ZakończonyBZP
Dostawa odczynników do oznaczania antygenów metodą manualną z układów ABO, Rh, Kell, Lewis, Kidd, Duffy, MNS, P1PK
Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert03.07.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjność—dane po rozstrzygnięciach
Wynik postępowania
Wynik przetargu i analiza ofert
Wybrany wykonawcauniewaznienie
Liczba złożonych ofert2Niska konkurencja
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
NazwaCentrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5213299095
AdresWołoska 137, 02-507 Warszawa
Strona WWWwww.ckikmswia.pl
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
RodzajDostawy
Branża (CPV)33696200-7 — Odczynniki do badania krwi
Numer ogłoszenia2026/BZP 00306881
Data publikacji24.06.2026 14:46
Kody CPV
33696200-7Odczynniki do badania krwi
Analiza rynkowa i konkurencja
Przebieg postępowania
- Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)24.06.2026
- Wynik postępowania30.08.2026
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
Odczynniki monoklonalne: układ ABO, Rh , KELL
Termin realizacji: 24 miesiące
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 015785334
- Ulica
- Wołoska 137
- Miejscowość
- Warszawa
- Kod pocztowy
- 02-507
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL911 - Miasto Warszawa
- Adres poczty elektronicznej
- przetargi@ckikmswia.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- www.ckikmswia.pl
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Zdrowie
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Dostawa odczynników do oznaczania antygenów metodą manualną z układów ABO, Rh, Kell, Lewis, Kidd, Duffy, MNS, P1 PK
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-f6e34df4-29e6-4f5a-a225-3df647dc9825
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306881
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-06-24
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2026/BZP 00060351/01/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 1. 2.3 Odczynniki do oznaczania antygenów metodą manualną
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://ckikmswia.ezamawiajacy.pl/
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- https://ckikmswia.ezamawiajacy.pl/
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- I. zamawiający wymaga złożeniaprzedmiotowych środków dowodowych w postaci próbek - odstępuje od środków komunikacji elektronicznej wyłącznie w zakresiepróbek. II. składanie ofert, przekazywanie dokumentów z wyjątkiem próbek, o których mowa w pkt. I) lub oświadczeń oraz wymiana informacjimiędzy zamawiającym a wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. III. niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne:1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;2. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min 2 GB RAM, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7,Mac Os x 10.4, Linux lub ich nowsze wersje;3. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;4. włączona obsługa Java Script, wymagane wersje oprogramowania to Java 32 bit oraz Java 64 bit w wersji 8u202;5. zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.6. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf, xps, odt, ods,odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv,zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XM Lsig, XAd ES, CAd ES, ASIC, XM Lenc.7. Informacja na temat kodowania i czasu odbioru danych: 7.1. plik załączony przez wykonawcę na Platformie i zapisany, widoczny jest w systemie jako zaszyfrowany. Możliwość otworzeniapliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. 7.2. oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh: mm: ss) generowany wg. czasulokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.8. Datą złożenia dokumentu, oświadczenia lub informacji stanowiących przedmiot korespondencji, jest data ich wysłania zapośrednictwem Platformy.9. W przypadku wątpliwości i problemów związanych z korzystaniem z Platformy, wykonawca może skorzystać z instrukcjizamieszczonych w jej zakładce pn. „Regulacje i procedury procesu zakupowego” lub skontaktować się z dostawcą tego rozwiązaniainformatycznego pod nr (22) 257-22-23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00), e-mail: oneplace@marketplanet.pl.
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
- RODO (obowiązek informacyjny)
- Klauzula w Rozdz. XXVIII SWZ
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- 2374/03/2026
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Nie
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Tak
- Liczba części
- 2
- Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Odczynniki monoklonalne: układ ABO, Rh , KELL
- Główny kod CPV
- 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- 9. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji (do 30% zamówienia podstawowego) skorzystać w całości lub skorzystać w części w ramach jednorazowej dostawy albo dostaw częściowych; b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w następujących okolicznościach: w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego przed terminem zakończenia umowy, spowodowanego większą ilością dawców krwi. c) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, w związku z tym nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; d) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy obejmować będzie tylko te ilości, które faktycznie zostaną zrealizowana w ramach prawa opcji przez Zamawiającego; e) zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać; - szczegółowo warunki skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zawarto we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 24 miesiące
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Odczynniki monoklonalne/poliklonalne, do określania antygenów z innych układów grupowych
- Główny kod CPV
- 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- 9. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: a) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji (do 30% zamówienia podstawowego) skorzystać w całości lub skorzystać w części w ramach jednorazowej dostawy albo dostaw częściowych; b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w następujących okolicznościach: w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego przed terminem zakończenia umowy, spowodowanego większą ilością dawców krwi. c) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, w związku z tym nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; d) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, wynagrodzenie Wykonawcy obejmować będzie tylko te ilości, które faktycznie zostaną zrealizowana w ramach prawa opcji przez Zamawiającego; e) zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać; - szczegółowo warunki skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zawarto we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 24 miesiące
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Nie
- Warunki udziału w postępowaniu
- Nie
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
- a. oświadczenie o wyrobach medycznych – według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ b. instrukcje wykonania badania w języku polskim dla każdego rodzaju odczynnika, potwierdzające zgodność produktu z opisem przedmiotu zamówienia
- Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych
- Tak
- Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
- j.w.
- Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
- 1. wypełniony formularz ofertowy oraz formularz asortymentowo - cenowy – Załącznik nr 2 i 2a do SWZ; 2. oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – Załącznik nr 3 do SWZ; 3. oryginalne ulotki/karty katalogowe potwierdzające zgodność oferowanego asortymentu z opisem przedmiotu zamówienia 4. Oświadczenie o wyrobach medycznych – Załącznik nr 5 do SWZ 5. zobowiązanie podmiotu, na którego zasoby powołuje się wykonawca lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu (jeżeli dotyczy); 6. stosowne pełnomocnictwo (a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio z odpowiedniego rejestru oraz w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
- 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku, o którym mowa w pkt 1, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców, musi zostać dołączone do oferty. 3. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wyłoniona w prowadzonym postępowaniu jako najkorzystniejsza, przed zawarciem umowy, zamawiający zażąda kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Nie
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- zgodnie z par. 9 wzoru umowy
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-07-03 10:00
- Miejsce składania ofert
- https://ckikmswia.ezamawiajacy.pl/
- Termin otwarcia ofert
- 2026-07-03 10:15
- Termin związania ofertą
- do 2026-08-01
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-f6e34df4-29e6-4f5a-a225-3df647dc9825