ZakończonyBZP

Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników INTiBS PAN we Wrocławiu

Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert14.07.2026 10:30Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wybrany wykonawcaLUX MED Sp. z o.o.Warszawa
Wartość umowy642 943,20 PLN
Liczba złożonych ofert2Niska konkurencja
Najtańsza oferta398 160,00 PLN
Najdroższa oferta642 943,20 PLN
Taniej od najdroższej244 783,20 PLN38% poniżej
Rozpiętość cenowa ofert+61%
398 160,00 PLN
najtańsza
642 943,20 PLN
najdroższa

Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaInstytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN im. Włodzimierza Trzebiatowskiego we Wrocławiu
MiastoWrocław
WojewództwoDolnośląskie
NIP8960007258
AdresOkólna 2, 50-422 Wrocław
Strona WWWwww.intibs.pl/

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Wrocław). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)85121000-3 — Usługi medyczne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00314631
Data publikacji30.06.2026 12:20

Kody CPV

85121000-3Usługi medyczne

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje świadczenie kompleksowych usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników. Usługi realizowane będą przez okres 24 miesięcy na podstawie szczegółowego zakresu określonego w dokumentach przetargowych.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w świadczeniu usług medycyny pracy dla instytucji naukowych
  • Prawo do wykonywania działalności medycznej w zakresie medycyny pracy
  • Możliwość realizacji pakietów medycznych dla grupy pracowników
  • Kadra medyczna ze specjalizacją w medycynie pracy

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)30.06.2026

    Termin ofert: 14.07.2026 10:30

  2. Liczba ofert: 2 · Zwycięzca: LUX MED Sp. z o.o. — 642 943,20 PLN

Historia zmian ogłoszenia

To ogłoszenie było aktualizowane 2 razy — ostatnio 09.07.2026. Zamawiający zaktualizował to ogłoszenie. Zanim złożysz ofertę, sprawdź, co się zmieniło, aby Twoja propozycja była zgodna z aktualnymi warunkami i terminami.

Zmiana z dnia 09.07.2026

  • Termin związania ofertą

    Przed zmianą: 2026-08-11

    Po zmianie: 2026-08-12

  • Termin otwarcia ofert

    Przed zmianą: 2026-07-13 11:00

    Po zmianie: 2026-07-14 11:00

  • Termin składania ofert: 13.07.2026 10:30 14.07.2026 10:30

Zmiana z dnia 06.07.2026

  • Termin związania ofertą

    Przed zmianą: 2026-08-06

    Po zmianie: 2026-08-11

  • Termin otwarcia ofert

    Przed zmianą: 2026-07-08 11:30

    Po zmianie: 2026-07-13 11:00

  • Termin składania ofert: 08.07.2026 11:00 13.07.2026 10:30
  • Waga (pkt) (Kryterium 3)

    Przed zmianą: 20

    Po zmianie:

  • Waga (%) (Kryterium 3)

    Przed zmianą:

    Po zmianie: 20

  • Waga (pkt) (Kryterium 2)

    Przed zmianą: 20

    Po zmianie:

  • Waga (%) (Kryterium 2)

    Przed zmianą:

    Po zmianie: 20

  • Waga (pkt) (Kryterium 1)

    Przed zmianą: 60

    Po zmianie:

  • Waga (%) (Kryterium 1)

    Przed zmianą:

    Po zmianie: 60

  • Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

    Przed zmianą: Punktowo

    Po zmianie: Procentowo

Źródło: dane pochodzą z oficjalnych ogłoszeń o zmianie ogłoszenia, publikowanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP).

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników IN Ti BS PAN we Wrocławiu Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników IN Ti BS PAN we Wrocławiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ) oraz w istotnych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).

Termin realizacji: 24 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN im. Włodzimierza Trzebiatowskiego we Wrocławiu
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 000326109
Ulica
Okólna 2
Miejscowość
Wrocław
Kod pocztowy
50-422
Województwo
dolnośląskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL514 - Miasto Wrocław
Numer telefonu
0
Adres poczty elektronicznej
dzial_zakupow@intibs.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
https://www.intibs.pl/
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Tak
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników IN Ti BS PAN we Wrocławiu
Identyfikator postępowania
ocds-148610-486072a6-3627-471f-9ee5-99da01cd6c65
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00314631
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-06-30
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00078562/02/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 3.4 Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy i usług medycznych w ramach pakietów dodatkowych na potrzeby IN Ti BS PAN we Wrocławiu (24 m-ce, z możliwością wznowienia na kolejne 24 m-ce )
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://intibs.ezamawiajacy.pl/pn/intibs/demand/301883/notice/public/details
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://intibs.ezamawiajacy.pl/pn/intibs/demand/301883/notice/public/details
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
1) Zgłoszenie do postępowaniawymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnychhttps://intibs.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl .2) Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl,gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonująckroki procesu rejestracyjnego: podaje adres email, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptujeregulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.3) Rejestracja konta następuje poprzez kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie skontaktujesię telefonicznie, konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych.4) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu.5) W przedmiotowym postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia orazinformacje przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowejhttps://intibs.ezamawiajacy.pl. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek„Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
DZ. 261. 6.2026/EK
Rodzaj zamówienia
Usługi
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników IN Ti BS PAN we Wrocławiu Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy oraz pakietów medycznych dla pracowników IN Ti BS PAN we Wrocławiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ) oraz w istotnych postanowieniach umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Główny kod CPV
85121000-3 - Usługi medyczne
Dodatkowy kod CPV
85121000-3 - Usługi medyczne
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
24 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Tak
Opis wznowienia
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze wznowienia określonego w art. 31 ust. 2 Ustawy PZP. Wznowienie polegać będzie na ewentualnym powierzeniu realizacji przedmiotu zamówienia na okres kolejnych 2 lat po zakończeniu realizacji pierwszej usługi.
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich wagami: KRYTERIUM KRYTERIUM NAZWA OZNACZENIE WAGA (ZNACZENIE)Kryterium nr 1 Cena brutto C 60% Kryterium nr 2 Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego na terenie Wrocławia LP1 20% Kryterium nr 3 Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego w odległości do 4 km od siedziby Zamawiającego na ul. Okólnej 2 we Wrocławiu LP2 20% 2. Kryterium Cena brutto (C) - oferta z najniższą ceną brutto za realizację całości przedmiotu zamówienia otrzyma maksymalną liczbę 60 punktów Maksymalna liczba punktów w ww. kryterium wynosi 60 pkt.3. Kryterium Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego na terenie Wrocławia (LP1) – 20%. Maksymalna liczba punktów (20 pkt). W celu wykazania liczby placówek Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony Załącznik nr 9 do SWZ - wykaz placówek dostępnych dla zamawiającego na terenie miasta Wrocławia. W przypadku braku wskazanego załącznika Zamawiający przyzna wykonawcy 0 pkt w niniejszym kryterium.4. Kryterium Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego w odległości do 4 km od siedziby Zamawiającego na ul. Okólnej 2 we Wrocławiu (LP2) – 20%. Maksymalna liczba punktów (20 pkt) Odległość będzie liczona w kalkulatorze Google Maps w opcji: wyznacz trasę pieszo, pomiędzy lokalizacją placówki Wykonawcy wskazana w wykazie placówek medycznych w ofercie, a siedzibą Zamawiającego tj. ul. Okólną 2 we Wrocławiu. W przypadku wskazania przez program Google Maps więcej niż jednej trasy, Zamawiający wybierze trasę najkrótszą. W celu wykazania liczby placówek Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty wypełniony Załącznik nr 10 do SWZ - wykaz placówek dostępnych dla zamawiającego w odległości do 4 km od siedziby Zamawiającego na ul. Okólnej 2 we Wrocławiu. W przypadku braku wskazanego załącznika Zamawiający przyzna wykonawcy 0 pkt w niniejszym kryterium.5. Za najkorzystniejszą ofertę, uznana zostanie ta, która uzyska największą liczbę punktów w oparciu o przyjęte kryteria.
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego na terenie Wrocławia
Waga
20
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Liczba placówek dostępnych dla Zamawiającego w odległości do 4 km od siedziby Zamawiającego na ul. Okólnej 2 we Wrocławiu
Waga
20
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia o których mowa w art. 108 ust 1 ustawy Pzp: 1.1. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania. 1.2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. 1.3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust 1, 2, 5 i 6 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust 2 ustawy Pzp. 1.4. Zamawiający oceni czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte czynności nie są wystarczające, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. 2. Zamawiający wykluczy również z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2024, poz. 507, ze zm.). 3. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 3.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 3.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada przewidziane prawem uprawnienia do wykonywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej działalności leczniczej, tj. posiada wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez właściwy terytorialnie organ administracyjny, zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2026.156 ze zm.) UWAGA: W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum lub spółka cywilna) warunek ten zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności z zastrzeżeniem, że Wykonawca ten będzie realizować świadczenie, do którego realizacji te uprawnienia są wymagane. 3.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 3.4. Zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 4. Wykonawcy z państw trzecich 4.1. Na podstawie art. 16b ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu wykonawców mających siedzibę w państwach trzecich, które nie są stronami umów międzynarodowych w sprawie zamówień publicznych wiążących Unię Europejską, w szczególności Porozumienia GPA. 4.2. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5a ustawy Pzp, oferta wykonawcy pochodzącego z takiego państwa podlega odrzuceniu. 4.3. W przypadku wątpliwości co do statusu wykonawcy, Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych dokumentów lub wyjaśnień potwierdzających, że wykonawca nie pochodzi z państwa trzeciego nieobjętego odpowiednimi umowami. 4.4. W celu wykazania spełnienia wymogu określonego w pkt 5.1, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą odrębnego oświadczenia, zgodnie ze wzorem (Załącznik nr 7 do SWZ), w którym wskaże, czy pochodzi z państwa trzeciego w rozumieniu art. 16b ust. 1 ustawy Pzp. Brak złożenia przedmiotowego oświadczenia, jak również wskazanie w jego treści, że Wykonawca pochodzi z państwa trzeciego nieobjętego odpowiednią umową, skutkować będzie odrzuceniem oferty, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5a ustawy Pzp.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
Nie
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Zgodnie z punktami 22 i 23 Załącznika nr 1 do SWZ (ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA DO UMOWY)
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-07-08 11:00
Miejsce składania ofert
https://intibs.ezamawiajacy.pl
Termin otwarcia ofert
2026-07-08 11:30
Termin związania ofertą
do 2026-08-06
Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
Tak

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy z możliwością negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-486072a6-3627-471f-9ee5-99da01cd6c65