AktywnyBZP

Modernizacja central wentylacyjnych obiekcie pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 558 870,31 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert18.09.2026 17:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,8 średnia79% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaOśrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP9522092388
AdresV Poprzeczna 22, 04-611 Warszawa
Telefon(+48) 22 4437099

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajRoboty budowlane
Branża (CPV)45300000-0 — Roboty instalacyjne w budynkach
Numer ogłoszenia2026/BZP 00421873
Data publikacji03.09.2026 23:35

Kody CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
45332000-3Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331200-8Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7Instalowanie centralnego ogrzewania
45111100-9Roboty w zakresie burzenia

Analiza rynkowa i konkurencja

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Roboty budowlane

W kategorii Roboty budowlane rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,8 oferty (konkurencja średnia); 79% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 558 870,31 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 249 690,00 PLN do 1 758 900,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 558 870,31 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,8 (średnia konkurencja)

Na podstawie 206 572 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Roboty budowlane.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Przedmiotem Umowy są roboty budowlane polegające na modernizacji central wentylacyjnych na pływalni Zamawiającego przy ul. V Poprzeczna 22 w Warszawie (w zakresie demontażu/montażu instalacji: wentylacji mechanicznej, wod-kan., ciepła technologicznego oraz robót z branży budowlanej i elektrycznej wraz z projektem zasilenia central wentylacyjnych oraz integracji istniejących wentylatorów wyciągowych w budynku do współpracy z centralami wentylacyjnymi) - zgodnie z dokumentacją projektową, o której mowa w ust.2 poniżej.2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy zawarty jest w projekcie wykonawczym i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, nadto w przedmiarze robót (służącym do celów informacyjnych) - udostępnionych w trakcie postępowania o zamówienie publiczne Wykonawcy w wersji elektronicznej, jako Załącznik nr 1 do Umowy - Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ Projekt (tj. foldery: Instalacje sanitarne, konstrukcja, przedmiar, STWIORB).

Termin realizacji: 210 dni

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 142461001
Ulica
V Poprzeczna 22
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
04-611
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Numer telefonu
(+48) 22 4437099
Adres poczty elektronicznej
wawer.osir.sekretariat@um.warszawa.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
https://sport.um.warszawa.pl/waw/osir-wawer
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
Przedmiot działalności zamawiającego
Rekreacja, kultura i religia
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Modernizacja central wentylacyjnych obiekcie pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
Identyfikator postępowania
ocds-148610-55154f24-77e4-4731-b5f1-50b00acad6f3
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00421873
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-03
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00061212/02/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 1.1 Modernizacja central wentylacyjnych obiekcie pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-55154f24-77e4-4731-b5f1-50b00acad6f3
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
drogą elektroniczną przy użyciu bezpłatnej Platformy e-Zamówieniahttps://ezamowienia.gov.pl/ szczegółowe informacje rozdz. X SWZ.
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
Szczegółowe informacje na tematzakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje Wykonawca zamierzający wziąć udział wpostępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Pozostałeinformacje rozdz. X i XIV SWZ
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
rozdz. XXVI SWZ
RODO (ograniczenia stosowania)
Nie przysługuje Pani/Panu :- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;- prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, ponieważ podstawą prawną przetwarzania Ogłoszenie nr 2024/BZP 00439786 z dnia 2024-07-312024-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym napodstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Informacje dotyczące RODO znajduje się w SWZ w rozdziale XXVI.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
3/OSIR/2026
Rodzaj zamówienia
Roboty budowlane
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Tak
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem Umowy są roboty budowlane polegające na modernizacji central wentylacyjnych na pływalni Zamawiającego przy ul. V Poprzeczna 22 w Warszawie (w zakresie demontażu/montażu instalacji: wentylacji mechanicznej, wod-kan., ciepła technologicznego oraz robót z branży budowlanej i elektrycznej wraz z projektem zasilenia central wentylacyjnych oraz integracji istniejących wentylatorów wyciągowych w budynku do współpracy z centralami wentylacyjnymi) - zgodnie z dokumentacją projektową, o której mowa w ust.2 poniżej.2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy zawarty jest w projekcie wykonawczym i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, nadto w przedmiarze robót (służącym do celów informacyjnych) - udostępnionych w trakcie postępowania o zamówienie publiczne Wykonawcy w wersji elektronicznej, jako Załącznik nr 1 do Umowy - Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ Projekt (tj. foldery: Instalacje sanitarne, konstrukcja, przedmiar, STWIORB).
Główny kod CPV
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
Dodatkowy kod CPV
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
210 dni
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Nazwa kryterium
Cena
Waga
80
Rodzaj kryterium
inne.
Nazwa kryterium
Gwarancja
Waga
20
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Tak
Fakultatywne podstawy wykluczenia
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił niniejszy warunek, jeśli wykaże, że: a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty jako generalny wykonawca lub podwykonawca co najmniej dwa zamówienia polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie instalacji wentylacji o wartości min. 600 000,00 zł brutto każde. UWAGA! Wykonawca, który wykaże robotę budowlaną (umowę), obejmującą zakres szerszy od wymaganego w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu, zobowiązany będzie do wskazania części, która obejmowała budowę, przebudowę lub remont instalacji wentylacji wraz z wskazaniem wartości brutto tej części. Przez realizację jednego (1) zamówienia Zamawiający rozumie wykonanie zamówienia na podstawie jednej umowy. Wraz z wykazem należy załączyć dokumenty potwierdzające, że zamówienie zostało wykonane lub są wykonywane należycie. Wykonawca winien przedłożyć wykaz robót – według wzoru Załącznika nr 7 do niniejszego SWZ. w zakresie kwalifikacji zawodowych – wykażą osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia spełniające niżej określone wymagania: • Kierownik robót konstrukcyjno-budowlanych – jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane co najmniej w ograniczonym zakresie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; • Kierownik robót sanitarnych – jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane co najmniej w ograniczonym zakresie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. UWAGA! Wykonawca winien przedłożyć wykaz osób – stosowną informację o osobach w ww. zakresie, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych czynności oraz informację o podstawie do dysponowania - według wzoru Załącznika nr 8 do niniejszego SWZ.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
oświadczenie, o którymmowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w SWZ, stanowiącego dowód potwierdzający brakpodstaw wykluczenia z postępowania na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego środkidowodowe, o treści zgodnej ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ, Dokumenty i oświadczenia stanowiące treść ofertyoraz dokumenty i oświadczenia, które należy złożyć wraz z ofertą opisane w Rozdział XIV 27 SWZ
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej,Zamawiający żąda, w zależności od charakteru, znaczenia, przeznaczenia lub zakresu usług, następujących podmiotowych środkówdowodowych: 1) dokumentów dotyczących podmiotu udostępniającego zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstawwykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby –jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby;2) dokumenty o których mowa w Rozdz. XVIII ust. 2 pkt 4 SWZ
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Tak
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ustawy pzp. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców pod warunkiem, że spełnione będą następujące wymagania: 1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania, których pełnomocnik jest upoważniony. W przypadku, gdyby pełnomocnictwa udzielała osoba inna niż uprawniona do reprezentowania podmiotu z mocy prawa lub Umowy spółki, należy dołączyć do oferty również pełnomocnictwa do dokonania tej czynności; 2) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia należy złożyć w formie oryginału podpisanego podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub kopii potwierdzonej notarialnie; 3) w przypadku gdy pełnomocnictwo, o którym mowa w ust. 2) zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, potwierdzającym zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej. 4) potwierdzenia zgodności odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej, o którym mowa w pkt 3 dokonuje notariusz lub pełnomocnik. 5) pełnomocnictwo, o którym mowa w ust. 2) powinno wyraźnie wskazywać: a) jakiego postępowania dotyczy, b) jakie podmioty występują wspólnie, c) kto w imieniu tych podmiotów ma pełnić funkcję pełnomocnika, d) jakie konkretne czynności w postępowaniu ma prawo wykonywać pełnomocnik, e) na jaki okres jest udzielone. 6) jeżeli pełnomocnik ma być uprawniony do wykonywania czynności nie tylko w imieniu wszystkich Wykonawców występujących wspólnie, lecz również w imieniu każdego z tych Wykonawców z osobna, to należy taką informację zamieścić w treści pełnomocnictwa. 7) Żaden z Wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, spełnienie warunków udziału w postępowaniu w stosunku do Wykonawców występujących wspólnie będzie oceniane łącznie. 8) Wykonawcy, którzy złożyli ofertę wspólną odpowiadają solidarnie za realizację zamówienia.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Tak
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ustawy pzp. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców pod warunkiem, że spełnione będą następujące wymagania: 1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania, których pełnomocnik jest upoważniony. W przypadku, gdyby pełnomocnictwa udzielała osoba inna niż uprawniona do reprezentowania podmiotu z mocy prawa lub Umowy spółki, należy dołączyć do oferty również pełnomocnictwa do dokonania tej czynności; 2) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia należy złożyć w formie oryginału podpisanego podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub kopii potwierdzonej notarialnie; 3) w przypadku gdy pełnomocnictwo, o którym mowa w ust. 2) zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, potwierdzającym zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej. 4) potwierdzenia zgodności odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej, o którym mowa w pkt 3 dokonuje notariusz lub pełnomocnik. 5) pełnomocnictwo, o którym mowa w ust. 2) powinno wyraźnie wskazywać: a) jakiego postępowania dotyczy, b) jakie podmioty występują wspólnie, c) kto w imieniu tych podmiotów ma pełnić funkcję pełnomocnika, d) jakie konkretne czynności w postępowaniu ma prawo wykonywać pełnomocnik, e) na jaki okres jest udzielone. 6) jeżeli pełnomocnik ma być uprawniony do wykonywania czynności nie tylko w imieniu wszystkich Wykonawców występujących wspólnie, lecz również w imieniu każdego z tych Wykonawców z osobna, to należy taką informację zamieścić w treści pełnomocnictwa. 7) Żaden z Wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, spełnienie warunków udziału w postępowaniu w stosunku do Wykonawców występujących wspólnie będzie oceniane łącznie. 8) Wykonawcy, którzy złożyli ofertę wspólną odpowiadają solidarnie za realizację zamówienia.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Tak
Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-18 17:00
Miejsce składania ofert
https://ezamowienia.gov.pl/pl/
Termin otwarcia ofert
2026-09-18 17:30
Termin związania ofertą
30 dni

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Typ zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-55154f24-77e4-4731-b5f1-50b00acad6f3