AktywnyTED UEWadium

Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz PSZOK-u z terenu Gminy Jaraczewo

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 389 250,00 PLN
Wadium20 000,00 PLNwnieś przed terminem ofert
Termin składania ofert09.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,5 średnia53% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaGmina Jaraczewo
MiastoJaraczewo
NIP6172098318

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Jaraczewo). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)90500000 — Ścieki, odpady, środowisko
Numer ogłoszenia594404-2026
Data publikacji28.08.2026

Kody CPV

90500000Ścieki, odpady, środowisko

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje kompleksową usługę zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym przyjmowanie odpadów od operatora odboru, ich przetwarzanie w procesach odzysku lub unieszkodliwiania, magazynowanie oraz realizację obowiązków sprawozdawczych i kontrolnych. Wykonawca musi zapewnić odpowiednie miejsce przyjmowania i zagospodarowania odpadów oraz zatrudnić pracowników na podstawie umowy o pracę do wykonywania czynności związanych z obsługą instalacji.

Kluczowe wymagania

  • Posiadanie miejsc przyjmowania i zagospodarowania odpadów komunalnych согласно wymogom pra…
  • Zatrudnienie pracowników na umowę o pracę do obsługi instalacji, sortowania i obsługi wagi…
  • Zdolność do przetwarzania odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D)
  • Realizacja obowiązków sprawozdawczych i zapewnienie możliwości kontroli ze strony zamawiaj…
  • Certyfikacja i uprawnienia do prowadzenia instalacji zagospodarowania odpadów komunalnych

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Ścieki, odpady, środowisko

W kategorii Ścieki, odpady, środowisko rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,5 oferty (konkurencja średnia); 53% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 389 250,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 180 810,00 PLN do 813 010,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 389 250,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,5 (średnia konkurencja)

Na podstawie 35 703 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Ścieki, odpady, środowisko.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

II. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132-139 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, o wartości szacunkowej zamówienia równej bądź przekraczającej progi unijne (określonej w załączniku do obwieszczenia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych). Specyfikacja Warunków Zamówienia w dalszej części tekstu określana będzie skrótem „SWZ”.

2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP polegającej na dokonaniu w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.

3.

4. Do niniejszego postępowania bezpośrednio stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz rozporządzeń wydanych na podstawie tej ustawy. We wszelkich uregulowanych, jak i nieuregulowanych w niniejszej SWZ sprawach stosuje się przepisy tych aktów.

5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.

7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.

8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.

9. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

10. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych.

11. Stosownie do treści art. 95 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) osób wykonujących czynności związane z wykonywaniem robót tj. osób obsługujących instalację komunalną, a w szczególności, osób obsługujących certyfikowaną wagę przemysłową, osób wykonujących czynności sortowania odpadów przy taśmie sortowniczej.

12. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.

13. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

14. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części na poszczególne frakcje odpadów, ponieważ taki podział wymagałby koordynacji znacznej ilości wykonawców, co mogłoby generować po stronie Zamawiającego znaczne i nieuzasadnione dalsze koszty.

15. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.

III. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych polegająca na:

1) przyjmowaniu odpadów komunalnych, wyszczególnionych rodzajowo we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia,

2) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D) i/lub zbierania/magazynowania, we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia,

3) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych,

4) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych,

5) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 4) usługami

- zwane dalej łącznie „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”.

2. Nr Postępowania: P-zp. 271. 02.

01.2026

3. Zamawiający rekomenduje powołanie się na ww. nr postępowania we wszelkiej korespondencji dotyczącej Postępowania.

IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiot zamówienia został opisany w:

1) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ,

2) Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ

3) Formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.

2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:

Główny kod CPV:

90500000-2-usługi związane z odpadami

Dodatkowe kody CPV:

90510000-5-usuwanie i obróbka odpadów

90514000-3-usługi recyklingu odpadów

90533000-2-usługi gospodarki odpadami

3. Uwaga ! Ilekroć w SWZ wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy przyjąć, że za każdą nazwą są umieszczone wyrazy „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w w/w dokumentach.

Ponadto ilekroć w SWZ Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, należy przyjąć, że każdemu takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, tzn. że wbudowane materiały, urządzenia, sposób wykonania itp. będą posiadały (charakteryzowały się) wszystkimi parametrami nie gorszymi niż opisane w w/w dokumentach.

CDN

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak
Kwota20 000,00 PLN

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL