ZakończonyBZP
Zakup tabletów i oprogramowania dla Urzędu Miejskiego Trzcianki
Wartość szacunkowaNie podano
WadiumBrakniewymagane
Termin składania ofert30.06.2026 10:00Zakończony
Konkurencyjność—dane po rozstrzygnięciach
Wynik postępowania
Wynik przetargu i analiza ofert
Wartość umowy18 843,60 PLN
Liczba złożonych ofert2Niska konkurencja
Najtańsza oferta18 843,60 PLN
Najdroższa oferta159 900,00 PLN
Taniej od najdroższej141 056,40 PLN88% poniżej
Rozpiętość cenowa ofert+749%
18 843,60 PLN
najtańsza · wybrana159 900,00 PLN
najdroższa
najtańsza · wybrana159 900,00 PLN
najdroższa
Duża rozpiętość cenowa może świadczyć o różnym rozumieniu zakresu zamówienia lub odmiennych strategiach cenowych konkurencji.
Data zawarcia umowy: 17.08.2026
Informacje o zamówieniu
Zamawiający
NazwaGmina Trzcianka
MiastoTrzcianka
WojewództwoWielkopolskie
NIP7632094861
AdresSikorskiego 7, 64-980 Trzcianka
Emailratusz@trzcianka.pl
Strona WWWtrzcianka.pl/
Lokalizacja zamawiającego
Przybliżona lokalizacja miejscowości zamawiającego (Trzcianka). Dane: GeoNames, OpenStreetMap.
Szczegóły zamówienia
RodzajDostawy
Branża (CPV)48000000-8 — Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Numer ogłoszenia2026/BZP 00300662
Data publikacji22.06.2026 09:34
Kody CPV
48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
30213200-7Komputer tablet
Analiza rynkowa i konkurencja
Przebieg postępowania
- Ogłoszenie o zamówieniu (ta strona)22.06.2026
- Wynik postępowania03.07.2026
- Wynik postępowania25.08.2026
Analiza rynkowa
Przedmiot zamówienia
Opis zamówienia
Część I – Dostawa licencji AI – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Zał. 6a do SWZ
Termin realizacji: 30 dni
Treść ogłoszenia
1Zamawiający
- Rola zamawiającego
- Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
- Nazwa zamawiającego
- Gmina Trzcianka
- Krajowy Numer Identyfikacyjny
- REGON 570791129
- Ulica
- Sikorskiego 7
- Miejscowość
- Trzcianka
- Kod pocztowy
- 64-980
- Województwo
- wielkopolskie
- Kraj
- Polska
- Lokalizacja NUTS 3
- PL411 - Pilski
- Adres poczty elektronicznej
- ratusz@trzcianka.pl
- Adres strony internetowej zamawiającego
- https://trzcianka.pl/
- Rodzaj zamawiającego
- Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
- Przedmiot działalności zamawiającego
- Ogólne usługi publiczne
2Informacje podstawowe
- Ogłoszenie dotyczy
- Zamówienia publicznego
- Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług
- Nie
- Nazwa zamówienia albo umowy ramowej
- Zakup tabletów i oprogramowania dla Urzędu Miejskiego Trzcianki
- Identyfikator postępowania
- ocds-148610-4e216bf8-e66f-4a2a-ba4d-e11de3afb11f
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00300662
- Wersja ogłoszenia
- 01
- Data ogłoszenia
- 2026-06-22
- Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań
- Tak
- Numer planu postępowań w BZP
- 2026/BZP 00044471/02/P
- Identyfikator pozycji planu postępowań
- 1. 2.1 Zakup serwera, sprzętu i oprogramowania w ramach projektu pilotażowego „Skrócony czas pracy” oraz projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy
- Nie
- Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
- Nie
- Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
- Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
- Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
- https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330233
- Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia
- Nie
- Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
- Tak
- Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej
- https://platformazakupowa.pl/pn/trzcianka
- Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej
- Rozdział 7 SWZ
- Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne
- Nie
- Oferta - katalog elektroniczny
- Nie dotyczy
- Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu
- polski
4Przedmiot zamówienia
- Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe
- Nie
- Numer referencyjny
- RI. 271. 47.2026
- Rodzaj zamówienia
- Dostawy
- Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania
- Tak
- Możliwe jest składanie ofert częściowych
- Tak
- Liczba części
- 4
- Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy
- Nie
- Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Część I – Dostawa licencji AI – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Zał. 6a do SWZ
- Główny kod CPV
- 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do 21 % wartości zamówienia podstawowego Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do: 21 % wartości zamówienia podstawowego - dla części I zamówienia*
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 30 dni
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Część II – Dostawa tabletów oraz zestawu specjalistycznego – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Zał. 6b do SWZ
- Główny kod CPV
- 30213200-7 - Komputer tablet
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do 12 % wartości zamówienia podstawowego Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do: 12 % wartości zamówienia podstawowego - dla części II zamówienia
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 30 dni
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Część III – Dostawa i wdrożenie chatbota – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Zał. 6c do SWZ
- Główny kod CPV
- 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do 41 % wartości zamówienia podstawowego Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do: 41 % wartości zamówienia podstawowego - dla części III zamówienia*
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 30 dni
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
- Krótki opis przedmiotu zamówienia
- Część IV – Dostawa narzędzia do redagowania pism urzędowych – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Zał. 6d do SWZ.
- Główny kod CPV
- 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- Zamówienie obejmuje opcje
- Tak
- Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
- Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do 24 % wartości zamówienia podstawowego Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do: 24 % wartości zamówienia podstawowego - dla części IV zamówienia
- Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej
- 30 dni
- Zamawiający przewiduje wznowienia
- Nie
- Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane
- Nie
- Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert
- Procentowo
- Stosowane kryteria oceny ofert
- Wyłącznie kryterium ceny
- Nazwa kryterium
- Cena
- Waga
- 100
- Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert
- Nie
5Kwalifikacja wykonawców
- Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia
- Nie
- Warunki udziału w postępowaniu
- Nie
- Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy
- Tak
- Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu
- 16. 1.1. oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, według wzoru udostępnionego przez Zamawiającego (Zał. nr 2 do SWZ)
6Warunki zamówienia
- Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe
- Nie
- Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną
- Nie
- Zamawiający wymaga wadium
- Nie
- Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Nie
- Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
- 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia; 2. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w punkcie 16. 1.4, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
- Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane
- Tak
7Projektowane postanowienia umowy
- Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek
- Nie
- Zamawiający przewiduje zmiany umowy
- Tak
- Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
- Zamawiający przewiduje możliwości zmiany umowy, szczegółowy opis zawarty w § 9 umowy.
- Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia
- Nie
8Procedura
- Termin składania ofert
- 2026-06-30 10:00
- Miejsce składania ofert
- https://platformazakupowa.pl/pn/trzcianka
- Termin otwarcia ofert
- 2026-06-30 10:05
- Termin związania ofertą
- 30 dni
Warunki i informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Typ zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
Rodzaj zamówieniaTryb podstawowy bez negocjacji
Próg unijnyPoniżej progu
ID postępowaniaocds-148610-4e216bf8-e66f-4a2a-ba4d-e11de3afb11f