AktywnyTED UEWadium

Usługi związane z przeglądami klasowymi jednostek pływających i usługi serwisowania jednostek pływających w podziale na części

Wartość szacunkowa42 591,46 PLNmediana w kategorii: 167 280,00 PLN
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert22.09.2026Aktywny+ Dodaj do kalendarza
Konkurencyjność~3,4 średnia75% ma ≥2 oferty

Informacje o zamówieniu

Zamawiający

NazwaPaństwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
MiastoWarszawa
WojewództwoMazowieckie

Lokalizacja zamawiającego

Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Warszawa). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.

Szczegóły zamówienia

RodzajUsługi
Branża (CPV)71631000 — Architektura i inżynieria
Numer ogłoszenia610278-2026
Data publikacji04.09.2026

Kody CPV

71631000Architektura i inżynieria

Analiza rynkowa i konkurencja

W skrócie

Usługi obejmują przeglądy klasowe jednostek pływających, pomiary statków oraz przeglądy techniczne w podziale na cztery części. Wykonawca musi posiadać odpowiednie upoważnienia od ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej i spełniać warunki określone w ustawie o żegludze śródlądowej.

Kluczowe wymagania

  • Upoważnienie ministra do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności inspekcyjnych
  • Upoważnienie ministra do czynności pomiaru statku
  • Upoważnienie dyrektora urzędu żeglugi śródlądowej do przeglądów technicznych
  • Brak podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie ustawy Pzp
  • Spełnienie wymogów ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę

Wyłuskane z treści ogłoszenia — pełne i wiążące warunki znajdziesz w dokumentacji (SWZ).

Zapytaj o ten przetarg

Masz pytanie o warunki udziału, terminy albo wymagania? Zadaj je własnymi słowami — odpowiemy na podstawie treści tego ogłoszenia. Za darmo.

Konkurencja i ceny — Architektura i inżynieria

W kategorii Architektura i inżynieria rozstrzygnięte postępowania otrzymują średnio 3,4 oferty (konkurencja średnia); 75% ma co najmniej dwie oferty. Mediana wartości udzielonych zamówień to 167 280,00 PLN, a typowy przedział cen wynosi od 68 950,00 PLN do 310 000,00 PLN.

Rozkład wartości w kategorii — mediana 167 280,00 PLN
Ile firm składa oferty — średnio ~3,4 (średnia konkurencja)

Wartość tego przetargu (42 591,46 PLN) wypada poniżej dolnego kwartyla — ok. 75% podobnych postępowań ma wyższy budżet-75% względem mediany.

Na podstawie 36 816 rozstrzygnięć z BZP w tej kategorii. Zobacz wszystkie przetargi: Architektura i inżynieria.

Sprawdź opłacalność startu

Podaj koszt przygotowania oferty i swoją marżę, a my oszacujemy oczekiwaną wartość finansową udziału w tym postępowaniu na podstawie danych z tej kategorii i regionu.

%

Zobacz pełny kalkulator i scenariusze konkurencji.

Analiza rynkowa

Przedmiot zamówienia

Opis zamówienia

1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego.

2. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału.

3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.

4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 19.

12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

5. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów:

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:

- na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34d ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności inspekcyjnych (dotyczy części 1),

- na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 26a ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności pomiaru statku (dotyczy części 3),

- na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34j ust. 5, posiada upoważnienie właściwego dyrektora urzędu żeglugi śródlądowe do wykonywania przeglądów technicznych statków (dotyczy części 2 i 4).

6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę na podstawie:

- art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,

- w następujących okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 ustawy Pzp,

7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, na podstawie

- art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514),

- art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. 2014. 229.1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/395 z dnia 24 lutego 2025 roku (Dz. U. UE. L. 2025.395) oraz Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 roku (Dz. U. UE. L. 2025.2033)

Warunki i informacje dodatkowe

Wadium

WymaganeTak

Informacje dodatkowe

Próg unijnyPowyżej progu UE
KrajPL