ZakończonyTED UEWadium

Kompleksowa dostawa energii elektrycznej na rzecz NASK-PIB

Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert16.03.2026Zakończony
Konkurencyjnośćdane po rozstrzygnięciach

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaNaukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie
NIP5210417157

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)09310000 — Paliwa i energia
Numer ogłoszenia105191-2026
Data publikacji13.02.2026

Kody CPV

09310000Paliwa i energia

Analiza rynkowa i konkurencja

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej tj.: sprzedaż wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji energii do 3 (słownie: trzech) obiektów w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowym Instytucie Badawczym (NASK-PIB) w 3 (słownie: trzech) lokalizacjach tj.:

1) Lokalizacja nr 1 - ul. Kolska 12, Warszawa (kod pocztowy: 01-045),

2) Lokalizacja nr 2 - ul. Spokojna 13 A, Warszawa (kod pocztowy: 01-044),

3) Lokalizacja nr 3 - ul. Piękna 15 lok. 19, Warszawa (kod pocztowy: 00-549),

zgodnie z wymaganiami opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia i Wzorze umowy.

2. Charakterystyka obiektu

1)Lokalizacja nr 1 - ul. Kolska 12 w Warszawie

Przyłącze nr 1 moc umowna 150 k W*. Licznik nr 37419603

PPE: 59080100001955817

Przyłącze nr 2 moc umowna 150 k W *. Licznik nr 37419655

PPE: 590380100001955824

Przyłącze nr 3 moc umowna 140 k W *. Licznik nr 37419354

PPE: 590380100001955855

2) Lokalizacja nr 2 - ul. Spokojna 13 A w Warszawie:

Przyłącze nr 1 moc umowna 75 k W *. Licznik nr 37419609

PPE: 590380100001955848

Przyłącze nr 2 moc umowna 75 k W *. Licznik nr 37419618

PPE: 590380100001955831

3) Lokalizacja nr 3 - ul. Piękna 15 lok. 19

Przyłącze nr 1 moc umowna 16 k W *. Licznik nr 3011424

PPE: 590380100001107742

3. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w 3 (słownie: trzech) lokalizacjach:

1) budynek ul. Kolska 12 w Warszawie szacowanie na * 2 558 078 k Wh na okres 24 m-ce.

2) budynek ul. Spokojna 13 A w Warszawie szacowanie na * 455 203 k Wh na okres 24 m-ce.

3) budynek ul. Piękna 15 lok 19 w Warszawie szacowanie na* 5 760 k Wh na okres 24 m-ce.

4. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.

 Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia ilości energii są szacunkowe i posiadają wyłącznie zastosowanie kalkulacyjne, nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do jej zakupu. Rzeczywista ilość zakupionej energii w trakcie realizacji umowy wynikać będzie wyłącznie z bieżących potrzeb Zamawiającego.

5. Termin realizacji zamówienia: określony od dnia następującego po dniu zakończenia świadczenia na rzecz Zamawiającego dostawy i dystrybucji energii elektrycznej przez dotychczasowego Wykonawcę, jednak nie wcześniej niż odpowiednio:

Umowa zostaje zawarta na czas:

1) ul. Kolska 12 – od 1 czerwca 2026 r. na czas określony do 31 maja 2028 r. (24 m-ce),

2) ul. Spokojna 13 A – od 1czerwca 2026 r. na czas określony do 31 maja 2028 r. (24 m-ce),

3) ul. Piękna 15 lok.19 – od 1 czerwca 2026 r. na czas określony do 31 maja 2028 r. (24 m-ce).

6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.

7. Sposób oceny ofert: Zamawiający dokonując wyboru najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, będzie kierował się kryterium i jego znaczeniem oraz będzie oceniał oferty w ramach kryterium oceny ofert. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego Oferta uzyska najwyższą liczbę punktów.

8. Na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31. 7.2014, str. 1), zmienionego rozporządzeniem 2022/57 oraz 2025/2033, zwanego dalej „Rozporządzeniem 833/2014”, zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania zamówienia publicznego na rzecz lub z udziałem:

a)obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;

b)osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub

c)osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b),

w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.

9. Na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że łączna kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 4 827 446,24 zł brutto.

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL