Usługa hotelarska i restauracyjna na potrzeby konferencji dla grupy ok. 125 osób w dniach 8-9 kwietnia 2027 r.
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
W skrócie
Zamówienie obejmuje organizację dwudniowej konferencji dla około 125 osób w czterogwiazdkowym hotelu położonym w oddaleniu maksymalnie 150 km od centrum Warszawy. Usługa obejmuje Sale konferencyjne, noclegi dla uczestników oraz kompleksową obsługę gastronomiczną. Hotel musi dysponować basenem i terenami zielonymi na potrzeby zajęć integracyjnych.
Kluczowe wymagania
- Hotel czterogwiazdkowy zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich
- Lokalizacja w promieniu 150 km od Dworca Centralnego Warszawy
- Kompleksowa organizacja w jednej lokalizacji: sala konferencyjna, noclegi i gastronomia
- Basen na terenie obiektu
- Tereny zielone umożliwiające organizację zajęć integracyjnych
Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).
Zapytaj o ten przetarg
Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.
Konkurencja i ceny — Hotelarstwo i gastronomia
W kategorii Hotelarstwo i gastronomia rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,5 oferty (konkurencja średnia); 64% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 199 272,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 60 000,00 PLN do 465 124,03 PLN.
Na podstawie 14 235 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Hotelarstwo i gastronomia.
Sprawdź opłacalność startu
Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
Postępowanie, którego dotyczy niniejsza SWZ oznaczone jest znakiem: TO.
260.18 CM.2026. Wykonawcy powinni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. Postępowanie prowadzone jest pn.: „usługa hotelarska i restauracyjna na potrzeby konferencji dla grupy ok. 125 osób w dniach 8-9 kwietnia 2027 r.”. Wykonawca zapewni organizację spotkania (w tym usługi noclegowej i gastronomicznej) w hotelu posiadającym co najmniej cztery gwiazdki (zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy z 29.
08.1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych /t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1944/ oraz obwieszczeniem Ministra Sportu i Turystyki z 26.
10.2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie /Dz. U. z 24. 11.2017, poz. 2166/). Obiekt, w którym odbywać się będzie spotkanie powinien znajdować się w okolicach Warszawy tj. w odległości nie dalej niż 150 km od Dworca Centralnego (odległości będą liczone według strony https://www.google.pl/maps - najkrótsza trasa samochodem). Konferencja musi być zorganizowana w jednej lokalizacji, tj. na terenie jednego obiektu zapewnione zostaną sala, noclegi, usługi gastronomiczne. Wykonawca, w ofercie przedstawi propozycję hotelu, który spełnia wymagania OPZ. Hotel ma być otoczony terenem zielonym, umożliwiającym wykorzystanie go do planowanych zajęć integracyjnych. Hotel ma posiadać basen.
Termin realizacji: od 2027-04-08 do 2027-04-09
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- Instytut Techniki Budowlanej
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 000063650
- Ulica
- Filtrowa 1
- Miejscowość
- Warszawa
- Kod pocztowy
- 00-611
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL911 - Miasto Warszawa
- Adres poczty elektronicznej
- zamowienia@itb.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- www.itb.pl
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Inna działalność
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Usługa hotelarska i restauracyjna na potrzeby konferencji dla grupy ok. 125 osób w dniach 8-9 kwietnia 2027 r.
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-594accb2-a9e9-4a4d-9ac9-ade3d88607ff
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00418081
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-09-02
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Nie
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://itb.ezamawiajacy.pl
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- 6.1. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji: elektronicznie na adres e-mail: zamowienia@itb.pl lub za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://itb.ezamawiajacy.pl w sekcji „Korespondencja”. 6.2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. 6.3. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt. 8 niniejszego Rozdziału zgodnie z pkt 6 SWZ
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- 6.10. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB w txt, rtf, pdf, xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XM Lsig, XAd ES, CAd ES, ASIC, XM Lenc. 6.11. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie podpisu elektronicznego: 6. 11.1. Rekomendowaną przeglądarką do złożenia oferty jest Microsoft Edge, Chrome, Firefox w wersji wspieranej przez producenta. Rekomendowaną przeglądarką do złożenia oferty podpisanej elektronicznie jest Firefox w wersji wpieranej przez producenta. 6. 11.2. Uruchomienie oprogramowania do składania podpisu wymaga również zainstalowania Java (licencja EPL) w wersji Open JDK 8 lub Java (licencja Oracle) w wersji 1. 8.0_202 32 bitowej oraz 64 bitowej, pozwalające na przyjmowanie przez użytkownika sesyjnych plików cookie oraz obsługującej szyfrowanie. Konieczne jest również dodanie adresu witryny platformy e Zamawiający (ezamawiający.pl) do wyjątków (exception site list) w Javie. Uwaga: wymaga to uprawnień administracyjnych na komputerze. 6. 11.3. Kolejnym krokiem jest instalacja dedykowanego komponentu Szafir SDK oraz aplikacji Szafir Host, który odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie e Zam. Rozszerzenie Szafir SDK można pobrać https://www.elektronicznypodpis.pl/aplikacje-i-sterowniki . Po zainstalowaniu rozszerzenia Szafir SDK oraz aplikacji Szafir Host należy przeładować bieżącą stronę. 6. 11.4. Przed uruchomieniem platformy e Zamawiający, w pierwszej kolejności należy podłączyć czytnik z kartą kryptograficzną do komputera. 6. 11.5. Informacje dotyczące odpowiedniego przygotowania stanowiska znajdą Państwo na stronie: https://oneplace.marketplanet.pl/przygotuj-stanowisko-pc-wykonujac-ponizsze-kroki Zgodnie z pkt 6 SWZ
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
- RODO (obowiązek informacyjny)
- Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia PE i RE 679/ 2016 o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) Zamawiający informuje, iż:1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych udostępnionych przez Wykonawcę jest Instytut Techniki Budowlanej z siedzibą w 00-611 Warszawa, ul. Filtrowa 1.2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: Instytut Techniki Budowlanej; 00-611 Warszawa, ul. Filtrowa 1; telefon 22 5796466; adres email: iod@itb.pl 3. Dane osobowe Pani/Pana udostępnione przez Wykonawcę przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego p.n. „usługa hotelarska i restauracyjna na potrzeby konferencji dla grupy ok. 125 osób w dniach 8-9 kwietnia 2027 r.”. Podstawa prawna przetwarzania rozporządzenie PE i RE 679/ 2016 RODO art. 6 ust. 1 lit. c.4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych udostępnionych przez Wykonawcę będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”.5. Dane osobowe Pani/Pana udostępnione przez Wykonawcę będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.6. Obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio dotyczących Pani/Pana jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.7. Podane przez Wykonawcę Pani/Pana dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym do profilowania stosownie do art. 22 RODO.8. Klauzula niniejsza dotyczy danych osobowych podanych przez Wykonawcę, które Instytut Techniki Budowlanej pozyska podczas niniejszego postępowania i realizacji umowy. Zgodnie z pkt 21 SWZ
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- TO. 260.18 CM.2026
- Rodzaj zamówienia
- Usługi
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Nie
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Postępowanie, którego dotyczy niniejsza SWZ oznaczone jest znakiem: TO. 260.18 CM.2026. Wykonawcy powinni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. Postępowanie prowadzone jest pn.: „usługa hotelarska i restauracyjna na potrzeby konferencji dla grupy ok. 125 osób w dniach 8-9 kwietnia 2027 r.”. Wykonawca zapewni organizację spotkania (w tym usługi noclegowej i gastronomicznej) w hotelu posiadającym co najmniej cztery gwiazdki (zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy z 29. 08.1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych /t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1944/ oraz obwieszczeniem Ministra Sportu i Turystyki z 26. 10.2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie /Dz. U. z 24. 11.2017, poz. 2166/). Obiekt, w którym odbywać się będzie spotkanie powinien znajdować się w okolicach Warszawy tj. w odległości nie dalej niż 150 km od Dworca Centralnego (odległości będą liczone według strony https://www.google.pl/maps - najkrótsza trasa samochodem). Konferencja musi być zorganizowana w jednej lokalizacji, tj. na terenie jednego obiektu zapewnione zostaną sala, noclegi, usługi gastronomiczne. Wykonawca, w ofercie przedstawi propozycję hotelu, który spełnia wymagania OPZ. Hotel ma być otoczony terenem zielonym, umożliwiającym wykorzystanie go do planowanych zajęć integracyjnych. Hotel ma posiadać basen.
- Główny kod CPV
- 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- od 2027-04-08 do 2027-04-09
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób oceny ofert
- Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriamioceny ofert: 100% cena
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Punktowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Tak
- Fakultatywne podstawy wykluczenia
- Art. 109 ust. 1 pkt 1 Art. 109 ust. 1 pkt 4
- Warunki udziału w postępowaniu
- Tak
- Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
- a) zdolności technicznej lub zawodowej - w zakresie wiedzy i doświadczenia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), należycie wykonał co najmniej 3 odrębne usługi, z których każda polegała na kompleksowej obsłudze jednego ciągłego wydarzenia (np. konferencji, szkolenia, zjazdu) trwającego minimum 2 dni (z zapewnieniem co najmniej 1 noclegu), obejmującego łącznie zakwaterowanie oraz wyżywienie dla grupy liczącej co najmniej 90 osób. b) sytuacji ekonomicznej i finansowej: Wykonawca musi wykazać, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na działalność związaną z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 1 000 000 zł (słownie: jeden milion złotych).
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
- 10.3. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania:- oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w punkcie 10.1, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego;- odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodne z treścią formularza zamieszczonego w Rozdziale II.2 SWZ
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
- W oświadczeniu, w pkt. 2., Wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku gdy Wykonawca będzie posługiwał się tym certyfikatem, w oświadczeniu podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikacji wykonawców zamówień publicznych oraz wskazuje, w zakresie których podstaw wykluczenia będzie posługiwał się tym certyfikatem. 10.3. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania:- wykaz usług wykonanych a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy, zgodnie z formularzem ROZDZIAŁ II.4 potwierdzającym spełnienie warunku udziału określonego w punkcie 9.1. lit. a);- dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia potwierdzających spełnienie warunku udziału określonego w punkcie 9.1. lit. b);
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
- 11.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 11.2 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu natomiast warunek udziału w postępowaniu ma być spełniony łącznie. Zapisy punktu 9.1 stosuje się odpowiednio. 11.3 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w punkcie 10.1, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 11.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają przedmiot zamówienia. 11.5 W przypadku, o którym mowa w pkt. 11.4, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy wedle wzoru formularza II.5.
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Nie
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Tak
- Informacje na temat zaliczek
- Zamawiający przewiduje wypłatę zaliczki w wysokości 20 % (dwudziestu procent) w terminie do 21 (dwudziestu jeden) dni od dnia zawarcia umowy na rachunek Wykonawcy, chyba, że Wykonawca zrzeknie się wypłaty zaliczki.
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- 1. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umowy w zakresie: 1) przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), przy niezmiennym poziomie wynagrodzenia, jeśli dzięki zmianom nastąpi poprawa wydajności, jakości usługi związanej z przedmiotem niniejszej Umowy; 2) w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), terminu realizacji oraz pozostałych elementów niniejszej Umowy w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu niniejszej umowy zgodnie z jej pierwotnymi postanowieniami; 3) w zakresie zmian doprecyzowujących treść niniejszej Umowy, jeżeli potrzeba ich wprowadzenia wynika z rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie niniejszej Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów, 4) w zakresie zmian podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa, w przypadku gdy zmiana ta nie pogorszy jakości świadczeń, do których zobowiązany jest Wykonawca lub zmiana ta jest niezbędna w celu prawidłowej realizacji przedmiotu niniejszej Umowy, 5) w sytuacji, gdy konieczność zmiany jest spowodowana okolicznościami, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć. Zmiana jest dopuszczalna w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji i osiągnięcia celu realizowanego zamówienia, 6) w zakresie zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, wynikającej ze zmiany przepisów dot. stawki podatku VAT: a) w przypadku zmiany stawki podatku VAT powodującej zwiększenie kosztów wykonania po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość proporcjonalnego zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę wynikającą ze zmian stawki podatku VAT; b) w przypadku zmiany stawki podatku VAT powodującej zmniejszenie kosztów wykonania Umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę wynikającą ze zmian stawki podatku VAT. 2. Zmiana niniejszej Umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia, czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia niniejszej Umowy. 3. Nie stanowią zmiany Umowy w rozumieniu art. 455 ustawy PZP, w szczególności następujące zmiany: 1) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną niniejszej Umowy, 2) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron niniejszej Umowy. 4. Każda ze Stron może jednostronnie dokonać zmiany w zakresie wskazanym w ust. 3 zawiadamiając niezwłocznie o tym pisemnie druga Stronę.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-09-10 10:00
- Miejsce składania ofert
- Oferty winny być złożone za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego. https://itb.ezamawiajacy.pl
- Termin otwarcia ofert
- 2026-09-10 10:15
- Termin związania ofertą
- do 2026-10-09
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe