AktywnyBZP

Dostawa licencji i subskrypcji oprogramowania Microsoft Office – liczba części 2

Wartość szacunkowaNie podanomediana w kategorii: 279 210,00 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert16.09.2026 09:00Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~2,1 średnia47% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
MiastoPoznań
WojewództwoWielkopolskie
NIP7770004960
Adresul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Poznań). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajDostawy
Branża (CPV)48620000-0 — Systemy operacyjne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00421830
Data publikacji03.09.2026 20:38

Kody CPV

48620000-0Systemy operacyjne
48700000-5Pakiety oprogramowania użytkowego
48900000-7Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

Analiza rynkowa i konkurencja

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Oprogramowanie

W kategorii Oprogramowanie rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 2,1 oferty (konkurencja średnia); 47% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 279 210,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 127 718,48 PLN do 554 730,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 279 210,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~2,1 (średnia konkurencja)

Na podstawie 11 607 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Oprogramowanie.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

Część nr 1 - Przedłużenie subskrypcji licencji Microsoft 365 A3- 330 sztuk oraz A5-20 sztuk dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w Załączniku nr 5 A - Szczegółowy opis przedmiotuzamówienia dla części nr 1

Termin realizacji: 12 miesiące

Treść ogłoszenia

1Zamawiający
Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Nazwa zamawiającego
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Krajowy Numer Identyfikacyjny
REGON 000001844
Ulica
ul. Wojska Polskiego 28
Miejscowość
Poznań
Kod pocztowy
60-637
Województwo
wielkopolskie
Kraj
Polska
Lokalizacja NUTS 3
PL415 - Miasto Poznań
Adres poczty elektronicznej
zofia.kaczmarek@up.poznan.pl
Adres strony internetowej zamawiającego
www.up.poznan.pl
Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
Przedmiot działalności zamawiającego
Edukacja
2Informacje podstawowe
Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
Nie
Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
Dostawa licencji i subskrypcji oprogramowania Microsoft Office – liczba części 2
Identyfikator postępowania
ocds-148610-8b7703d6-bf5e-4ed4-a6a5-a601919006b7
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00421830
Wersja ogłoszenia
01
Data ogłoszenia
2026-09-03
Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
Tak
Numer planu postępowań w BZP
2026/BZP 00252383/03/P
Identyfikator pozycji planu postępowań
1. 2.21 Sukcesywna dostawa licencji oprogramowania Microsoft Office oraz Windows oraz zakup rocznej licencji Microsoft 365 A3 oraz Microsoft 365 A5
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
Nie
Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak
Nazwa projektu lub programu
Zgodnie z zapisem w rozdziale III pkt. 8 SWZ
Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368412
Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
Nie
Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Tak
Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert,wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniemwyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy znajdującej się pod adresemhttps://platformazakupowa.pl/transakcja/1368412 3. Zamawiający dopuszcza komunikację elektroniczną, za wyjątkiem złożenia oferty i dokumentów, o których mowa w Rozdziale 15 SWZ przy użyciu poczty elektronicznej, pod adresem e-mail: zofia.kaczmarek@up.poznan.pl. Zaleca się jednak, aby komunikacjaodbywała się za pośrednictwem Platformy Przetargowej, a nie przy użyciu poczty elektronicznej.
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
1. Za datę przekazania (wpływu)oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.plpoprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłanado zamawiającego.2. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio naplatformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie możetrafić do folderu SPAM.3. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania iprzekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej wpostępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U z 2020r. poz. 2452) określa niezbędne wymaganiasprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,c. zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,d. włączona obsługa Java Script,e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,f. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh: mm: ss) generowany wg. czasulokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.4. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składaniawniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciuplatformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje5. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADYMINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznejoraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.6. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf7. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: a. .zip b. .7 Z8. Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miaręmożliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAd ES. 9. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAd ES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik zpodpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.10. Oferta oraz wszelkie dokumenty i oświadczenia składane elektronicznie muszą zostać podpisane kwalifikowanym podpisemelektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty na platformie, podpis elektroniczny Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu.11. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofaniaoferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB
Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Oferta - katalog elektroniczny
Nie dotyczy
Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
polski
RODO (obowiązek informacyjny)
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UEL 119 z 04. 05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: a) administratorem danych osobowych przekazywanych przez Wykonawców jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 38/42 60-627 Poznań;b) inspektorem ochrony danych osobowych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jest Pan Tomasz Napierała, adres e-mail: tomasz.napierala@up.poznan.pl tel. 61 848-7799;c) uzyskane dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem oudzielenie zamówienia publicznego; d) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu oart. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy Pzp;e) dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania oudzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywaniaumowy;f) podanie przez Wykonawcę danych osobowych jest dobrowolne, lecz równocześnie jest wymogiem ustawowym określonym wprzepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodaniaokreślonych danych wynikają z ustawy Pzp;g) w odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;h) Wykonawcy oraz osoby, których dane osobowe zostały podane w związku z postępowaniem posiadają:-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych,-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkowaćzmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników)-na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu doprzechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lubprawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego)-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danychosobowych narusza przepisy RODO i) nie przysługuje Wykonawcom oraz osobom, których dane osobowe zostały podane w związku z postępowaniem:-w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;-prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;-na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
4Przedmiot zamówienia
Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
Nie
Numer referencyjny
AZ. 251. 2005.2026
Rodzaj zamówienia
Dostawy
Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
Nie
Możliwe jest składanie ofert częściowych
Tak
Liczba części
2
Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
Nie
Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 - Przedłużenie subskrypcji licencji Microsoft 365 A3- 330 sztuk oraz A5-20 sztuk dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony w Załączniku nr 5 A - Szczegółowy opis przedmiotuzamówienia dla części nr 1
Główny kod CPV
48620000-0 - Systemy operacyjne
Dodatkowy kod CPV
48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Sposób oceny ofert
Sposób oceny ofert oraz kryteria oceny ofert zostały opisane w Rozdziale 17 SWZ
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 - Sukcesywna dostawa licencji oprogramowania Microsoft Office oraz Windows na okres 12 miesięcy Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 znajduje się w Załączniku nr 5 B do SWZ.
Główny kod CPV
48620000-0 - Systemy operacyjne
Dodatkowy kod CPV
48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
Zamówienie obejmuje opcje
Nie
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
12 miesiące
Zamawiający przewiduje wznowienia
Nie
Sposób oceny ofert
Sposób oceny ofert oraz kryteria oceny ofert zostały opisane w Rozdziale 17 SWZ
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
Procentowo
Stosowane kryteria oceny ofert
Wyłącznie kryterium ceny
Nazwa kryterium
Cena
Waga
100
Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
Nie
5Kwalifikacja wykonawców
Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
Nie
Warunki udziału w postępowaniu
Nie
Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
Tak
Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
Dla części nr 1: 1. Formularz oferty dla części nr 1 - Załącznik nr 2 A 2. Kalkulacja cenowa dla części nr 1 - Załącznik nr 3 A 3. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 4. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania – załącznik nr 4 5. Jeżeli dotyczy: a) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy, b) Pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Dla części nr 2: 1. Formularz oferty dla części nr 2 - Załącznik nr 2 B 2. Kalkulacja cenowa dla części nr 2 - Załącznik nr 3 B 3. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 4. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania – załącznik nr 4 5. Jeżeli dotyczy: a) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy, b) Pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
6Warunki zamówienia
Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
Nie
Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
Nie
Zamawiający wymaga wadium
Nie
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Nie
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego zamówienia. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. W ofercie powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny do Pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako Pełnomocnik. 4. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 5. Formularz oferty składa Pełnomocnik Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 6. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
Nie
7Projektowane postanowienia umowy
Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
Nie
Zamawiający przewiduje zmiany umowy
Tak
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został przewidziany: a) w zakresie części nr 1 w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 1 A do SWZ, b) w zakresie części nr 2 w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 1 B do SWZ
Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
Nie
8Procedura
Termin składania ofert
2026-09-16 09:00
Miejsce składania ofert
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368412
Termin otwarcia ofert
2026-09-16 09:30
Termin związania ofertą
do 2026-10-15

Warunki i informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-8b7703d6-bf5e-4ed4-a6a5-a601919006b7