ZakończonyBZPWadium

Świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres 12 miesięcy.

Wartość szacunkowaNie podano
Wadium10 000,00 PLNwnieś przed terminem ofert
Termin składania ofert29.05.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Wynik postępowania

Wynik przetargu i analiza ofert

Wybrany wykonawcaNETIA S.A.Warszawa
Wartość umowy735 991,80 PLN
Liczba złożonych ofert1Niska konkurencja
Najtańsza oferta735 991,80 PLN
Najdroższa oferta735 991,80 PLN

Data zawarcia umowy: 01.07.2026

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaTelewizja Polska S.A. w likwidacji
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5210412987
AdresJ.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa
Strona WWWwww.tvp.pl

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)64210000-1 — Usługi telefoniczne i przesyłu danych
Numer ogłoszenia2026/BZP 00238730
Data publikacji12.05.2026 09:22

Kody CPV

64210000-1Usługi telefoniczne i przesyłu danych

Analiza rynkowa i konkurencja

Przebieg postępowania

  1. Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)12.05.2026

    Termin ofert: 29.05.2026 10:00

  2. Liczba ofert: 1 · Zwycięzca: NETIA S.A. — 735 991,80 PLN

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego wykonania zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ – zwanych dalej „Wzorem umowy”.

Termin realizacji: 12 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Telewizja Polska S. A. w likwidacji
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 01041897300000
Ulica
J. P. Woronicza 17
Miejscowość
Warszawa
Kod pocztowy
00-999
Województwo
mazowieckie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL911 - Miasto Warszawa
Adres poczty elektronicznej
sekretariatbzizp@tvp.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.tvp.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres 12 miesięcy.
Identyfikator postępowania
ocds-148610-433ebd58-a2df-4fb6-b6c1-566b55835dee
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00238730
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-05-12
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Nie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://tvp.eb2b.com.pl/
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
https://tvp.eb2b.com.pl/
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
1. Z zastrzeżeniem wyjątków, o którychmowa w SWZ, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanejdalej „Platformą” – pod adresem: https://tvp.eb2b.com.pl/2. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne.3. Korzystanie z Platformy wymaga zarejestrowania konta na Platformie. Instrukcja rejestracji konta znajduje się pod adresem: https://tvp.eb2b.com.pl/files/manuals/instrukcja% 20rejestracja% 20 TVP.pdf. Uwaga: zgodnie z informacją zawartą w ww. instrukcji, rejestracja konta zostanie rozpatrzona przez administratora Platformy wciągu 24 godzin, o czym Wykonawca zostanie powiadomiony przez administratora Platformy na adres mailowy podany podczasrejestracji konta.4. Wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie znajdują się pod adresem: https://przetargi.tvp.pl/5. Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza w zakładce „Załączniki”.6. Zakładka „Załączniki” służy również Wykonawcom do złożenia oferty, oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem zofertą.7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu – po zalogowaniu się na Platformie – musi uruchomić polecenie „Zgłoś siędo udziału w postępowaniu”.8. Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razemz ofertą, których sposób złożenia został opisany w pkt 14.1-14.5 SWZ), Wykonawca korzysta z zakładki„Komunikacja/Korespondencja”. Zakładka ta służy również Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami.9. Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanychrazem z ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie.10. Zamawiający informuje, że adres e-mail: sekretariatbzizp@tvp.pl wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu, służy jedynie doprzesyłania ogłoszeń przez Zamawiającego i otrzymywania informacji zwrotnej z Biuletynu Zamówień Publicznych. Nie jest to adresdo komunikacji między Zamawiającym a Wykonawcami.
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z treścią art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z 27. 04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawieswobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej: RODO– informuje się, iż:1. Administratorem danych osobowych Wykonawcy, udostępnionych w treści dokumentów złożonych w postępowaniu o udzieleniezamówienia publicznego jest Telewizja Polska S. A. w likwidacji (TVP) z siedzibą w Warszawie, ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa. Jeżeli Wykonawca jest osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osoby prawnej, dalej używaneokreślenie „Wykonawca” ma zastosowanie do osób reprezentujących tę osobę prawną lub jednostkę organizacyjną.2. Dane osobowe Wykonawcy przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w celu związanym z uczestnictwem wpostępowaniu.3. Dane osobowe Wykonawcy będą przetwarzane do czasu zakończenia postępowania, a następnie będą przechowywane, zgodniez art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata,okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.4 . Wykonawca posiada następujące prawa w związku z przetwarzaniem danych osobowych jego dotyczących: 4.1 prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, z zastrzeżeniem, że w przypadku gdy wykonanie przez TVP obowiązków, októrych mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, TVP może żądać od Wykonawcy wskazaniadodatkowych informacji: 4. 1.1 mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówieniapublicznego lub konkursu,4. 1.2 mających w szczególności na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia; 4.2 prawo do sprostowania danych osobowych jego dotyczących oraz żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych; 4.3 prawo do usunięcia danych („prawo do bycia zapomnianym”); 4.4 prawo do ograniczenia przetwarzania, z zastrzeżeniem, że wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nieogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lubkonkursu; 4.5 prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych Jegodotyczących narusza przepisy RODO.5. Z Inspektorem Ochrony Danych, wyznaczonym przez TVP można kontaktować się mailowo, pod adresem rodo@tvp.pl, a takżepocztą tradycyjną pod adresem Telewizja Polska S. A. w likwidacji ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa, z dopiskiem „do Inspektora Ochrony Danych”.6. Podanie przez Wykonawcę danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp; konsekwencjeniepodania określonych danych wynikają z przepisów tej ustawy.7. Dane Wykonawcy nie będą poddawane profilowaniu ani zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.8. TVP nie będzie przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.9. Dane osobowe Wykonawcy mogą zostać udostępnione organom uprawnionym na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, osobom i podmiotom na podstawie przepisów Ustawy oraz podmiotom świadczącym usługi dla TVP z zakresupomocy prawnej, a także powierzone na podstawie umowy powierzenia zawartej na piśmie zgodnie z art. 28 RODO podmiotomświadczącym usługi na zlecenie TVP.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
ZP/TITT/23/2026
Rodzaj zamówienia
Usługi
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego wykonania zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ – zwanych dalej „Wzorem umowy”.
Główny kod CPV
64210000-1 - Usługi telefoniczne i przesyłu danych
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
Nie
Sposób oceny ofert
Cena
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Tak
Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy: 1) posiadają uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej pozwalające na świadczenie usług objętych przedmiotem zamówienia; 2) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali lub wykonują co najmniej dwie usługi telekomunikacyjne (na podstawie odrębnych umów), odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, realizowane przez okres co najmniej 12 miesięcy każda, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto każda. W przypadku usługi wykonywanej (będącej w trakcie realizacji) warunek zostanie spełniony jeżeli do upływu terminu składania ofert usługa była wykonywana co najmniej 12 miesięcy i osiągnęła kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł brutto. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, Wykonawca może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
1. Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, Wykonawca wraz z oświadczeniem o przynależności składa dokumenty lub informacje potwierdzające przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 2. Oświadczenie, że informacje w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp, zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 10.3 SWZ, są aktualne.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. Aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne – na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonego w pkt 7. 2.1 SWZ;2. Wykaz usług, o których mowa w pkt 7. 2.2 SWZ, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonywane lub są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku usług nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Wzór wykazu usług Zamawiający przekaże Wykonawcy wraz z wezwaniem, o którym mowa w pkt 10. 6.2 SWZ.
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie ustawy Pzp oraz ustawy sankcyjnej oraz o spełnieniu warunku udziału w postępowaniu (zgodne w treści z Załącznikiem nr 3 do SWZ), celem potwierdzenia, że na dzień składania ofert Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w pkt 7.1 SWZ oraz spełnia warunek udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie ustawy Pzp oraz ustawy sankcyjnej oraz o spełnieniu warunku udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, celem potwierdzenia, że na dzień składania ofert każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w pkt 7.1 SWZ oraz spełnia warunek udziału w postępowaniu określone w SWZ w zakresie, w jakim każdy z nich wykazuje spełnianie warunku udziału w postępowaniu; 2. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie ustawy Pzp oraz ustawy sankcyjnej oraz o spełnieniu warunku udziału w postępowaniu (zgodne w treści z Załącznikiem nr 3 do SWZ), dotyczące innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem potwierdzenia, na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w pkt 7.1 SWZ oraz spełniania, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby, warunku udziału w postępowaniu.
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Tak
Informacje dotyczące wadium
1. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych). 2. Szczegółowe informacje dotyczące wniesienia wadium zamiera pkt. 8 SWZ.
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Tak
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania: 1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. 2. Pełnomocnictwo albo inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego należy złożyć razem z ofertą w formie określonej w pkt 9.4 SWZ. 3. Każdy z Wykonawców występujących wspólnie obowiązany jest do złożenia oświadczenia, o którym mowa w pkt 10. 3.1 SWZ, celem potwierdzenia, że na dzień składania ofert każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w pkt 7.1 SWZ oraz spełnia warunek udziału w postępowaniu określone w SWZ w zakresie, w jakim każdy z nich wykazuje spełnianie warunku udziału w postępowaniu. 4. Każdy z Wykonawców występujących wspólnie obowiązany jest do wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia podmiotowe środki dowodowe wymienione w pkt 10.4 SWZ składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie. 5. W odniesieniu do warunku określonego w pkt 7.2 SWZ, wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną, z uwzględnieniem zasad określonych w art. 117 ust. 2-4 ustawy Pzp.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach określonych w § 20 ust. 1 Wzoru umowy.
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-05-26 10:00
Miejsce składania ofert
Platforma: https://tvp.eb2b.com.pl/
Termin otwarcia ofert
2026-05-26 11:00
Termin związania ofertą
do 2026-06-24

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak
Kwota10 000,00 PLN

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-433ebd58-a2df-4fb6-b6c1-566b55835dee