Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław w roku 2027
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Jarosław). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
W skrócie
Zamówienie na pełną obsługę systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy, obejmujące odbiór odpadów zmieszanych i segregowanych od nieruchomości, zagospodarowanie bioodpadów, obsługę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów oraz dostarczenie worków do selektywnej zbiórki. Wykonawca musi zapewniać osiągnięcie założonych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użytku zgodnie z prawem.
Kluczowe wymagania
- Doświadczenie w obsłudze systemów gospodarki odpadami komunalnymi w gminach
- Potencjał logistyczny do obsługi całej infrastruktury odboru i zagospodarowania odpadów
- Zgodność z wytycznymi Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego
- Zdolność do prowadzenia selektywnej zbiórki czterech frakcji: tworzyw, szkła, papieru i me…
- Możliwość dostarczenia worków do selektywnej zbiórki w ramach ceny usługi
- Zagwarantowanie osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego…
Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).
Zapytaj o ten przetarg
Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.
Konkurencja i ceny — Ścieki, odpady, środowisko
W kategorii Ścieki, odpady, środowisko rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,5 oferty (konkurencja średnia); 53% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 389 790,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 181 020,00 PLN do 814 063,19 PLN.
Na podstawie 35 790 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Ścieki, odpady, środowisko.
Sprawdź opłacalność startu
Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
III. Opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn.: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Jarosław w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia
i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi
w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław.
Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana
i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami t. j.:
a) zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych,
b) zbierane selektywnie odpady komunalne (t. j.: tworzywa sztuczne, szkło, papier
i tektura, metal),
z wyłączeniem odpadów, o których mowa w pkt 2) /odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów/;
2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu- prowadzone jako odrębne postepowanie (zadanie częściowe nr 2);
3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z wyłączeniem odpadów, o których mowa w pkt 2) odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów/
z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków we wsi Tuczempy przy ul. Sanowej 21 i we wsi Kostków numer 95 A, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości (zadanie częściowe nr 3);
4) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny;
5) Na terenie Gminy Jarosław obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych,
t. j.: pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław uchwalonym uchwałą nr VII/187/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław wraz z uchwałą nr VII/126/2020 z 20 października 2020 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław i uchwałą nr X/161/2021 Rady Gminy Jarosław z dnia 6 października 2021 r. zmieniającą uchwałę w sprawie regulaminu czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław – stanowiącymi załącznik do SWZ oraz uchwale nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – stanowiącą załącznik nr 11 do SWZ;
6) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi ww. Uchwałą Nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. – stanowiącą załącznik do SWZ;
7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ;
8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia;
9) Hierarchią sposobów postępowania z odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, właściwą uchwałą Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz uchwałami Rady Gminy Jarosław.
II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Przetarg nieograniczony art. 132 w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „Pzp”
2. Zamawiający prowadzi postępowanie z zastosowaniem art. 139 Pzp w związku z czym najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Zamawiający.
Gmina Jarosław
ul. Piekarska 5
37-500 Jarosław
NIP: 7922032621
REGON: 650900482
Adres e-mail: zam.pub@jaroslaw.itl.pl
Strona internetowa: www.gminajaroslaw.pl
tel.: 16 624 86 10,
fax.: 16 624 86 13,
godziny pracy: pn.-pt.-od 7:30 do 15:30,
adres strony internetowej prowadzonego postępowania, w tym na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane
z prowadzonym postępowaniem: https://platformazakupowa.pl/pn/jaroslaw.
Warunki i informacje dodatkowe
Wadium
Informacje dodatkowe