Dostawa produktów leczniczych (II pakiety) w okresie 12 miesięcy
Wynik postępowania
Wynik przetargu i analiza ofert
najtańsza150 763,16 PLN
najdroższa
Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.
Data zawarcia umowy: 16.07.2026
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
Przebieg postępowania
- Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)25.06.2026
- Wynik postępowania04.08.2026
Historia zmian ogłoszenia
To ogłoszenie było aktualizowane 01.07.2026. Zamawiający zaktualizował to ogłoszenie. Zanim złożysz ofertę, sprawdź, co się zmieniło, aby Twoja propozycja była zgodna z aktualnymi warunkami i terminami.
Zmiana z dnia 01.07.2026
- Termin związania ofertą
Przed zmianą: 2026-08-01
Po zmianie: 2026-08-06
- Termin otwarcia ofert
Przed zmianą: 2026-07-03 12:30
Po zmianie: 2026-07-08 12:30
- Termin składania ofert:
03.07.2026 12:0008.07.2026 12:00
Źródło: dane pochodzą z oficjalnych ogłoszeń o zmianie ogłoszenia, publikowanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP).
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
Zgodnie z formularzem asortymentowo-cenowym dot. Pakietu Nr 1
Termin realizacji: 12 miesiące
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 010202670
- Ulica
- Szczęśliwicka 36
- Miejscowość
- Warszawa
- Kod pocztowy
- 02-353
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL911 - Miasto Warszawa
- Adres poczty elektronicznej
- zamowienia@szpzlo-ochota.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- www.szpzlo-ochota.pl
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Zdrowie
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Dostawa produktów leczniczych (II pakiety) w okresie 12 miesięcy
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-54ee419e-f826-4f1e-b72c-520590ca3a1e
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00308982
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-06-25
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2026/BZP 00059770/09/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 1. 2.4 Dostawa produktów leczniczych (II pakiety) w okresie 12 miesięcy
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://platformazakupowa.pl/transakcja/1333356
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- platformazakupowa.pl
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1333356 W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 4. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: zamowienia@szpzlo-ochota.pl5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.7. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. itd. - zgodnie z SWZ
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- ZP-2511-09-MDM/2026
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Tak
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Tak
- Liczba części
- 2
- Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Zgodnie z formularzem asortymentowo-cenowym dot. Pakietu Nr 1
- Główny kod CPV
- 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 12 miesiące
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Punktowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 70
- Rodzaj kryterium
- inne.
- Nazwa kryterium
- Termin dostawy
- Waga
- 30
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Zgodnie z formularzem asortymentowo-cenowym dot. Pakietu Nr 2
- Główny kod CPV
- 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 12 miesiące
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Punktowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 70
- Rodzaj kryterium
- inne.
- Nazwa kryterium
- Termin dostawy
- Waga
- 30
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Tak
- Fakultatywne podstawy wykluczenia
- Art. 109 ust. 1 pkt 4 Art. 109 ust. 1 pkt 5 Art. 109 ust. 1 pkt 7
- Warunki udziału w postępowaniu
- Tak
- Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
- 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. Zastosowanie ma oświadczenie pa podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże że posiada ważną koncesję, licencję lub zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej. Warunek jest tożsamy dla wszystkich części zamówienia 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. Zastosowanie ma oświadczenie pa podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie Zastosowanie ma oświadczenie pa podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. 4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Nie
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- Zmiana Umowy będzie możliwa w następujących przypadkach: 1) Wycofania przedmiotu zamówienia z obrotu, braku dostaw przedmiotu zamówienia z powodu zaprzestania produkcji lub tymczasowego wstrzymania produkcji. W takich przypadkach Wykonawca przedstawi Zamawiającemu ofertę produktu tożsamego pod względem składu, właściwości fizyko-chemicznych, parametrów, na co Zamawiający musi wyrazić zgodę. Zmiana ta będzie dopuszczalna pod warunkiem, iż odpowiednik przy cenie nie wyższej niż w Umowie będzie tożsamy z oferowanym. Zmiana może dotyczyć ponadto producenta, nazwy produktu, numeru katalogowego, wielkości opakowania lub wielkości dawki; 2) Na rynku jest tylko jeden zamiennik w wyższej cenie. Dostawa tego zamiennika jest wówczas możliwa jedynie pod warunkiem, uzyskania uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego; 3) Przedłużenia okresu obowiązywania umowy, o którym mowa w § 8, w sytuacji niewykorzystania kwot, o których mowa w § 3, jednakże nie dłużej niż do czasu ich wyczerpania, tak aby zmiana terminu obowiązywania umowy nie prowadziła do podwyższenia wartości przedmiotu niniejszej Umowy; 4) Zmian ilościowych przedmiotu zamówienia określonego w Załącznik nr 2 do niniejszej umowy tj. formularzu asortymentowo – cenowym nie przekraczających wartości Umowy. Zmiany te dotyczyć mogą przesunięć ilościowych pomiędzy pozycjami w ramach jednej części, a także pomiędzy wszystkimi częściami objętymi niniejszą Umową; 5) Zmian obowiązującego prawa mającego wpływ na zasady realizacji Umowy w zakresie koniecznym dla dostosowania zasad przyjętych w Umowie do obowiązującego prawa; 6) Innych sytuacji, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy i mających charakter zmian nieistotnych tj. nieodnoszących się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury mającej na celu wybór Wykonawcy, nie miałyby wpływu na udział większej ilości podmiotów zainteresowanych procedurą.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-07-03 12:00
- Miejsce składania ofert
- https://platformazakupowa.pl/transakcja/1333356
- Termin otwarcia ofert
- 2026-07-03 12:30
- Termin związania ofertą
- do 2026-08-01
- Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
- Część 1 : Tak Część 2 : Tak
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe