. Zakres prac obejmuje warstwa dolną i górną podbudowy z kruszywa, warstwę wiążącą i ścieralną z betonu asfaltowego, wykonanie poboczy oraz nowe oznakowanie pionowe. Prace mają na celu poprawę stanu technicznego drogi i bezpieczeństwa ruchu.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w robotach drogowych i modernizacji nawierzchni asfaltowych
  • Urządzenia do zagęszczania i frezowania nawierzchni asfaltowych
  • Pracownicy z uprawnieniami do prac przy robotach drogowych
  • Wykonanie warstw podbudowy z kruszywa w grubości 30 cm łącznie
  • Zastosowanie betonu asfaltowego AC16W i AC11S wg norm technicznych
  • Zabudowa poboczy z ulepszonym kruszywem łamanym grubości 15 cm

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)09.06.2026

    Termin ofert: 24.06.2026 09:00

  2. Liczba ofert: 8 · Zwycięzca: PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek — 291 248,42 PLN

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358 Zakres inwestycji obejmuje m.in.: Roboty przygotowawcze i pomiarowe; Wykonanie na całym odcinku wzmocnienia istniejącej nawierzchni z kruszywa poprzez wykonanie:

• warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-63 mm stabiliz. mech. gr. 18 cm

• warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabiliz. mech. gr. 12 cm

• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16 W KR1/2 gr. 4cm;

• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11 S KR1/2 gr. 4cm; Wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni obustronnych poboczy ulepszonych z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o szer. 0,75m i gr. 15 cm; Wykonanie nowego oznakowania pionowego Przebudowa drogi jest związana ze złym stanem technicznym istniejącej nawierzchni z płyt żelbetowych oraz kruszywa, która wymaga wykonania pilnych robót drogowych, w celu poprawy parametrów techniczno- użytkowych drogi i warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Termin realizacji: 2 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Gmina Wilków
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 431020196
Ulica
Wilków 62 A
Miejscowość
Wilków
Kod pocztowy
24-313
Województwo
lubelskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL815 - Puławski
Adres poczty elektronicznej
wilkow@gminawilkow.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
https://wilkow.e-biuletyn.pl/index.php?id=6
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
Przedmiot działalności zamawiającego
Ogólne usługi publiczne
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358
Identyfikator postępowania
ocds-148610-b81d61c0-9b18-447a-b53a-651e51003e9c
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00280485
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-06-09
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00045791/04/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 1.2 Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://gminawilkow.ezamowienia.com/
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://gminawilkow.ezamowienia.com/
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Wymogi dotyczące aplikacji: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami: a) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: (1) Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP: https://gminawilkow.ezamowienia.com/ b) Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.c) Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami w imieniu Zamawiającego jest: Anita Lasota, tel. 818281002d) Instrukcja Użytkownika - korzystania z Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP znajduje się na Portalu, w zakładce „Pomoc”.e) Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej: https://gminawilkow.ezamowienia.com/Regulations/Regulamin% 20korzystania% 20z% 20platformy% 20 ZETO% 20 PZP.pdf f) oraz uznaje go za wiążący.g) Ogólne zasady korzystania z Platformy:(1) (1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie https://gminawilkow.ezamowienia.com/#/authentication/login (2) (2) Wykonawca aby przystąpić do postępowania musi założyć konto na Platformie https://gminawilkow.ezamowienia.com/#/authentication/register gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustala hasło, otrzymuje link aktywacyjny(3) (3) Proces rejestracji Wykonawcy jest w pełni automatyczny, po zarejestrowaniu należy podać dane firmy, którą osoba zakładająca konto reprezentuje.h) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy i powiadomień mailowych.i) Zamawiający, zgodnie z art. 67 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019) określa następujące wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Zakupowej, tj.:(1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;(2) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;(3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer;(4) Włączona obsługa Java Script;(5) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.;(6) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę.j) Zamawiający, zgodnie z §11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) podaje następujące informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych:(1) (1) dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 100 MB w formatach: .doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .7zip, .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .sig,(2) (2) informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04. 05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) Administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu jest Gmina Wilków, Wilków 62 A, 24-313 Wilków, tel. 818281002, reprezentowana przez Wójta Gminy Wilków; Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować w formie pisemnej za pomocą poczty elektronicznej, na adres iod@gminawilkow.pl;dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358”2) prowadzonym w trybie podstawowym;3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
GKi R. 271. 2.2026
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Tak
Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rogów, dz. ew. 1093/1 na odcinku od km 0+000 do km 0+358 Zakres inwestycji obejmuje m.in.: Roboty przygotowawcze i pomiarowe; Wykonanie na całym odcinku wzmocnienia istniejącej nawierzchni z kruszywa poprzez wykonanie:• warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-63 mm stabiliz. mech. gr. 18 cm• warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabiliz. mech. gr. 12 cm• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16 W KR1/2 gr. 4cm;• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11 S KR1/2 gr. 4cm; Wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni obustronnych poboczy ulepszonych z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o szer. 0,75m i gr. 15 cm; Wykonanie nowego oznakowania pionowego Przebudowa drogi jest związana ze złym stanem technicznym istniejącej nawierzchni z płyt żelbetowych oraz kruszywa, która wymaga wykonania pilnych robót drogowych, w celu poprawy parametrów techniczno- użytkowych drogi i warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Główny kod CPV
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Dodatkowy kod CPV
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233140-2 - Roboty drogowe 45000000-7 - Roboty budowlane 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
2 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
17.1 Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert: Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)1 Cena (C) 602 Gwarancja (G) 40 Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt. 17.2 Punkty za kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru: Cn C = ------- x 60 pkt Cb gdzie,C- ilość punktów za kryterium cena,Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,Cb – cena oferty badanej. 17.3 Punkty w kryterium „Gwarancja” zostaną obliczone według wzoru: Długość oferowanej gwarancji Liczba pkt Gwarancja minimalna: tj. 36 miesięcy 10 pkt Gwarancja 48 miesięcy 20 pkt Gwarancja 60 miesięcy 30 pkt Gwarancja 72 miesięcy lub więcej 40pkt 17.4 Zamawiający wybierze ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów (P) stanowiących sumę przyznanych w ramach każdego z podanych kryteriów, wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem: P = C +G
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Gwarancja
Waga
40
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 1 Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 5 Art. 109 ust. 1 pkt 6 Art. 109 ust. 1 pkt 7
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: co najmniej jedną robotę budowlaną, która polegała na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi: o nawierzchni betonowej lub/i bitumicznej o wartości co najmniej 200.000,00 złotych brutto DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: 1) Zgodnie z orzeczeniem TSUE C-387/14 (ESAPROJEKT) Zamawiający wskazuje, że w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub w przypadku korzystania z podmiotów udostępniających zasoby na podstawie art. 118 ustawy Pzp Wykonawca lub minimum jeden Wykonawca wspólnie ubiegający się o zamówienie lub minimum jeden podmiot udostępniający zasoby musi posiadać pełne doświadczenie wskazane w warunku udziału w postępowaniu wskazane w pkt. 6.1 SWZ - dotyczy to konieczności wykazania doświadczenia tj. wykonania minimum 1 roboty przez jeden podmiot. 2) Wykonawca powinien w wykazie robót wyraźnie określić wartość oraz zakres robót, aby można było ustalić, czy spełnia warunek udziału w postępowaniu. 3) Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego będą przeliczane wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
8. 3.2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu: 1. Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp (zał. Nr 7 do SWZ)2. Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 9 do SWZ; 3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
8. 3.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów –inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1 SWZ,
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Tak
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Tak
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 455 ustawy – Prawo zamówień publicznych, Strony dopuszczają możliwość wprowadzania zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności: 1) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenia niezależne od żadnej ze Stron, zewnętrzne, niemożliwe do zapobieżenia, które nastąpiło po dniu wejścia w życie umowy, w szczególności: wojny, akty terroryzmu, klęski żywiołowe, strajki oraz akty władzy i administracji publicznej, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni, odpowiadającą okresowi występowania okoliczności siły wyższej, 2) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 1, może nastąpić w przypadku skierowania przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego żądania wstrzymania robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia lub wydania zakazu prowadzenia robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia przez organ administracji publicznej, o ile żądanie lub wydanie zakazu nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni, odpowiadającą okresowi na jaki Wykonawcy nakazano wstrzymanie robót budowlanych lub zakazano prowadzenie robót budowlanych, 3) przedłużenia terminu zakończenia robót, jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania placu budowy, konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót, 4) przedłużenia terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia kolizji z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi nieujawnionymi w dokumentacji projektowej, lub innymi robotami prowadzonymi przez innego wykonawcę, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną Wykonawcy na usunięcie kolizji z instalacjami wewnętrznymi nieujawnionymi w dokumentacji projektowej lub o liczbę dni niezbędnych do wykonania robót przez innego wykonawcę – o ile usunięcie kolizji wymagać będzie przedłużenia terminu realizacji; 5) przedłużenie terminu realizacji zamówienia o którym mowa w § 4 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia warunków geologicznych lub hydrologicznych odmiennych od założonych w dokumentacji projektowej i powodujących konieczność wstrzymania robót lub konieczność ich wykonania, przy wykorzystaniu odmiennych od zaprojektowanych rozwiązań technicznych, przy czy przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną do wyeliminowania utrudnień związanych z ich wystąpieniem Całość zapisu znajduje się w załączniku - Wzór umowy
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Tak
Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
8Procedura
Termin składania ofert
2026-06-24 09:00
Miejsce składania ofert
https://gminawilkow.ezamowienia.com/
Termin otwarcia ofert
2026-06-24 09:15
Termin związania ofertą
do 2026-07-23

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Typ zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-b81d61c0-9b18-447a-b53a-651e51003e9c