Dostawa energii elektrycznej do obiektów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie do budynku przy ul. Bagatela 12 w Warszawie i przy Al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie
Wynik postępowania
Wynik przetargu i analiza ofert
najtańsza · wybrana736 740,48 PLN
najdroższa
Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.
Data zawarcia umowy: 28.07.2026
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
Kody CPV
Analiza rynkowa i konkurencja
W skrócie
Zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej do dwóch obiektów w Warszawie: budynku przy ul. Bagatela 12 i Al. Stanów Zjednoczonych 53. Orientacyjne zużycie wynosi 668500 kWh, przy gwarancji minimum 60% tego zużycia. Umowa będzie realizowana przez 24 miesiące.
Kluczowe wymagania
- Posiadanie licencji na obrót energią elektryczną
- Zdolność do dostarczenia energii do dwóch niezależnych lokalizacji
- Doświadczenie w dostawach energii do dużych odbiorców korporacyjnych
Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).
Przebieg postępowania
- Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)25.06.2026
- Wynik postępowania03.08.2026
Historia zmian ogłoszenia
To ogłoszenie było aktualizowane 2 razy — ostatnio 07.07.2026. Zamawiający zaktualizował to ogłoszenie. Zanim złożysz ofertę, sprawdź, co się zmieniło, aby Twoja propozycja była zgodna z aktualnymi warunkami i terminami.
Zmiana z dnia 07.07.2026
- Termin związania ofertą
Przed zmianą: 2026-08-06
Po zmianie: 2026-08-07
- Termin otwarcia ofert
Przed zmianą: 2026-07-08 10:10
Po zmianie: 2026-07-09 10:10
- Termin składania ofert:
08.07.2026 10:0009.07.2026 10:00
Zmiana z dnia 02.07.2026
- Termin związania ofertą
Przed zmianą: 2026-08-01
Po zmianie: 2026-08-06
- Termin otwarcia ofert
Przed zmianą: 2026-07-03 10:10
Po zmianie: 2026-07-08 10:10
- Termin składania ofert:
03.07.2026 10:0008.07.2026 10:00 - Informacje dodatkowe
Przed zmianą: 1. Umowa niniejsza zostaje zawarta na czas określony (24) dwudziestu czterech miesięcy liczony od pierwszego dnia sprzedaży energii elektrycznej Zamawiającemu przez Wykonawcę albo od pierwszego dnia sprzedaży energii elektrycznej Zamawiającemu przez Wykonawcę do dnia, w którym kwota zapłacona przez Zamawiającego tytułem wynagrodzenia osiągnie kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia, w zależnoś…
Po zmianie: 1. Szczegółowy termin obowiązywania umowy został określony w PPU stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.2. Wykonawca sporządza ofertę z wykorzystaniem Formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru Formularza ofertowego, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane we wzorach.3. Wykonawca skł…
Źródło: dane pochodzą z oficjalnych ogłoszeń o zmianie ogłoszenia, publikowanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP).
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S. A. w Warszawie do wymienionych poniżej obiektów: a) -Budynek przy ul. Bagatela 12 w Warszawie, b) - Budynek przy Al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie.
2. Przewidywane zużycie energii elektrycznej w ramach realizacji umowy wynosi 668500 k Wh. Zapotrzebowanie to ma charakter jedynie orientacyjny, służący do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy zakup energii elektrycznej w ilości minimum 60% maksymalnego przewidywanego zużycia. Ewentualnemu wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu niepobrania ilości energii poza ilością gwarantowaną.
Termin realizacji: 24 miesiące
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- POLSKA AGENCJA INWESTYCJI I HANDLU SPÓŁKA AKCYJNA
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 012070669
- Ulica
- ul. Krucza 50
- Miejscowość
- Warszawa
- Kod pocztowy
- 00-025
- Województwo
- mazowieckie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL911 - Miasto Warszawa
- Adres poczty elektronicznej
- zamowienia@paih.gov.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- https://www.paih.gov.pl
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Sprawy gospodarcze i finansowe
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Dostawa energii elektrycznej do obiektów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S. A. w Warszawie do budynku przy ul. Bagatela 12 w Warszawie i przy Al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-d28934a5-e483-4ac2-ac05-aff3398dcc47
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00309445
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-06-25
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2023/BZP 00430783/01/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 2. 3.5 Zakup energii elektrycznej dla budynków własnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S. A. zlokalizowanych w Warszawie.
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://platformazakupowa.pl/pn/paih
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- https://platformazakupowa.pl/pn/paih
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- Postępowanie prowadzone jest wjęzyku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/paih Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania iprzekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej wpostępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymaganiasprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:- stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanejprzepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,- komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram,procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,- zainstalowana dowolna, innaprzeglądarka internetowa niż Internet Explorer,- włączona obsługa Java Script,- zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lubinny obsługujący format plików .pdf,- Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.- Oznaczenieczasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh: mm: ss) generowany wg. czasulokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składaniawniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciuplatformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
- RODO (obowiązek informacyjny)
- Szczegółowe informacje nt. RODO znajdują się w rozdziale XXVIII SWZ
- RODO (ograniczenia stosowania)
- Szczegółowe informacje nt. RODO znajdują się w rozdziale XXVIII SWZ
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- ZP. BA. 25. 12.2026_TP
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Nie
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S. A. w Warszawie do wymienionych poniżej obiektów: a) -Budynek przy ul. Bagatela 12 w Warszawie, b) - Budynek przy Al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie. 2. Przewidywane zużycie energii elektrycznej w ramach realizacji umowy wynosi 668500 k Wh. Zapotrzebowanie to ma charakter jedynie orientacyjny, służący do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy zakup energii elektrycznej w ilości minimum 60% maksymalnego przewidywanego zużycia. Ewentualnemu wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu niepobrania ilości energii poza ilością gwarantowaną.
- Główny kod CPV
- 09310000-5 - Elektryczność
- Zamówienie obejmuje opcje
- Nie
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 24 miesiące
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Nie
- Warunki udziału w postępowaniu
- Tak
- Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
- 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadanych uprawnień oraz zdolności technicznej lub zawodowej. 1) Zamawiający uzna warunek dotyczący posiadanych uprawnień za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) oraz aktów wykonawczych; 2) Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał dostawę/dostawy energii elektrycznej w łącznej ilości co najmniej 500 MWh. Spełnienie warunku możliwe jest poprzez wskazanie jednej lub kilku umów, których przedmiot i ilość łącznie spełniają powyższe wymagania. Zamawiający przez dostawę/dostawy energii elektrycznej rozumie wyłącznie sprzedaż energii elektrycznej i nie dopuszcza spełnienia warunku poprzez wykazywanie usług dystrybucji energii elektrycznej. 2. Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki, o których mowa w ust. 1 powyżej mogą zostać spełnione łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 1), jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymaganą i aktualną koncesję i zrealizuje dostawę energii elektrycznej. Wykonawcy wypełniają oświadczenie zawarte w pkt 6 Formularza oferty (załącznik nr 1 do SWZ), z którego wynika, że dostawę energii wykonają Wykonawcy posiadający wymaganą i aktualną koncesję w tym zakresie. 4. W odniesieniu do warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą spełnić warunek wspólnie. 5. W celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w ust. 1 pkt 2) Wykonawca zgodnie z art. 118 ustawy Pzp. może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W zakresie warunku określonego w ust. 1 pkt 1 (uprawnienia) Wykonawcy nie mogą korzystać z udostępnionego potencjału na zasadzie art. 118 ustawy Pzp.
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
- Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, nie będzie wezwany do złożenia podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ.
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu
- Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie wezwany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu tj.: a) koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.) oraz aktów wykonawczych;b) wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Tak
- Informacje dotyczące wadium
- Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania jest zobowiązany wnieść wadium na czas związania ofertą o wartości: 5000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych). Szczegółowe zasady wnoszenia i zwrotu wadium określono w SWZ.
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
- 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku, o którym mowa w pkt 1 powyżej, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Nie
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- Zmiany umowy określono w PPU stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-07-03 10:00
- Miejsce składania ofert
- https://platformazakupowa.pl/pn/paih
- Termin otwarcia ofert
- 2026-07-03 10:10
- Termin związania ofertą
- do 2026-08-01
Warunki i informacje dodatkowe
Wadium
Informacje dodatkowe