AktywnyBZP

Budowa instalacji fotowoltaicznej na obiektach użyteczności publicznej – Centrum Wsparcia Społecznego „Na Targówku

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 357 044,66 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert15.09.2026 09:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,9 średnia60% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaCentrum Wsparcia Społecznego "Na Tragówku"
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5242998677
AdresPiotra Wysockiego 7, 03-371 Warszawa
Telefon22 277 54 00

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)09331200-0 — Słoneczne moduły fotoelektryczne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00413526
Data publikacji31.08.2026 09:24

Kody CPV

09331200-0Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5Instalacje słoneczne
45261215-4Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i montażowych instalacji fotowoltaicznej na dachu. Wykonawca odpowiada za dostarczenie materiałów, urządzeń oraz wszystkich czynności niezbędnych do uzyskania sprawnej i gotowej do użytkowania instalacji. Prace realizowane zgodnie z dokumentacją projektową, Prawem budowlanym, Polskimi Normami i wytycznymi producentów.

Kluczowe wymagania

  • Doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej
  • Uprawnienia do prowadzenia robót elektrycznych zgodnie z Prawem budowlanym
  • Zespół wykwalifikowany do prac na wysokości i prac elektrycznych
  • Znajomość Polskich Norm i norm technicznych dotyczących instalacji fotowoltaicznych
  • Gwarancja na wykonane roboty i zainstalowane urządzenia
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmujące roboty budowlane i elektryczne

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Paliwa i energia

W kategorii Paliwa i energia rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,9 oferty (konkurencja średnia); 60% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 357 044,66 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 199 015,94 PLN do 681 174,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 357 044,66 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,9 (średnia konkurencja)

Na podstawie 21 378 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Paliwa i energia.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i montażowych polegających na montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami producentów zastosowanych urządzeń.

1.2 Zamówienie ma charakter kompleksowy i obejmuje wszelkie czynności, dostawy materiałów, urządzeń oraz robót niezbędnych do wykonania kompletnej, sprawnej i gotowej do użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

1.3 Dokumentacja projektowa stanowi integralną część opisu przedmiotu zamówienia. Wszystkie rozwiązania w niej zawarte są wiążące dla Wykonawcy, z zastrzeżeniem pkt

13.8 niniejszego OPZ.

1.4 Wszystkie roboty objęte przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, właściwymi Polskimi Normami lub normami je zastępującymi, zasadami wiedzy technicznej oraz wytycznymi producentów zastosowanych materiałów i urządzeń. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ – Parametry Techniczne i załącznik nr 6 – Projektorowe Postanowienia umowy.

Termin realizacji: 60 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Centrum Wsparcia Społecznego "Na Tragówku"
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 527773889
Ulica
Piotra Wysockiego 7
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
03-371
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Numer telefonu
22 277 54 00
Adres poczty elektronicznej
sekretariat.natargowku@um-warszawa.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.natargowku.waw.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
Przedmiot działalności zamawiającego
Ochrona socjalna
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
„Budowa instalacji fotowoltaicznej na obiektach użyteczności publicznej – Centrum Wsparcia Społecznego „Na Targówku”
Identyfikator postępowania
ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e5
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413526
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-08-31
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00089867/01/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 1.1 Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku Centrum Wsparcia Społecznegho "Na Targówku"
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e5
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e5
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
1. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.2. Ogłoszenie o zamówieniu, SWZ, zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postepowaniem będą udostępniane na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e 5.3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e55. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”). Szczegółowe informacje dot. komunikacji elektronicznej zostały zawarte w Rozdziale IX SWZ.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zawarto w SWZ.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
2
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i montażowych polegających na montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami producentów zastosowanych urządzeń. 1.2 Zamówienie ma charakter kompleksowy i obejmuje wszelkie czynności, dostawy materiałów, urządzeń oraz robót niezbędnych do wykonania kompletnej, sprawnej i gotowej do użytkowania instalacji fotowoltaicznej. 1.3 Dokumentacja projektowa stanowi integralną część opisu przedmiotu zamówienia. Wszystkie rozwiązania w niej zawarte są wiążące dla Wykonawcy, z zastrzeżeniem pkt 13.8 niniejszego OPZ. 1.4 Wszystkie roboty objęte przedmiotem zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, właściwymi Polskimi Normami lub normami je zastępującymi, zasadami wiedzy technicznej oraz wytycznymi producentów zastosowanych materiałów i urządzeń. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ – Parametry Techniczne i załącznik nr 6 – Projektorowe Postanowienia umowy.
Główny kod CPV
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
Dodatkowy kod CPV
09332000-5 - Instalacje słoneczne 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
60 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
Określono w SWZ
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
60
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Czas realizacji zamówienia
Waga
40
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Nie
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
1. Wykaz podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia) składanych na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu. 1.1. Oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej(wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ). Uwaga!W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie, dokument, o którym mowa powyżej, musi złożyć każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
nie dotyczy
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Zawarto w SWZ.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Tak
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Określono w SWZ
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-15 09:00
Miejsce składania ofert
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e5
Termin otwarcia ofert
2026-09-15 10:00
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-5841cf8b-882e-4483-b066-c18e8b6070e5