ZakończonyBZP

Remont pomieszczeń biurowych w Starostwie Powiatowym w Otwocku przy ul. Komunardów 10

Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert11.03.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wartość umowy162 100,00 PLN
Liczba złożonych ofert18Wysoka konkurencja
Najtańsza oferta162 100,00 PLN
Najdroższa oferta3 606 510,06 PLN
Taniej od najdroższej3 444 410,06 PLN96% poniżej
Rozpiętość cenowa ofert+2125%
162 100,00 PLN
najtańsza · wybrana
3 606 510,06 PLN
najdroższa

Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.

Data zawarcia umowy: 10.04.2026

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaPowiat Otwocki
MiastoOtwock
WojewództwoMazowieckie
NIP5322008671
Adresul. Górna 13, 05-400 Otwock

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Otwock). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)45453000-7 — Roboty remontowe i renowacyjne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00124281
Data publikacji23.02.2026 14:29

Kody CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
45430000-0Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8Roboty malarskie

Analiza rynkowa i konkurencja

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)23.02.2026

    Termin ofert: 11.03.2026 10:00

  2. Liczba ofert: 18 · Zwycięzca: Firma Usługowo Handlowa "DOMAŃSKI" Donat Domański — 162 100,00 PLN

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania: Remont pomieszczeń biurowych w Starostwie Powiatowym w Otwocku przy ul. Komunardów 10 – wymiana podłóg i malowanie pomieszczeń”.

2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia i zakres robót wraz z wymaganiami dotyczącymi materiałów i urządzeń, technologii, jakości oraz standardu wykonania, zawarty został w Dokumentacji projektowej, w przedmiarze oraz w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, jak również w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załączniki do niniejszego SWZ. Załączony przedmiar robót ma wyłącznie charakter pomocniczy w stosunku do dokumentacji projektowej i należy traktować wyłącznie jako materiały pomocnicze dla ustalenia ceny ryczałtowej zamówienia. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

3. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:– roboty rozbiórkowe i demontażowe, m.in. rozebranie istniejących posadzek; – prace przygotowawcze i wykończeniowe, w tym wykonanie izolacji poziomej i pionowej, usunięcie starej farby, gruntowanie ścian, wykucie z muru kratek wentylacyjnych;– ułożenie posadzek z płytek gresowych (w uzgodnieniu z Zamawiającym);– malowanie sufitów i ścian, rur wodociągowych i gazowych, grzejników radiatorowych;– wywóz i utylizacja odpadów.

4. Przedmiar robót - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiałinformacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty. Elementy robót nieujęte w przedmiarze lub niewycenione, a wynikające wprost z dokumentacji projektowej czy przetargowej, Zamawiający uzna za wycenione i ujęte w ofercie bez możliwości jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy z tego tytułu.

5. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca prowadzenia robót i utrzymania porządku w trakcie oraz po zakończeniu prac. UWAGA: Zamawiający informuje, że roboty objęte niniejszym zamówieniem będą wykonywane w funkcjonującym obiekcie. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty remontowe etapami zgodnie z ustalonym harmonogramem prac uzgodnionym z Zamawiającym, gdyż Zamawiający nie dopuszcza możliwości jednoczesnego wyłączenia więcej niż 1 pomieszczenia (oprócz połączonych pokojów 26 i 27). Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót remontowych w sposób ograniczający do minimum czynniki zakłócające pracę wykonywaną przez pracowników i współpracowników Zamawiającego. Po stronie Wykonawcy spoczywa obowiązek tak zorganizowania i zabezpieczenia obiektu oraz wykonywania robót, aby nie powodowało to utrudnień w funkcjonowania Urzędu oraz nie stwarzało zagrożeń dla przebywających w nich osób. Wszelkie szczegóły związane z kolorystyką wymienionych elementów, zostaną ustalone z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia.

Termin realizacji: 90 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Powiat Otwocki
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 013268681
Ulica
ul. Górna 13
Miejscowość
Otwock
Kod pocztowy
05-400
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL912 - Warszawski wschodni
Adres poczty elektronicznej
zamowienia@powiat-otwocki.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
https://www.bip.powiat-otwocki.pl/886,zamowienia-o-wartosci-powyzej-130-000-zl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
Przedmiot działalności zamawiającego
Ogólne usługi publiczne
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Remont pomieszczeń biurowych w Starostwie Powiatowym w Otwocku przy ul. Komunardów 10
Identyfikator postępowania
ocds-148610-c51a484f-c259-4e9e-bd7e-3f76188172aa
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00124281
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-02-23
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00045755/01/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 1.1 Remonty pomieszczeń w budynku Starostwa Powiatowego w Otwocku przy ul. Komunardów 10.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c51a484f-c259-4e9e-bd7e-3f76188172aa
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
Zamawiający będzie się komunikował z Wykonawcami poprzez stronę internetową https://ezamowienia.gov.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu "Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce "Centrum Pomocy". Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na Platformę. Złożenie oferty: 1) Wykonawca składa ofertę w postępowaniu za pośrednictwem interaktywnego „Formularza ofertowego” stanowiącego załącznik do SWZ, udostępnionych przez zamawiającego na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca, aby wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego i złożyć ofertę do postępowania musi założyć konto na Platformie e-Zamówienia. Po założeniu konta wykonawca ma dostęp do formularzy do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza do komunikacji. 2) Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem postaci elektronicznej w szczególności w formacie danych .doc, .docx, .pdf i podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 3) Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część skompresowane do jednego pliku archiwum (ZIP). 4) Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pośrednictwem dok. w zakładce wnioski/oferty udostępnionych na Platformie e-Zamówienia. Sposób zmiany i wycofania oferty został opisany w Instrukcji użytkownika dostępnej na Platformie e-Zamówienia. 5) Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04. 05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Otwocki, z siedzibą w Otwocku, przy ul. Górnej 13; 05-400 Otwock• Inspektorem Ochrony Danych jest Daria Bartnicka, e-mail: iod@powiat-otwocki.pl• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na zamawiającym; • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm), dalej „ustawa Pzp”;• Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;• obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;• w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;• posiada Pani/Pan:• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;• nie przysługuje Pani/Panu:• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.2. W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu lub celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówień. Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu. 3. Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej.
RODO (ograniczenia stosowania)
1. Jednocześnie zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO. 2. Dlaczego dane są przetwarzane? • Wynika to bezpośrednio z konkretnego przepisu prawa, tj. ustawy Pzp,• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu: udzielenia zamówienia publicznego,• Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. Jeśli Pani/Pan tego nie zrobi, nie będziemy mogli zrealizować Pana/Pani sprawy . 3. Jak długo będą przechowywane moje dane? Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas wymagany przepisami prawa, tj. czas trwania postępowania, od wszczęcia do zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Następnie, zgodnie z przepisami, dokumenty trafią do archiwum zakładowego.4. Zamawiający informuje, że: Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia o których mowa w art 16 rozporządzenia 2016/679 , nie może skutkować zmiana wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art 18 ust 1 rozporządzenia 206/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
S. OA. 272. 1. 1.2026. MW
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Tak
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących zadania: Remont pomieszczeń biurowych w Starostwie Powiatowym w Otwocku przy ul. Komunardów 10 – wymiana podłóg i malowanie pomieszczeń”.2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia i zakres robót wraz z wymaganiami dotyczącymi materiałów i urządzeń, technologii, jakości oraz standardu wykonania, zawarty został w Dokumentacji projektowej, w przedmiarze oraz w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, jak również w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załączniki do niniejszego SWZ. Załączony przedmiar robót ma wyłącznie charakter pomocniczy w stosunku do dokumentacji projektowej i należy traktować wyłącznie jako materiały pomocnicze dla ustalenia ceny ryczałtowej zamówienia. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.3. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:– roboty rozbiórkowe i demontażowe, m.in. rozebranie istniejących posadzek; – prace przygotowawcze i wykończeniowe, w tym wykonanie izolacji poziomej i pionowej, usunięcie starej farby, gruntowanie ścian, wykucie z muru kratek wentylacyjnych;– ułożenie posadzek z płytek gresowych (w uzgodnieniu z Zamawiającym);– malowanie sufitów i ścian, rur wodociągowych i gazowych, grzejników radiatorowych;– wywóz i utylizacja odpadów.4. Przedmiar robót - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiałinformacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty. Elementy robót nieujęte w przedmiarze lub niewycenione, a wynikające wprost z dokumentacji projektowej czy przetargowej, Zamawiający uzna za wycenione i ujęte w ofercie bez możliwości jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy z tego tytułu. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca prowadzenia robót i utrzymania porządku w trakcie oraz po zakończeniu prac. UWAGA: Zamawiający informuje, że roboty objęte niniejszym zamówieniem będą wykonywane w funkcjonującym obiekcie. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty remontowe etapami zgodnie z ustalonym harmonogramem prac uzgodnionym z Zamawiającym, gdyż Zamawiający nie dopuszcza możliwości jednoczesnego wyłączenia więcej niż 1 pomieszczenia (oprócz połączonych pokojów 26 i 27). Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót remontowych w sposób ograniczający do minimum czynniki zakłócające pracę wykonywaną przez pracowników i współpracowników Zamawiającego. Po stronie Wykonawcy spoczywa obowiązek tak zorganizowania i zabezpieczenia obiektu oraz wykonywania robót, aby nie powodowało to utrudnień w funkcjonowania Urzędu oraz nie stwarzało zagrożeń dla przebywających w nich osób. Wszelkie szczegóły związane z kolorystyką wymienionych elementów, zostaną ustalone z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia.
Główny kod CPV
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
Dodatkowy kod CPV
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45442100-8 - Roboty malarskie
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
90 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
okres gwarancji i rękojmi
Waga
40
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowe Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem, tj. wykonał w sposób należyty, zgodnie z prawem budowlanym i który prawidłowo ukończył w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną (prace4 wykonane w ramach jednej umowy/jednego zlecenia) polegającą na remoncie w czynnym budynku o wartości co najmniej 100 000,00 zł brutto oraz załączy dowody potwierdzające, że ww. robota została wykonana należycie, w szczególności, że została wykonana zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończona. W przypadku, gdy wskazana robota budowlana obejmowała również inne świadczenia, Wykonawca musi podać wartość dotyczącą wyłącznie tej części zamówienia, która obejmowała świadczenie wymaganego przez Zamawiającego powyżej zakresu.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
1) na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawcy w zakresie wskazanym w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp: Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w ust. 1 SWZ oraz art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.2) na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawcy w zakresie wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp: Oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 9 do SWZ
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczącym zdolności technicznej lub zawodowej: Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – sporządzony według Załącznika nr 8 do SWZ.
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania równoważne opisywanym w opisie przedmiotu zamówienia. 2. W przypadku gdy wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne zamawiający wzywa do ich złożenia. 3. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
1. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania równoważne opisywanym w opisie przedmiotu zamówienia. 2. W przypadku gdy wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne zamawiający wzywa do ich złożenia. 3. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wnoszenia oferty wspólnej (spółki cywilne/konsorcja) oferta musi spełniać wymagania określone w art. 58 ustawy Pzp, w tym: 1) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty i powinno ono zawierać w szczególności wskazanie: 1) postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, którego dotyczy; 2) wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia; 3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy (”Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału”) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. 4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). 5. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, korespondencja odbywa się przez platformę e Zamówienia. 6. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
3. Zamawiający, przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Rodzaj i zakres zmian oraz warunki wprowadzenia zmian wskazane są we wzorze umowy.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Tak
Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
8Procedura
Termin składania ofert
2026-03-11 10:00
Miejsce składania ofert
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c51a484f-c259-4e9e-bd7e- 3f76188172aa
Termin otwarcia ofert
2026-03-11 10:30
Termin związania ofertą
do 2026-04-09

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Typ zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-c51a484f-c259-4e9e-bd7e-3f76188172aa