ZakończonyBZP

Dostawa papieru kserograficznego białego, papieru offsetowego, papierów i kartonów ozdobnych oraz tektury w terminie 12 miesięcy

Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert20.03.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wybrany wykonawcaAmad sp. z o.o.Łomianki
Wartość umowy460 857,70 PLN
Liczba złożonych ofert2Niska konkurencja
Najtańsza oferta6 899,20 PLN
Najdroższa oferta292 287,00 PLN
Taniej od najdroższej285 387,80 PLN98% poniżej
Rozpiętość cenowa ofert+4137%
6 899,20 PLN
najtańsza
292 287,00 PLN
najdroższa

Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.

Data zawarcia umowy: 19.05.2026

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaKancelaria Sejmu
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5260251109
Adresul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
Strona WWWsejm.gov.pl

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)30197644-2 — Papier kserograficzny
Numer ogłoszenia2026/BZP 00145775
Data publikacji09.03.2026 12:56

Kody CPV

30197644-2Papier kserograficzny
22990000-6Druki i produkty pokrewne

Analiza rynkowa i konkurencja

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)09.03.2026

    Termin ofert: 20.03.2026 10:00

  2. Liczba ofert: 2 · Zwycięzca: Amad sp. z o.o. — 460 857,70 PLN

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Papier kserograficzny biały - format A4, A3

Termin realizacji: 12 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Kancelaria Sejmu
Oddział zamawiającego
Biuro Inwestycyjno-Techniczne
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 001103340
Ulica
ul. Wiejska 4/6/8
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
00-902
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Adres poczty elektronicznej
biuro-zam@sejm.gov.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
http://sejm.gov.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Dostawa papieru kserograficznego białego, papieru offsetowego, papierów i kartonów ozdobnych oraz tektury w terminie 12 miesięcy
Identyfikator postępowania
ocds-148610-8e1a47ba-86d4-48a4-8f8a-c6be4261fed8
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00145775
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-03-09
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00140892/01/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 2.2 Dostawa papieru ksergraficznego białego, papieru offsetowego, papierów i kartonów ozdobnych oraz tektury w terminie 12 miesięcy
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8e1a47ba-86d4-48a4-8f8a-c6be4261fed8
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Nie
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://ezamowienia.gov.pl
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Zgodnie z pkt VII Rozdziału I SWZ
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Przyczyny odstąpienia od komunikacji elektronicznej
zamawiający wymaga przedstawienia modelu fizycznego, modelu w skali lub próbki, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy)
Sposób nieelektronicznego składania ofert, wniosków, oświadczeń oraz innych dokumentów
Do oferty należy załączyć przedmiotowe środki dowodowe wymagane zgodnie z pkt V. 10 pkt 1 lit. a Rozdziału I SWZ, tj. próbki oferowanego przedmiotu zamówienia w każdej części postępowania. Próbki należy złożyć w Wydziale Podawczym Kancelarii Sejmu, Al. Na Skarpie 16, 00-488 Warszawa - zgodnie z pkt IX.4 Rozdziału I SWZ.
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z pkt XVII Rozdziału I SWZ
RODO (ograniczenia stosowania)
Zgodnie z pkt XVII Rozdziału I SWZ
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
BIT-II. 3012. 2.2026
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Tak
Liczba części
4
Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Tak
Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia
Zamawiający żąda określonej etykiety lub wskazuje mające zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustaw - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Papier kserograficzny biały - format A4, A3
Główny kod CPV
30197644-2 - Papier kserograficzny
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Papier offsetowy arkuszowy biały - B1
Główny kod CPV
22990000-6 - Papier gazetowy, papier czerpany i innego rodzaju papier lub tektura w rodzaju używanych do celów graficznych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Papier i kartony ozdobne
Główny kod CPV
22990000-6 - Papier gazetowy, papier czerpany i innego rodzaju papier lub tektura w rodzaju używanych do celów graficznych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Papier i kartony ozdobne oraz tektura
Główny kod CPV
22990000-6 - Papier gazetowy, papier czerpany i innego rodzaju papier lub tektura w rodzaju używanych do celów graficznych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Warunki udziału w postępowaniu
Nie
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
W celu potwierdzenia spełniania zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia 1) Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą w każdej z części postępowania: a) próbek (kartek) oferowanego przedmiotu zamówienia tj. wzorów papierów, kartonów i tektury w zalecanym formacie A4 z jednoznacznym oznaczeniem nr części i pozycji zgodnym z asortymentem opisanym w Rozdziale II SWZ, b) specyfikacji technicznej producenta, kart produktu, kart katalogowych, kart charakterystyki lub innych dokumentów zawierających informacje indywidualizujące oferowany przedmiot zamówienia.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Tak
Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w wyznaczonym przez siebie terminie, jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne (zgodnie z art. 107 ustawy Pzp).
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1. Oferta powinna być sporządzona zgodnie z Formularzem oferty zamieszczonym w Rozdziale III SWZ i zawierać „Kalkulację cenową” oraz „Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia”, załączniki te stanowią treść oferty i nie podlegają uzupełnieniu. 2. Zamawiający nie posługuje się interaktywnym formularzem oferty przewidzianym przez Platformę e-Zamówienia. 3. Wraz z ofertą należy złożyć: 1) oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania (o którym mowa w pkt V.1 Rozdziału I SWZ); 2) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy) wraz z dokumentami, z których wynika prawo do podpisania oferty (KRS/CEIDG lub inny właściwy rejestr); 3) oświadczenie konsorcjum, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4) dokumenty rejestrowe lub wskazanie skąd zamawiający ma pobrać je samodzielnie; 5) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt V.10 Rozdziału I SWZ.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty. 2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w pkt V.1 Rozdziału I SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia. 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy. 4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Zgodnie z Rozdziałem IV SWZ Projektowane postanowienia umowy.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-03-20 10:00
Miejsce składania ofert
https://ezamowienia.gov.pl
Termin otwarcia ofert
2026-03-20 12:00
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-8e1a47ba-86d4-48a4-8f8a-c6be4261fed8