ZakończonyBZP
Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem na potrzeby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie
Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert25.06.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjność—dane po rozstrzygnięciach
Wynik postępowania
Wynik przetargu i analiza ofert
Wybrany wykonawcauniewaznienie
Liczba złożonych ofert1Niska konkurencja
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
NazwaREGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W WARSZAWIE
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5252438388
Adresul. Henryka Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa
Strona WWWwww.gov.pl/web/rdos-warszawa
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
RodzajDostawy
Branża (CPV)16700000-2 — Ciągniki
Numer ogłoszenia2026/BZP 00295424
Data publikacji17.06.2026 14:44
Kody CPV
16700000-2Ciągniki
16600000-1Specjalne maszyny używane w rolnictwie lub leśnictwie
Analiza rynkowa i konkurencja
Przebieg postępowania
- Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)17.06.2026
- Wynik postępowania28.07.2026
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem na potrzeby RDOŚ w Warszawie
Termin realizacji: 10 dni
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W WARSZAWIE
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 141629131
- Ulica
- ul. Henryka Sienkiewicza 3
- Miejscowość
- Warszawa
- Kod pocztowy
- 00-015
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL911 - Miasto Warszawa
- Adres poczty elektronicznej
- zampub@warszawa.rdos.gov.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- www.gov.pl/web/rdos-warszawa
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Środowisko
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem na potrzeby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-d7496ff8-9977-4c21-962b-16c4d254000e
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00295424
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-06-17
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2026/BZP 00122449/02/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 1. 2.3 Zakup sprzętu do koszenie - traktor, kosiarka, belarka, zgrabiarka, przyczepa do traktora, kosiarka z mulczerem/bijakowa
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Tak
- Nazwa projektu lub programu
- Kulik WIELKI zagrożony. Ochrona kulika wielkiego Numenius arquata w Polsce
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7496ff8-9977-4c21-962b-16c4d254000e
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.p
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotóworaz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”, dostępne na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl.
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
- RODO (obowiązek informacyjny)
- Na podstawie art. 13 i 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, str. 1, zwanego dalej „RODO”) informuję, że:1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Z Administratorem można kontaktować się za pomocą poczty tradycyjnej na adres ul. H. Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: kancelaria@warszawa.rdos.gov.pl Szczegółowe dane kontaktowe podane są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/rdos-warszawa/kontakt2) Kontakt z inspektorem ochrony danych w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie następuje za pomocą adresu e-mail: abi@warszawa.rdos.gov.pl3) Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji zadań Administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, tj. realizacji obowiązku prawnego, ciążącego na Administratorze.4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia sprawy lub realizacji wniosku na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Szczegółowe kompetencje Administratora określają akty prawne wskazane na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/rdos-warszawa/podstawy-prawne-dzialania-rdos-w-warszawie5) Zakres przetwarzanych danych obejmuje w szczególności dane identyfikacyjne osoby fizycznej: imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz inne dane niezbędne do prowadzenia sprawy.6) Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie innym odbiorcom podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji i danych osobowych na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi.7) Pani/Pana dane mogą być powierzone na podstawie odrębnej umowy lub innego instrumentu prawnego przez Administratora podmiotom realizującym zadania na zlecenie i w imieniu administratora danych.8) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.9) Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania (w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa), lub przez okres niezbędny do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń. Okres przechowywania danych oznaczony jest kategorią archiwalną wskazaną w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt, opracowanym na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.10) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawienia lub sprostowania.11) Jeśli dane osobowe nie pochodzą bezpośrednio od osoby której dotyczą, ma Pani/Pan prawo uzyskać informację o źródle ich pochodzenia.12) Na podstawie i zasadach określonych w art. 18 RODO ma Pani/Pan prawo, żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Administrator danych, zobowiązany jest do realizacji Pani/Pana żądania, o ile nie będzie to w sprzeczności z przepisami obowiązującego prawa.13) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.14) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem realizacji celów przetwarzania. Jest Pani/Pan zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości realizacji celów przetwarzania.15) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- ZPP. 261. 32.2026
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Nie
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem na potrzeby RDOŚ w Warszawie
- Główny kod CPV
- 16700000-2 - Ciągniki
- Dodatkowy kod CPV
- 16600000-1 - Specjalne maszyny używane w rolnictwie lub leśnictwie
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 10 dni
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Punktowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 60
- Rodzaj kryterium
- inne.
- Nazwa kryterium
- Okres gwarancji producenta na ciągnik rolniczy (GPC)
- Waga
- 40
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Tak
- Fakultatywne podstawy wykluczenia
- Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 7
- Warunki udziału w postępowaniu
- Nie
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
- 1. Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniuustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej –Załącznik nr 6 do SWZ;2. Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz ust. 2 i w art. 109 ust. 1 pkt 4 i 7 ustawy Pzp;3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji
- Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
- Dokumenty potwierdzające spełnianie przez oferowane elementy zestawu wymogów z Rozdziału II OPZ (np. specyfikacje techniczne elementów zestawu.)
- Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
- Tak
- Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
- Dokumenty potwierdzające okres gwarancji producenta na elementy zestawu; Dokumenty potwierdzające spełnianie przez oferowane elementy zestawu wymogów z Rozdziału II OPZ (np. specyfikacje techniczne elementów zestawu).
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
- Przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia rozumie się Wykonawców składających ofertę wspólną, występujących m. in. jako konsorcjum czy spółka cywilna. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, podmiotowe środki dowodowe składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te i dokumenty mają potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, w formularzu oferty wskazują które usługi będą wykonywane przez poszczególnych wykonawców.
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Tak
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- Zamawiający dopuszcza zmiany umowy w następującym zakresie: 1) Zmiana całkowitego wynagrodzenia brutto Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności uzasadniających zmianę, w szczególności w przypadku zmiany warunków świadczenia usług; 2) Zmiana podmiotu, na rzecz którego ma być świadczona usługa, w przypadku zmian organizacyjnych w strukturze administracyjnej Zamawiającego; 3) Zmiana adresu dostarczenia przedmiotu Umowy w przypadku zmiany adresu biura Zamawiającego lub jego zamian organizacyjnych; 4) Zmiany osób dokonujących odbioru Umowy i nadzoru nad nią – w przypadku zmian organizacyjnych w strukturze administracyjnej Zamawiającego; 5) Zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa (jej zaistnienia lub wejścia w życie) lub wydania przez odpowiednie organy nowych wytycznych lub interpretacji dotyczących stosowania przepisów prawa, opublikowanych w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, Dzienniku Urzędowym odpowiedniego ministra lub innych oficjalnych publikatorach, w zakresie w jakim zmiana przepisów prawa lub wydane wytyczne lub interpretacje wymagają zmiany sposobu realizacji Umowy, w tym mogą wymagać zmiany zakresu świadczeń Wykonawcy określonych w Umowie; 6) Zmiany osób realizujących przedmiot Umowy, w przypadku zdarzeń losowych niezależnych od Wykonawcy, na uzasadnione wystąpienie Wykonawcy i po akceptacji Zamawiającego, osoba ta musi posiadać kompetencje wskazane w SWZ; 7) W przypadku wystąpienia siły wyższej, Zamawiający dopuszcza zmiany w zakresie dostosowania Umowy do okoliczności będących skutkiem siły wyższej, 8) Wystąpią rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie i załącznikach, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy i załączników w celu jednoznacznej interpretacji ich zapisów przez Strony; 9) Zmiany terminów realizacji poszczególnych obowiązków Wykonawcy wynikających z OPZ (w tym terminów realizacji poszczególnych etapów), w sytuacji gdy w toku realizacji Umowy ujawnią się nieznane Stronom na dzień zawierania umowy okoliczności uniemożliwiające dochowanie terminów wskazanych w OPZ (w szczególności: przedłużająca się procedura odbioru, konieczność przygotowania informacji/dokumentów niezbędnych do realizacji przedmiotu Umowy); 10) Zmiany sposobu dokumentowania sposobu wykonania Umowy, sposobu koordynacji realizacji Umowy przez przedstawicieli Stron – w sytuacji, gdy pojawią się nieprzewidziane wcześniej okoliczności mające wpływ na sposób realizacji Umowy; 11) Zmiany dotyczące przedmiotu Umowy w zakresie dostarczanych elementów zestawu, w przypadku zaprzestania produkcji przez producenta oferowanego elementu zestawu, jeśli Wykonawca pomimo dołożenia należytej staranności nie mógł uzyskać takiej informacji do dnia zawarcia Umowy, o ile Wykonawca wykaże, iż dołożył należytej staranności, aby uzyskać od producenta informację odnośnie kontynuowania lub zaprzestania produkcji elementu zestawu i zaoferuje w zamian element zestawu, o nie niższych parametrach technicznych i funkcjonalności, kompatybilny z modelem elementu zestawu wskazanego w ofercie Wykonawcy.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-06-25 10:00
- Miejsce składania ofert
- Wykonawca składa ofertę w postępowaniu za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola „drag&drop” („przeciągnij i upuść”) służące do dodawania plików.
- Termin otwarcia ofert
- 2026-06-25 10:30
- Termin związania ofertą
- do 2026-07-24
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-d7496ff8-9977-4c21-962b-16c4d254000e